Ferie z biurem podróży raczej na plaży niż na stoku

Zell am See - Kaprun
Zell am See - Kaprun
Fot. materiały prasowe

W ferie ponad połowa klientów biur podróży wypoczywać będzie w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich i we Włoszech. Ci, którzy pojadą z dziećmi, zapłacą mniej niż pozostali – podaje na podstawie swoich statystyk sieć agencyjna Travelplanet.pl.

Prawie dwie trzecie wszystkich wyjazdów zimowych (od 1 stycznia do 31 marca) zarezerwowanych do 8 stycznia w serwisie Travelplanet.pl to wyjazdy w czasie ferii. Nieco ponad 30 procent ogółu rezerwacji na ferie stanowią wyjazdy rodzinne.

Średnia długość wycieczki w czasie ferii to ponad dziesięć dni. Wyjazdy z dziećmi są krótsze i trwają siedem dni. 47 procent rodzin wybiera się na ferie z jednym dzieckiem, 45 procent z dwojgiem. Najchętniej wyjeżdżają do Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie i do Włoch – w tych trzech krajach ferie spędzi 53,7 procent rodzin. W pierwszej jedenastce najpopularniejszych kierunków rodzinnych te narciarskie stanowią ponad 20 procent, podczas gdy w ogólnym zestawieniu niecałe 15 procent.

Źródło: Travelplanet.pl

W ogóle wyjazdów w czasie ferii wyjazdy rodzinne wyróżniają się niższą ceną. Na przykład wyjazd na narty do Austrii czy Włoch z dziećmi jest tańszy o około 250 złotych od tego bez dzieci. W wypadku Egiptu i Wysp Kanaryjskich różnica na korzyść podróży rodzinnych wynosi około 100-200 złotych. Ich średnia cena jest niższa, bo rodziny korzystają z rabatów dla dzieci, zazwyczaj rezerwują wyjazdy wcześniej i rzadziej wybierają się do dalekich krajów (w pierwszej dziesiątce kierunków rodzinnych jedynym egzotycznym są Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Prawie 50 procent rodzin spędzi ferie w obiekcie o standardzie czterech gwiazdek, 25 procent zatrzyma się w hotelach pięciogwiazdkowych, a niecałe 22 procent w trzygwiazdkowych. 56 procent wykupiło wyżywienie w formule all inclusive, 25 procent dwa posiłki, ponad 8 procent tylko śniadania, a 1,5 procent pełne wyżywienie.

78 procent uda się na ferie samolotem, a 21 procent własnym środkiem transportu. Wyjazdy autokarem to ułamek procenta rezerwacji.

W ogólnym zestawieniu wyjazdów na ferie pierwsza trójka wygląda tak samo jak w rankingu rodzinnym (Egipt, Hiszpania, Włochy – 49,7 procent rezerwacji), wypadają z niego Polska i Czechy, a pojawiają się trzy kraje egzotyczne – Dominikana, Tajlandia i Kenia.

Źródło: Travelplanet.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Adam Myszor przechodzi do konkurencji

Po ośmiu latach pracy w biurze podróży Sun & Fun znany, szczególnie na południu ...

Cztery słoneczka w ofercie to nie cztery gwiazdki

Biuro podróży zapłaci za zmarnowany urlop, bo zakwaterowało turystów w brudnych pokojach i hotelu ...

Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych

Lufthansa i należące do niej Eurowings i Swiss przywrócą część połączeń zawieszonych na czas ...

Pierwszy samolot LOT-u wylądował w Los Angeles

Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował nad ranem czasu polskiego w Los Angeles. ...

Prezes Neckermanna: Nasze biuro działa jak zwykle

Maciej Nykiel, prezes polskiej spółki Neckermann, należącej do koncernu Thomas Cook, który dzisiaj ogłosił ...

Niemieckie lotniska szykują się na szturm turystów

Nawet na trzy godziny przed odlotem powinni przychodzić na niektóre niemieckie lotniska turyści lecący ...