Ferie z biurem podróży raczej na plaży niż na stoku

Zell am See - Kaprun
Zell am See - Kaprun
Fot. materiały prasowe

W ferie ponad połowa klientów biur podróży wypoczywać będzie w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich i we Włoszech. Ci, którzy pojadą z dziećmi, zapłacą mniej niż pozostali – podaje na podstawie swoich statystyk sieć agencyjna Travelplanet.pl.

Prawie dwie trzecie wszystkich wyjazdów zimowych (od 1 stycznia do 31 marca) zarezerwowanych do 8 stycznia w serwisie Travelplanet.pl to wyjazdy w czasie ferii. Nieco ponad 30 procent ogółu rezerwacji na ferie stanowią wyjazdy rodzinne.

Średnia długość wycieczki w czasie ferii to ponad dziesięć dni. Wyjazdy z dziećmi są krótsze i trwają siedem dni. 47 procent rodzin wybiera się na ferie z jednym dzieckiem, 45 procent z dwojgiem. Najchętniej wyjeżdżają do Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie i do Włoch – w tych trzech krajach ferie spędzi 53,7 procent rodzin. W pierwszej jedenastce najpopularniejszych kierunków rodzinnych te narciarskie stanowią ponad 20 procent, podczas gdy w ogólnym zestawieniu niecałe 15 procent.

Źródło: Travelplanet.pl

W ogóle wyjazdów w czasie ferii wyjazdy rodzinne wyróżniają się niższą ceną. Na przykład wyjazd na narty do Austrii czy Włoch z dziećmi jest tańszy o około 250 złotych od tego bez dzieci. W wypadku Egiptu i Wysp Kanaryjskich różnica na korzyść podróży rodzinnych wynosi około 100-200 złotych. Ich średnia cena jest niższa, bo rodziny korzystają z rabatów dla dzieci, zazwyczaj rezerwują wyjazdy wcześniej i rzadziej wybierają się do dalekich krajów (w pierwszej dziesiątce kierunków rodzinnych jedynym egzotycznym są Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Prawie 50 procent rodzin spędzi ferie w obiekcie o standardzie czterech gwiazdek, 25 procent zatrzyma się w hotelach pięciogwiazdkowych, a niecałe 22 procent w trzygwiazdkowych. 56 procent wykupiło wyżywienie w formule all inclusive, 25 procent dwa posiłki, ponad 8 procent tylko śniadania, a 1,5 procent pełne wyżywienie.

78 procent uda się na ferie samolotem, a 21 procent własnym środkiem transportu. Wyjazdy autokarem to ułamek procenta rezerwacji.

W ogólnym zestawieniu wyjazdów na ferie pierwsza trójka wygląda tak samo jak w rankingu rodzinnym (Egipt, Hiszpania, Włochy – 49,7 procent rezerwacji), wypadają z niego Polska i Czechy, a pojawiają się trzy kraje egzotyczne – Dominikana, Tajlandia i Kenia.

Źródło: Travelplanet.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sądecczyzna stawia na turystykę rowerową

Liczący 20 kilometrów odcinek drogi rowerowej EuroVelo 11 między Barcicami i Wielogłowami na Sądecczyźnie ...

Zimowy program DER Touristik bardziej elastyczny

DER Touristik przedstawił program na zimę 2019/20. Znalazło się w nim siedem tysięcy nowych ...

Zmiany menedżerskie w Grecosie

Paweł Malitka objął stanowisko szefa działu czarterów, Bogna Jaśkowiak opuszcza stanowisko dyrektora marketingu. W ...

Grecos z Diamentem „Forbesa”

Biuro podróży Grecos znalazło się wśród firm wyróżnionych Diamentami „Forbesa” na rok 2019, jako ...

Prezes LOT-u na czele stowarzyszenia podniebnych przewoźników AIRE

Prezes LOT+u Rafał Milczarski został szefem stowarzyszenia podniebnych przewoźników AIRE, które ma reprezentować interesy ...

Izrael: Na Synaju szykuje się atak na turystów

Władze Izraela zamknęły przejście graniczne z Egiptem w Tabie. Mówią, że mają informacje o ...