Z Sun & Funem z Rzeszowa do Tunezji

Fot. Filip Frydrykiewicz

11 czerwca z rzeszowskiego lotniska wystartuje pierwszy samolot czarterowy do Tunezji. Połowę miejsc w nim wynajęło biuro podróży Sun & Fun Holidays. Prezes Semir Hamouda zapowiada jednak zwiększenie oferowania z Rzeszowa o jeszcze jeden cały samolot

Samolot linii Nouvelair Airline będzie latać raz w tygodniu w czwartki do Monastyru. Drugą połowę foteli w tej maszynie zajmą klienci innych touroperatorów (Exim Tours, Prima Holidays, Oasis).

Jak pisze w komunikacie rzeczniczka Sun&Fun Magda Plutecka, jej firma „może pochwalić się największą ofertą w Tunezji wśród polskich touroperatorów. W 2019 roku co czwarty polski turysta jadący z biurem podróży do Tunezji był klientem Sun & Fun Holidays”.

W tym roku touroperator planuje wysłać do tego kraju ponad 35 tysięcy turystów (w sezonie 2019 było to 20,4 tysiąca), w tym ok. 1500 z Rzeszowa. Poza Rzeszowem, biuro oferuje wyloty jeszcze z pięciu innych krajowych lotnisk.

Prezes Semir Hamouda zdradził nam, że po rozmowie z Nouvelairem, planuje dodanie do tego dzielonego z innymi touroperatorami samolotu jeszcze jeden w całości czarterowany przez Sun & Funa. Maszyna miałaby też latać z Rzeszowa.

Sun&Fun oferuje w tym roku w Tunezji ponad 60 hoteli w Tunezji kontynentalnej w takich miejscowościach jak Hammamet, Suse, Skanes-Monastir i Mahdia.

– Bardzo cieszymy się na współpracę z portem lotniczym Rzeszów-Jasionka – powiedział Semir Hamouda, prezes Sun & Fun Holidays, cytowany w komunikacie. – Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu połączeniu jeszcze więcej mieszkańców województwa podkarpackiego będzie mogło udać się na wakacje. Liczymy również, że dzięki dużemu potencjałowi lotniska oraz sile ponad 70. współpracujących z nami podkarpackich agentów turystycznych rozszerzymy siatkę wylotów w kolejnym sezonie – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielka turystyczna piątka na Liście 500

Pięć największych firm turystycznych w Polsce – Itaka, TUI Poland, Rainbow, Coral Travel i ...

Niemcy – tanie linie lotnicze przestaną być tanie

Od przyszłego roku w Niemczech będzie obowiązywał nowy podatek lotniczy. Skutki będą najbardziej widoczne ...

Ajia Napa nie chce pijanych turystów

Burmistrz cypryjskiej Ajia Napy ogłosił, że młodzi turyści, którzy na wakacjach tylko piją alkohol, ...

Warszawski Nobu przyjmie gości w sierpniu

Wcześniej, bo już w połowie lipca, otworzy się restauracja Nobu, która zaserwuje gościom dania ...

Zielone światło dla rozbudowy Heathrow

Brytyjscy posłowie przegłosowali ustawę zakładającej, że na lotnisku w Heathrow powstanie trzeci pas startowy. ...

Gruzini liczą na 3 miliardy dolarów od turystów

Szacujemy, że do Gruzji przyjedzie w tym roku ponad 8 milionów turystów, którzy wydadzą ...