Touroperator pokazuje klientom, jaką ma marżę

Fot. AFP

Touroperator specjalizujący się w turystyce aktywnej, przedstawia na stronie internetowej składowe ceny wycieczki, w tym swoją marżę. W ten sposób pokazuje, ile pieniędzy trafia do partnerów w wakacyjnych miejscach.

Klienci biura podróży ASI z Tyrolu mogą się teraz dowiedzieć, ile za co płacą kupując wycieczkę. Jak mówi cytowany przez niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9 prezes ASI Ambros Gasser, w ten sposób chce pokazać, że znacząca część wpłaconej kwoty faktycznie trafia do lokalnych usługodawców, między innymi do gestorów bazy noclegowej, którzy prowadzą swoje firmy od pokoleń. ASI, dobierając partnerów, skupia się właśnie na firmach rodzinnych.

CZYTAJ TEŻ: Niemieccy touroperatorzy przywracają lato 2020

Biuro wskazuje też, ile kosztują bilety lotnicze, ile płaci podatków, ile kosztują go usługi za granicą, ile musi zapłacić za sprzedaż i ile sam na wycieczce zarabia. – Postawiliśmy sobie za cel zmierzyć możliwie wiele aspektów składających na strategię zrównoważonego rozwoju – tłumaczy prezes i dodaje, że tylko w ten sposób firma może wyznaczać sobie nowe cele i poprawić sposób działania.

Analizy obejmują wyliczenia emisji dwutlenku węgla i jej kompensacji, uwzględniają też wkład firmy w przychody w regionach, do których ASI wysyła swoich klientów. Wyjazdy, które w takich analizach źle wypadają, są ulepszane przez menedżerkę ds. odpowiedzialności społecznej i menedżera produktu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jerozolima pod lupą resortów spraw zagranicznych

Niemieckie i brytyjskie ministerstwa spraw zagranicznych ostrzegają obywateli swoich krajów przed podróżami do Izraela ...

PKL zapowiadają modernizację swoich ośrodków

Polskie Koleje Linowe zaprezentowały dziś w ośrodku na Kasprowym Wierchu strategię rozwoju i wieloletni ...

Czterech zachodnich turystów zamordowano w Tadżykistanie

Śmierć grupy zachodnich turystów w Tadżykistanie nie była efektem wypadku drogowego, jak początkowo przypuszczano, ...

Air France poleci do Tajpej

Od 16 kwietnia 2018 linie Air France będą oferowały trzy loty tygodniowo do Tajpej ...

Linie lotnicze: Latamy na pusto

W związku ze strachem towarzyszącym epidemii koronawirusa pasażerowie linii lotniczych odwołują rezerwacje. Samoloty latają ...

Net Holiday ogłasza upadłość

Nieprawidłowości zostawione przez poprzedni zarząd i konkurencja na rynku spowodowały, że nowy właściciel i ...