Trzeba rozmawiać o wyższych prowizjach

Pixabay

Branża turystyczna musi pracować nad podniesieniem prowizji dla stacjonarnych biur agencyjnych – uważa szef kooperacji RTK. Zachęca więc do podjęcia rozmów na ten temat z touroperatorami

Thomas Bösl, szef niemieckiej kooperacji biur agencyjnych RTK, wzywa branżę do podjęcia rozmów na temat podniesienia wynagrodzenia dla stacjonarnej sieci agencyjnej. Jego zdaniem touroperatorzy muszą bardziej otworzyć się na negocjacje w sprawie wysokości prowizji – informuje portal branżowy Touristik Aktuell.

Bösl zwraca uwagę, że w ostatnim czasie agenci turystyczni borykają się z dużymi problemami wywołanymi upadłościami linii lotniczych i touroperatorów. Mają też dodatkowe obowiązki wynikające z nowej ustawy o ochronie danych osobowych oraz z ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Dlatego organizatorzy, linie lotnicze i inni usługodawcy powinni mocniej wspierać agentów.

Bösl krytykuje też touroperatorów za to, że przenoszą swoje tradycyjne obowiązki na agentów, ale w żaden sposób ich za to nie nagradzają. – Z jednej strony agenci mają coraz więcej nierozwiązanych problemów, jak kwestia drukowania dokumenty podróży, niejednolite zasady przewozu bagażu i permanentne zmiany godzin przelotów, z drugiej ich prowizje pozostały w najlepszym razie niezmienione – opisuje szef RTK.

Prezes organizacji przypomina też, jak ważna jest stacjonarna sieć sprzedaży, i przypomina, że ze strony touroperatorów prócz pochwał powinny płynąć też bardziej konkretne działania, przede wszystkim podwyższenie prowizji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow uzupełnił ofertę zimową

Stany Zjednoczone Ameryki, kraje Ameryki Południowej, południowa Afryka – Rainbow wprowadził do sprzedaży drugą ...

Muzeum Hutnictwa Cynku czeka na szkoły

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, które działa w uratowanej od zniszczenia hali walcowni cynku w ...

Pierwsze certyfikaty polskich marek turystycznych rozdane

Lublin, Toruń, Śląsk Cieszyński, Beskidy i Kraina Lessowych Wąwozów to pięć pierwszych turystycznych marek ...

Lufthansę czeka jeden z największych strajków w historii

Od środy do piątku (6-8 listopada) – w tym terminie piloci Lufthansy zapowiadają przerwę ...

Niemcy – ponad milion noclegów więcej

Od stycznia do czerwca Niemcy sprzedali zagranicznym gościom 36,7 miliona noclegów w kwaterach z ...

QTA do agentów turystycznych: Grunt to informacja

Niemiecka organizacja branżowa QTA uruchomiła stronę internetową, na której publikuje informacje od touroperatorów, linii ...