Trzeba rozmawiać o wyższych prowizjach

Pixabay

Branża turystyczna musi pracować nad podniesieniem prowizji dla stacjonarnych biur agencyjnych – uważa szef kooperacji RTK. Zachęca więc do podjęcia rozmów na ten temat z touroperatorami

Thomas Bösl, szef niemieckiej kooperacji biur agencyjnych RTK, wzywa branżę do podjęcia rozmów na temat podniesienia wynagrodzenia dla stacjonarnej sieci agencyjnej. Jego zdaniem touroperatorzy muszą bardziej otworzyć się na negocjacje w sprawie wysokości prowizji – informuje portal branżowy Touristik Aktuell.

Bösl zwraca uwagę, że w ostatnim czasie agenci turystyczni borykają się z dużymi problemami wywołanymi upadłościami linii lotniczych i touroperatorów. Mają też dodatkowe obowiązki wynikające z nowej ustawy o ochronie danych osobowych oraz z ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Dlatego organizatorzy, linie lotnicze i inni usługodawcy powinni mocniej wspierać agentów.

Bösl krytykuje też touroperatorów za to, że przenoszą swoje tradycyjne obowiązki na agentów, ale w żaden sposób ich za to nie nagradzają. – Z jednej strony agenci mają coraz więcej nierozwiązanych problemów, jak kwestia drukowania dokumenty podróży, niejednolite zasady przewozu bagażu i permanentne zmiany godzin przelotów, z drugiej ich prowizje pozostały w najlepszym razie niezmienione – opisuje szef RTK.

Prezes organizacji przypomina też, jak ważna jest stacjonarna sieć sprzedaży, i przypomina, że ze strony touroperatorów prócz pochwał powinny płynąć też bardziej konkretne działania, przede wszystkim podwyższenie prowizji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lesbos szacuje szkody po trzęsieniu ziemi

Na greckiej wyspie Lesbos trwa usuwanie szkód wywołanych przez wczorajsze trzęsienie ziemi, w wyniku ...

Śmiertelne ofiary osuwisk na Bali

Co najmniej 12 osób, w tym troje dzieci, zginęło w wyniku osunięć ziemi na ...

Rusza Społeczna Rada Turystyki przy ministrze

Dzisiaj zacznie działanie Społeczna Rada Turystyki przy ministrze sportu i turystyki Witoldzie Bańce. W ...

Travelplanet.pl: Na święta do Egiptu

Prawie jedna trzecia klientów biur podróży spędzi Boże Narodzenie lub przywita Nowy Rok w ...

Francja ogranicza prędkość na drogach krajowych

We Francji od dzisiaj obowiązuje ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Dozwoloną prędkość zmniejszono z ...

Hampton by Hilton stanie w Olsztynie

Hampton by Hilton Olsztyn dołącza do grona 5 inwestycji realizowanych przez sieć hoteli Hilton ...