TUI szkoli internetowych doradców

Pixabay

Internetowy doradca klienta to nowe stanowisko w koncernie TUI. Pierwszych chętnych do pracy z klientami on-line niemiecki oddział touroperatora przyjmie już w sierpniu

Touroperator uruchamia program szkoleniowy dla ludzi zainteresowanych pracą w obsłudze klientów kupujących on-line. Uczestnicy będą się uczyć zarówno w centrali w Hanowerze, jak i w Berlinie, gdzie swoją siedzibę ma TUI.com.

Nabór już się rozpoczął. Jak wyjaśnia Bettina Gläser-Krahn, kierowniczka działu szkoleń w TUI Deutschland, kandydaci poza tym, że mają chęć poznać tajniki pracy w handlu internetowym (e-commerce), interesują się technologicznymi nowinkami i marketingiem, muszą dobrze znać język angielski i mieć już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe.

Przy tworzeniu nowego programu kształcenia zaangażowani byli pracownicy różnych działów należących do koncernu. Jednym z nich był Michael Masuch, kierownik działu digital commerce dla marek hotelowych Robinson i TUI Magic Life. Jego zdaniem nowy program to nie tylko szansa dla TUI. – Centralnym punktem szkolenia jest sprzedaż przez internet. Stwarza to liczne możliwości zawodowe dla młodych i kreatywnych osób zainteresowanych marketingiem – mówi Masuch.

Oferowane przez touroperatora szkolenie daje jego zdaniem szansę na późniejszą karierę w różnych firmach, także tych niezwiązanych z turystyką. Koncern dostał więc wsparcie od Izby Przemysłowo-Handlowej z Hanoweru.

Na spotkanie informacyjne dla pracodawców, które odbyło się pod koniec stycznia, zgłosiło się 80 firm zainteresowanych ulepszeniem sprzedaży on-line.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe promy Stena Line nabierają kształtu

Po 214,5 metra długości i 27,8 metra szerokości będą miały dwa nowe promy Stena ...

Betlej: Większa płaca minimalna da kopa turystyce

Jeśli PiS zrealizuje swoje zapowiedzi podniesienia wynagrodzeń, koniunktura na usługi turystyczne wzrośnie gwałtowniej nawet ...

Będzie nowy system rejestracji taternickiej

Od nowego roku zacznie funkcjonować informatyczny system rejestracji wyjść taternickich – informują władze Tatrzańskiego ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Malbork miał rekordowy rok

607 tysięcy ludzi zwiedziło w 2016 roku Muzeum Zamkowe w Malborku. To rekord w ...

Wizz Air uruchamia połączenie z Wrocławia do Odessy

Węgierski przewoźnik będzie latał ze stolicy Dolnego Śląska do kurortu nad Morzem Czarnym od ...