TUI szkoli internetowych doradców

Pixabay

Internetowy doradca klienta to nowe stanowisko w koncernie TUI. Pierwszych chętnych do pracy z klientami on-line niemiecki oddział touroperatora przyjmie już w sierpniu

Touroperator uruchamia program szkoleniowy dla ludzi zainteresowanych pracą w obsłudze klientów kupujących on-line. Uczestnicy będą się uczyć zarówno w centrali w Hanowerze, jak i w Berlinie, gdzie swoją siedzibę ma TUI.com.

Nabór już się rozpoczął. Jak wyjaśnia Bettina Gläser-Krahn, kierowniczka działu szkoleń w TUI Deutschland, kandydaci poza tym, że mają chęć poznać tajniki pracy w handlu internetowym (e-commerce), interesują się technologicznymi nowinkami i marketingiem, muszą dobrze znać język angielski i mieć już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe.

Przy tworzeniu nowego programu kształcenia zaangażowani byli pracownicy różnych działów należących do koncernu. Jednym z nich był Michael Masuch, kierownik działu digital commerce dla marek hotelowych Robinson i TUI Magic Life. Jego zdaniem nowy program to nie tylko szansa dla TUI. – Centralnym punktem szkolenia jest sprzedaż przez internet. Stwarza to liczne możliwości zawodowe dla młodych i kreatywnych osób zainteresowanych marketingiem – mówi Masuch.

Oferowane przez touroperatora szkolenie daje jego zdaniem szansę na późniejszą karierę w różnych firmach, także tych niezwiązanych z turystyką. Koncern dostał więc wsparcie od Izby Przemysłowo-Handlowej z Hanoweru.

Na spotkanie informacyjne dla pracodawców, które odbyło się pod koniec stycznia, zgłosiło się 80 firm zainteresowanych ulepszeniem sprzedaży on-line.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy rekord wrocławskiego lotniska

W 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,4 miliona ludzi, czyli o 100 tysięcy ...

Sposób na utrzymanie klienta? Uczciwe informowanie

Wielu klientów szuka wyjazdów przez internet i nawet nie pomyśli, by zapytać o poradę ...

Polska z nagrodą The Best MICE Destination 2019

Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez największy holenderski magazyn poświęcony ...

Airbnb sprzedaje pakiety turystyczne

Airbnb Adventures to nowy produkt, na który składają się zakwaterowanie, wyżywienie i atrakcje. W ...

Albania ma narodową linię lotniczą

Air Albania, pierwsza narodowa linia lotnicza Albanii, rozpoczęła działalność w połowie września. Przewoźnik powstał ...

LOT: Mamy już pierwszy z sześciu embraerów 195

LOT wydzierżawił sześć embraerów 195, które mogą zabrać po 118 pasażerów. Pierwszy już przyleciał ...