Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Pixabay

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą innej usługi staną się touroperatorami – uspokaja Holiday Extras

1 lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy regulujące rynek turystyczny. Zgodnie z nimi agenci, którzy sprzedadzą co najmniej dwie usługi turystyczne, biorą na siebie odpowiedzialność taką, jaką ma touroperator. Niemiecka firma Holiday Extras, specjalizująca się w pośrednictwie w sprzedaży usług dodatkowych, takich jak przejazdy z lotniska czy wynajmowanie miejsc na parkingach (na przykład na lotniskach lub przy portach rzecznych i morskich), tłumaczy, że w przypadku rezerwacji miejsc parkingowych nie ma mowy o usłudze turystycznej. „Ubezpieczenia turystyczne są traktowane w ten sam sposób” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Holiday Extras skonsultował problem z kilkoma prawnikami. – Nowa ustawa wprowadziła niepokój, szczególnie w biurach agencyjnych – mówi Johannes Mehrer, członek zarządu w Holidau Extras. – Poprzez połączenie oferty z usługą nieturystyczną nie powstaje ani impreza, ani pakiet powiązanych usług turystycznych. Przy sprzedaży miejsc parkingowych wszystko zostaje, jak było, agenci nie muszą nic zmieniać – dodaje Mehrer.

Według dotychczasowych zasad można też – zdaniem firmy sprzedawać zakwaterowanie i miejsce postojowe w ramach oferty „hotel + parking”. Nowym przepisom nie podlega również rezerwacja miejsc w poczekalniach lotniskowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Radisson otworzy swój pierwszy hotel w Gdańsku

Na zewnątrz nawiązujący do architektury miast hanzeatyckich, wewnątrz urządzony ze skandynawską powściagliwością – spółka ...

Dubaj wzmacnia turystykę przed Expo 2020

W Dubaju pomysłowość branży turystycznej nie zna granic. W ciągu pięciu lat liczba hoteli ...

Air France i KLM z nowościami na lato

58 nowych tras, w tym dwie z Polski, pojawi się w letniej siatce Air ...

Polacy wolą oszczędzanie niż urlop na kredyt

63 procent Polek i 56 procent Polaków regularnie odkłada pieniądze, żeby pozwolić sobie na ...

DoubleTree by Hilton Łódź ma nowego dyrektora

Z początkiem marca stanowisko dyrektora generalnego hotelu DoubleTree by Hilton Łódź objął Dominik Chrapek, ...

12 czerwca koniec z ukraińskimi wizami do Unii?

12 czerwca Unia Europejska chce znieść wizy dla obywateli Ukrainy – dowiedziało się nieoficjalnie ...