Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Pixabay

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą innej usługi staną się touroperatorami – uspokaja Holiday Extras

1 lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy regulujące rynek turystyczny. Zgodnie z nimi agenci, którzy sprzedadzą co najmniej dwie usługi turystyczne, biorą na siebie odpowiedzialność taką, jaką ma touroperator. Niemiecka firma Holiday Extras, specjalizująca się w pośrednictwie w sprzedaży usług dodatkowych, takich jak przejazdy z lotniska czy wynajmowanie miejsc na parkingach (na przykład na lotniskach lub przy portach rzecznych i morskich), tłumaczy, że w przypadku rezerwacji miejsc parkingowych nie ma mowy o usłudze turystycznej. „Ubezpieczenia turystyczne są traktowane w ten sam sposób” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Holiday Extras skonsultował problem z kilkoma prawnikami. – Nowa ustawa wprowadziła niepokój, szczególnie w biurach agencyjnych – mówi Johannes Mehrer, członek zarządu w Holidau Extras. – Poprzez połączenie oferty z usługą nieturystyczną nie powstaje ani impreza, ani pakiet powiązanych usług turystycznych. Przy sprzedaży miejsc parkingowych wszystko zostaje, jak było, agenci nie muszą nic zmieniać – dodaje Mehrer.

Według dotychczasowych zasad można też – zdaniem firmy sprzedawać zakwaterowanie i miejsce postojowe w ramach oferty „hotel + parking”. Nowym przepisom nie podlega również rezerwacja miejsc w poczekalniach lotniskowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bieszczadzkie drezyny popularne jak nigdy dotąd

Prawie 50 tysięcy turystów od początku tegorocznych wakacji zwiedzało Bieszczady, korzystając z drezyn rowerowych ...

W Orbisie rosną ceny i przychody

Orbis korzysta z dobrej koniunktury na rynku hotelarskim. W pierwszej połowie 2017 roku spółka ...

Wypiekanie pizzy na liście UNESCO?

Dwa miliony podpisów zebrano we Włoszech pod deklaracją wsparcia dla zabiegów o to, aby ...

Kraków Airport: w 2020 roku 15 nowych tras

Połączenia do Chicago, Nowego Jorku i Paryża to tylko trzy z piętnastu nowych tras, ...

Włosi nie chcą chodzić w tłumie turystów

Zatłoczona Wenecja i Florencja, zagrażający bezpieczeństwu ścisk na Capri, oblężone plaże, chaos w Rzymie, ...