System przypomni, by zadzwonić do turysty

Pixabay

W Niemczech ma powstać system wsparcia sprzedaży dla agentów. Program będzie im co rano przypominał, by zadzwonili do tych klientów, którym wcześniej wysłali nowe oferty

Trevotrend, firma specjalizująca się w analizach branży turystycznej, chce stworzyć we współpracy z grupą roboczą „Sprzedawać wycieczki” (Reisen Verkaufen) rozwiązanie, które będzie dodatkowym wsparciem dla sieci agencyjnej – podał portal Touristik Aktuell.

Na początku utworzony został blog „Reisen Verkaufen”, na którym pojawiają się wskazówki i analizy dotyczące pracy agentów. Dalszym etapem ma być budowa systemu, który będzie przypominał agentom, żeby po pewnym czasie odezwać się do klientów i zapytać, czy są zainteresowani wysłanymi ofertami. Jeśli turyści będą się wahać lub z nich zrezygnują, otrzymają automatycznie nowe propozycje. Rozwiązanie ma „uzupełnić lukę między umiejętnością sprzedawania a wiedzą turystyczną”.

Z analizy poprzedzającej prace nad nowym systemem wynika, że w biurach nadal pracuje się głównie z ołówkiem i kartką. Zazwyczaj pracownicy wypełniają typową ankietę, a w najlepszym przypadku korzystają z mało rozbudowanego systemu CRM. Ofert szuka się ręcznie, a o terminach przypomina Outlook. Rzadko pyta się też klientów o wysłane propozycje.

Tymczasem w innych branżach rozwiązania wspierające sprzedaż są na dużo wyższym poziomie zaawansowania. Pracownicy są prowadzeni przez każdy etap procesu dystrybucji, system ustala terminy, zapisuje wyniki i przygotowuje kolejne propozycje. Zdaniem Trevotrend podobne rozwiązanie trzeba więc stworzyć dla turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi gastronomiczne i hotelarskie zapraszają

270 wystawców z 14 krajów zaprezentuje swoje produkty i usługi, w tym wiele nowości, ...

Rainbow: Lecimy do Rio de Janeiro i do Panamy

Biuro podróży Rainbow sprzedało już na sezon zimowy 2017/2018 o 14,1 procent wycieczek więcej ...

Nożownik z Hurghady to niekarany wcześniej student

Pochodzący z północy Egiptu 27-letni student był nożownikiem, który rzucił się na turystów w ...

Radisson Blu Resort – najwyższy w Świnoujściu

Radisson Blu Resort otworzył 14 hotel tej marki w Polsce, tym razem w Świnoujściu. ...

Teheran odebrał pierwszego zamówionego airbusa

Pierwszy ze stu zakontraktowanych przez Iran samolotów pasażerskich Airbusa wylądował dzisiaj na lotnisku w ...

Linie lotnicze chcą się obłowić na upadku Thomasa Cooka

Klienci oskarżają przewoźników lotniczych, że ci wykorzystują okazję do znaczącego podnoszenia cen biletów. Upadek ...