System przypomni, by zadzwonić do turysty

Pixabay

W Niemczech ma powstać system wsparcia sprzedaży dla agentów. Program będzie im co rano przypominał, by zadzwonili do tych klientów, którym wcześniej wysłali nowe oferty

Trevotrend, firma specjalizująca się w analizach branży turystycznej, chce stworzyć we współpracy z grupą roboczą „Sprzedawać wycieczki” (Reisen Verkaufen) rozwiązanie, które będzie dodatkowym wsparciem dla sieci agencyjnej – podał portal Touristik Aktuell.

Na początku utworzony został blog „Reisen Verkaufen”, na którym pojawiają się wskazówki i analizy dotyczące pracy agentów. Dalszym etapem ma być budowa systemu, który będzie przypominał agentom, żeby po pewnym czasie odezwać się do klientów i zapytać, czy są zainteresowani wysłanymi ofertami. Jeśli turyści będą się wahać lub z nich zrezygnują, otrzymają automatycznie nowe propozycje. Rozwiązanie ma „uzupełnić lukę między umiejętnością sprzedawania a wiedzą turystyczną”.

Z analizy poprzedzającej prace nad nowym systemem wynika, że w biurach nadal pracuje się głównie z ołówkiem i kartką. Zazwyczaj pracownicy wypełniają typową ankietę, a w najlepszym przypadku korzystają z mało rozbudowanego systemu CRM. Ofert szuka się ręcznie, a o terminach przypomina Outlook. Rzadko pyta się też klientów o wysłane propozycje.

Tymczasem w innych branżach rozwiązania wspierające sprzedaż są na dużo wyższym poziomie zaawansowania. Pracownicy są prowadzeni przez każdy etap procesu dystrybucji, system ustala terminy, zapisuje wyniki i przygotowuje kolejne propozycje. Zdaniem Trevotrend podobne rozwiązanie trzeba więc stworzyć dla turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb zakłada Biuro Zdrowej Turystyki

Biuro Zdrowej Turystyki to nowa inicjatywa Airbnb, przez którą firma chce wspierać zrównoważony rozwój ...

Rainbow zaczyna sprzedawać zimę 2020/2021 od nowości

Biuro podróży Rainbow zainaugurowało dzisiaj sprzedaż wyjazdów egzotycznych na przyszłą zimę. Na początek oferuje ...

Prezes FAA przetestuje boeinga MAX. Ale do niego nie wsiądzie

W tym tygodniu Steve Dickson, prezes amerykańskiego regulatora ruchu lotniczego, Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), ...

Goście wracają powoli, hotele też jeszcze czekają z otwarciem

W ostatni weekend niektóre hotele miały 25 procent obłożenia. Ale to wyjątki. Większość obiektów ...

Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą ...

Co drugi Polak nocuje w krajowych hotelach

Prawie połowa Polaków co najmniej raz w roku korzysta z hotelu w kraju – ...