Andryszak: Bez strategii internetowej wszyscy stracimy

Fot. YouTube

Marek Andryszak, prezes TUI Deutschland, uważa, że klasyczny model touroperatorski w Niemczech będzie tracił na znaczeniu. Jeśli biura nie przybliżą się do klienta, stracą na rzecz portali. A to uderzy także w agentów.

Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak w podcaście branży turystycznej „Hin und Weg” („Tam i z powrotem”) tłumaczy, że w Niemczech klasyczny model touroperatorski nie ma zbyt wielkiej przyszłości. Jeśli organizatorzy nie zaczną mocniej działać w internecie, stracą na rzecz portali. Jego zdaniem niemiecka branża przespała ostatnie 20 lat. – Kiedy zaczynałem 20 lat temu w TUI jako referent w dziale strategii, temat internetu był w planach, ale nic z tego nie wyszło – wspomina.

CZYTAJ TEŻ: Andryszak: Lato z TUI nad Morzem Śródziemnym i Bałtykiem

Andryszak pyta retorycznie, czy za 20 lat nadal u agentów będą sprzedawane standardowe pakiety na dziesięć dni na Majorkę, na osiem dni do Antalyi, czy na sześć dni na Fuerteventurę, które dziś są kupowane przez większość klientów tych biur? – Jeśli nie skupimy się na internecie i nie zrealizujemy oczekiwań klientów, stracimy – argumentuje.

Jak mówi, rozumie emocje, które kwestia przechodzenia do sieci wywołuje wśród agentów turystycznych. Ale, zauważa, łatwiej argumenty o konieczności zmian trafiają do franczyzobiorców niż do przedsiębiorców współpracujących z TUI jako zupełnie zewnętrzne salony sprzedaży.

Szef TUI Deutschland odniósł się także do zarzutów, jakie podnoszą niezależni sprzedawcy po zlikwidowaniu infolinii dla agentów. Przypomnijmy – pomoc telefoniczna nadal jest dostępna, ale po wcześniejszym umówieniu się. Większość spraw ma być załatwiana pisemnie, bo to skuteczniejszy sposób, tłumaczy prezes. – Nie możemy wybierać kanału komunikacji według upodobań, decydującym kryterium musi być efektywność – podkreśla.

ZOBACZ TEŻ: TUI zatrudnia o jedną trzecią mniej ludzi. Przez pandemię

Mogą Ci się również spodobać

MSC Cruises planuje powrót na Morze Śródziemne

Szwajcarski armator rejsów wycieczkowych MSC Cruises zapowiada, że jeśli władze krajów uznają opracowane przez ...

Iran – boeing 737 rozbił się po starcie z lotniska w Teheranie

Pasażerski boeing 737 ukraińskich linii lotniczych z 167 pasażerami i 9 członkami załogi na ...

Grecja: Drugiego lockdownu nie będzie

Przedstawiciele greckiego rządu zapewniają, że mimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, nie ma planów wprowadzenia ...

Podróże na kanapie i w goglach

Za pomocą wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości możemy lepiej poznać miejsce, do którego chcemy się ...

Kolejny niemiecki touroperator kończy działalność

Tropo, lipskie biuro podróży z grupy Dnata Travel, zamknie swój biznes wraz z końcem ...

Turyści wcześniej pomyśleli o majówce

3 dni urlopu i 9 dni wolnego – układ wolnych dni w kalendarzu spowodował, ...