TUI: Najważniejsze indywidualne podejście do klienta

Bloomberg

Większa dbałość o indywidualne zadowolenie każdego klienta TUI to cel działu TUI Destination Experiences i jeden z trzech filarów, na których będzie opierać się rozwój koncernu

Dział TUI Destination Experiences zajmuje się organizacją transferów, wycieczek i obsługą gości w wakacyjnych miejscach. – Przez cyfryzację naszej firmy i poszerzenie oferty produktowej chcemy, aby urlop naszych klientów był indywidualnym doświadczeniem. To podejście widoczne jest też w naszej nazwie – mówi dyrektor zarządzający TUI Destination Experiences David Schelp.

TUI Destination Experiences to obok hoteli i rejsów wycieczkowych jeden z głównych obszarów rozwoju całej grupy. Wszystkie trzy segmenty księgowane są w sprawozdaniach finansowych od pierwszego kwartału 2018 roku jako „Holiday Experiences”. Zdaniem firmy, jeszcze większy nacisk na personalizację oferty to szansa na rozwój. Tylko w tym roku rozliczeniowym koncern szacuje, że dochody TUI Destination Experiences wzrosną o 15 procent. Pomóc ma wykorzystanie nowoczesnych narzędzi. Klient nie tylko otrzyma propozycje przygotowane specjalnie dla niego, ale może też w czasie swojego urlopu kontaktować się z TUI przez całą dobę przez aplikację TUI App, telefon, sms-y, czat lub stronę internetową gotui.com. W dalszym ciągu będzie mógł też porozmawiać z rezydentem. A ponieważ każdy kontakt zapisany zostanie w systemie informatycznym, w przyszłości jeszcze łatwiej będzie przygotować dla turysty spersonalizowaną ofertę do wykorzystania w czasie urlopu.

Grupa ogłosiła niedawno, że przejmuje dział Destination Managements od Hotelbeds. Transakcja musi zyskać jeszcze akceptację urzędu antymonopolowego. Obecnie TUI Destination Experiences zatrudnia 6,5 tysiąca pracowników w 23 krajach, jego siedziba znajduje się w Palmie na Majorce.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hilton: Przywrócimy Saskiemu świetność

Hilton unowocześni hotel Saski w Krakowie i włączy go do sieci Curio Collection by ...

Urodziny tureckiego giganta turystycznego – OTI Holding

– W Polsce działamy agresywnie, bo to duży i stabilny rynek. Szkoda tylko jeszcze, ...

Kaczyński: Jeśli lotnisko, to połączone z całym światem

W Polsce powinno powstać centralnie zlokalizowane, duże lotnisko zapewniające połączenia z całym światem – ...

Użytkownicy Airbnb i Ubera nie znają swoich praw

Co drugi użytkownik platform typu Airbnb, eBay, Uber i BlaBlaCar przyznaje, że przynajmniej raz ...

Best Reisen stawia na duety, a nawet na trio

Więcej wycieczek łączących emiraty arabskie z egzotycznymi kierunkami i pakietowanie dynamiczne – to atuty, ...

Prezes POT szuka swojego zastępcy

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa. Wakuje ono od listopada. Poprzedni wiceprezes, ...