Small Planet otworzył bazę w Kolonii-Bonn

materiały prasowe

Small Planet Airlines ma kolejną bazę w Niemczech. Od 30 kwietnia linia stacjonuje jeden samolot na lotnisku w Kolonii-Bonn

Z lotniska Kolonia-Bonn Small Planet Airlines będzie latał dla dużego niemieckiego touroperatora FTI. W siatce znalazły się loty raz na tydzień do Agadiru, na Rodos i do Antalyi oraz dwa razy na tydzień do Hurghady i Marsa Alam w Egipcie. – Biznes turystyczny to dla nas ważny filar. Wchodząca na nasze lotnisko linia Small Planet to (przedsiębiorstwo) z dużymi ambicjami, które poszerzy ofertę dla turystów (wylatujących) z Kolonii-Bonn – mówi szef tego lotniska Athanasios Titonis. Tomasz Ostojski, dyrektor działu usług pokładowych w polskim oddziale Small Planet Airlines, podkreśla, że w tym roku liczba samolotów przeznaczonych do obsługi niemieckich touroperatorów wzrosła z czterech do dziewięciu.

Poza wymienionymi „słonecznymi” kierunkami do siatki dołączy Olsztyn. Jak wyjaśnia dyrektor Ostojski, w przypadku tego kierunku chodzi o tak zwany „czarter-mix”. Oznacza to, że część biletów trafi do wolnej sprzedaży, część zostanie wykupiona przez lokalnych organizatorów z Olsztyna. Klienci mogą rezerwować je przez stronę przewoźnika w cenie od 70 euro. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu do 3 lipca do 28 sierpnia.

Small Planet Airlines wszedł na rynek niemiecki w kwietniu 2016 roku i od początku obsługiwał największych tamtejszych touroperatorów. Wśród klientów, poza wspomnianym FTI, znajdują się Thomas Cook, TUI oraz DER Touristik. Przewoźnik lata stamtąd Airbusami typu A320 i A321, które znajdują w bazach w Paderborn, Hamburgu, Kolonii, Lipsku, Dusseldorfie oraz w Hanowerze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI chce więcej sprzedawać przez aplikację

Grupa TUI stawia na własną aplikację mobilną jako narzędzie sprzedaży. Nie trzeba jej promować ...

Premier: Pracujemy nad odmrażaniem ruchu lotniczego

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się stopniowe odmrażanie ruchu ...

Itaka: Turyści zaraz wylecą do Polski

Polscy turyści, którzy utknęli w Tajlandii z powodu awarii samolotu, wylecą do Polski z ...

Paliwo drożeje, pasażerowie dopłacą

Z powodu wzrostu cen ropy naftowej linie lotnicze Qatar Airways i inni przewoźnicy mogą ...

W biurach podróży leży za dużo ofert

Nawet o 30 procent za dużo miejsc w samolotach może być w tym sezonie ...

Betlej: Turystyka potrzebuje wyższych płac

Bez podniesienia wynagrodzeń w sferze budżetowej turystyce wyjazdowej grozi wyhamowanie. Czy rząd będzie hojny ...