DER Touristik: Agenci wracają

Filip Frydrykiewicz

Co pięć, dziesięć lat relacje biznesowe w branży turystycznej ulegają przemianie. Teraz ponownie nadchodzi czas agentów – twierdzi szef sprzedaży i marketingu w DER Touristik. Zarazem wskazuje na zagrożenia dla touroperatorów

Kevin Keogh, szef sprzedaży i marketingu w niemieckim biurze podróży DER Touristik, twierdzi, że dla agentów przychodzi czas hossy – donosi portal Travel Talk. – Jednocześnie jego zdaniem należy spodziewać się konsolidacji touroperatorów. – Co pięć, dziesięć lat relacje biznesowe w turystyce zmieniają się. Myślę, że teraz znów następuje zwrot w stronę zewnętrznej sieci sprzedaży – podkreśla. Siłą agentów są bliskie relacje z klientami, na które w przyszłości powinni jeszcze mocniej stawiać.

Z kolei organizatorzy muszą nastawić się na trudniejsze czasy i zastanowić się nad swoją rolą. – Będzie dochodzić do konsolidacji. Nie mówię, że touroperatorzy będą wymierać, ale nie wszyscy, którzy powstali w ostatnich 25 latach, utrzymają się na rynku – dodaje dyrektor z DER Touristik.

Wyzwaniem stanie się jeszcze lepsze dopasowanie oferty do potrzeb klientów. Żeby sprostać temu, DER Touristik rozbudowuje za granicą sieć własnych biur zajmujących się obsługą turystów w odwiedzanych miejscach.

W przyszłości dla firm turystycznych olbrzymie znaczenie będą miały również treści zamieszczane na stronach internetowych. – Musimy tworzyć więcej zdjęć, filmów i informacji o naszych ofertach. To jest olbrzymia inwestycja, a niemieccy touroperatorzy do tej pory zajmowali się tą kwestią w zbyt małym zakresie – uważa Keogh. – Jeśli tego nie zrobimy, za kilka lat będziemy płakać z powodu Amazona i Google’a, którzy ten obszar sami zagospodarują – konkluduje dyrektor.

Czytaj też: „Agenci chcą wyższej prowizji, Bentour ją daje”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Piloci wypróbowali Maxy na symulatorach

Zbliża się termin ponownej certyfikacji samolotów B737 MAX, jako pierwsza powinna jej dokonać amerykańska ...

Targi w Nadarzynie: Turystyka, kampery i jachty

Piątek był pierwszym dniem II Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Show w Nadarzynie pod ...

Port Lotniczy Wrocław: W lipcu padł rekord

Tegoroczny lipiec był najlepszym miesiącem w historii wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów wzrosła o 3,4 ...

Jukatan szykuje atrakcje za setki milionów dolarów

16 nowych projektów przedstawił meksykański Sekretariat do spraw Turystyki. Trzy z nich będą realizowane ...

Sztab antykryzysowy: Za dwa miesiące nie będzie już branży turystycznej

Potrzebujemy szybko tarczy antykryzysowej 2.0, musimy nadal rozmawiać o pomocy dla branży turystyczno-eventowej, bo ...

Niemiecki TUI: Zaczynamy ofensywę rodzinną

Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Bułgaria i Tunezja – to kierunki, na które w przyszłym sezonie ...