Thomas Cook zamierza rozprawić się z plastikiem

materiały prasowe

Thomas Cook ogłosił, że zmniejszy użycie plastiku. W ramach kampanii #NoPlaceForPlastic zobowiązuje się do wyeliminowania do 2020 r. 70 milionów plastikowych słomek i mieszadełek. Odpowiada to 3,5 tysiąca pełnych walizek

Jak podaje koncern w komunikacie, każdego dnia do oceanów trafia 8 milionów* plastikowych przedmiotów. Ich wpływ na przyrodę jest katastrofalny. Udział w tym procesie destrukcji ma też branża turystyczna – w lecie ilość tworzyw sztucznych docierających do Morza Śródziemnego zwiększa się o 40 procent**.

Badanie przeprowadzone wśród klientów Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Niemczech wykazało, że 90 procent z nich jest zaniepokojonych zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Ten sam odsetek uważa, że istotne jest, aby firmy turystyczne traktowały tę kwestię poważnie. Obecność plastiku w wakacyjnych kurortach ma duży wpływ, czy odwiedzą oni to miejsce ponownie. 65 procent respondentów przyznało, że woli podróżować z biurem, które stara się ograniczyć użycie plastiku.

W ramach akcji #NoPlaceForPlastic grupa Thomas Cook początkowo skoncentruje się na własnych hotelach i liniach lotniczych. Wyeliminuje powszechnie używane jednorazowe słomki i mieszadła.

„Badania wykazały, że wielu turystów nie myśli o recyklingu podczas wakacji. Ponad jedna piąta przyznała, że jest bardziej narażona na wyrzucenie plastiku kiedy przebywa poza domem. Thomas Cook chce podnieść świadomość na temat recyklingu i znaleźć sposoby na wykorzystanie plastiku. Grupa rozpoczęła współpracę z projektantami Wyatt And Jack. Zabiorą wczasowiczom zepsute i wyrzucone plastikowe pontony, materace dmuchane czy dziecięce rękawki pływackie i zamieniają je w stylowe, wysokiej jakości torebki i akcesoria wakacyjne, które będą mogły być używane wielokrotnie. Wyatt i Jack współpracują z National Trust i Surfers Against Sewage” – czytamy w komunikacie.

* 2005 United Nations Environment Programme report „Marine Litter An analytical overview”. *2018 WWF report „The Holiday Plastic Choking Our Oceans”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT z Regionalem poleciał za 300 milionów złotych

LOT w zeszłym roku mógł zarobić netto nawet ponad 300 milionów złotych, w tym ...

Waszczykowski otworzy polski konsulat w Teksasie

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski podczas rozpoczętej w piątek wizyty w USA otworzy konsulat ...

Dubaj zaprasza na 30 minut gimnastyki

Dubaj chce stać się najbardziej aktywnym miastem na świecie. Mieszkańcy mogą wziąć udział w ...

Europejskie lotniska są za drogie

Obawiam się protekcjonizmu – mówi dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA Alexandre de ...

Tajemnica, urzekająca Rumunia: oto mało znane miasta warte odwiedzenia

Rumunia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów. Lokalni ...

Lufthansa odwołuje loty

Należące do Grupy Lufthnasy niskokosztowe linie Eurowings odwołały ponad 170 rejsów zaplanowanych na poniedziałek, ...