Thomas Cook zamierza rozprawić się z plastikiem

materiały prasowe

Thomas Cook ogłosił, że zmniejszy użycie plastiku. W ramach kampanii #NoPlaceForPlastic zobowiązuje się do wyeliminowania do 2020 r. 70 milionów plastikowych słomek i mieszadełek. Odpowiada to 3,5 tysiąca pełnych walizek

Jak podaje koncern w komunikacie, każdego dnia do oceanów trafia 8 milionów* plastikowych przedmiotów. Ich wpływ na przyrodę jest katastrofalny. Udział w tym procesie destrukcji ma też branża turystyczna – w lecie ilość tworzyw sztucznych docierających do Morza Śródziemnego zwiększa się o 40 procent**.

Badanie przeprowadzone wśród klientów Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Niemczech wykazało, że 90 procent z nich jest zaniepokojonych zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Ten sam odsetek uważa, że istotne jest, aby firmy turystyczne traktowały tę kwestię poważnie. Obecność plastiku w wakacyjnych kurortach ma duży wpływ, czy odwiedzą oni to miejsce ponownie. 65 procent respondentów przyznało, że woli podróżować z biurem, które stara się ograniczyć użycie plastiku.

W ramach akcji #NoPlaceForPlastic grupa Thomas Cook początkowo skoncentruje się na własnych hotelach i liniach lotniczych. Wyeliminuje powszechnie używane jednorazowe słomki i mieszadła.

„Badania wykazały, że wielu turystów nie myśli o recyklingu podczas wakacji. Ponad jedna piąta przyznała, że jest bardziej narażona na wyrzucenie plastiku kiedy przebywa poza domem. Thomas Cook chce podnieść świadomość na temat recyklingu i znaleźć sposoby na wykorzystanie plastiku. Grupa rozpoczęła współpracę z projektantami Wyatt And Jack. Zabiorą wczasowiczom zepsute i wyrzucone plastikowe pontony, materace dmuchane czy dziecięce rękawki pływackie i zamieniają je w stylowe, wysokiej jakości torebki i akcesoria wakacyjne, które będą mogły być używane wielokrotnie. Wyatt i Jack współpracują z National Trust i Surfers Against Sewage” – czytamy w komunikacie.

* 2005 United Nations Environment Programme report „Marine Litter An analytical overview”. *2018 WWF report „The Holiday Plastic Choking Our Oceans”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prawie 10 tysięcy ludzi na lotnisku w Radomiu

Prawie 10 tysięcy pasażerów obsłużyło w 2016 roku lotnisko w Radomiu. Dynamiczny wzrost odnotowano ...

AIDA Cruises w tym roku nie popłynie do USA i Kanady

AIDA Cruises pracuje nad wznowieniem rejsów wycieczkowych, ale już zdecydowała, że w tym roku ...

Znakomity koniec roku na krakowskim lotnisku

W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 713,4 tysiąca pasażerów, o 28 procent więcej ...

Lauda uruchomi połączenie z Modlina do Wiednia

Lauda od marca 2020 roku zamierza latać spod Warszawy do Wiednia. Loty do stolicy ...

Kandydat na prezesa POT nieobecny

Rafał Gucia, kandydat ministra sportu i turystyki na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, nie przyszedł ...

Rozporządzenie: autokary bez limitu, hotele w połowie czynne, na powietrzu bez maseczek

Nocne rozporządzenie: autokary uwolnione od limitu 50 procent, hotele czynne, ale tylko w połowie, ...