Niemiecki TUI upraszcza system motywacyjny dla agentów

Bloomberg

Agenci niemieckiego TUI, żeby dostać zniżkę na swoje wakacje, nie będą musieli zbierać punktów, ani osiągnąć 97 procent obrotu z poprzedniego roku. Touroperator zmienia zasady programu motywacyjnego

Nowe zasady programu motywacyjnego w TUI Deutschland zaczęły obowiązywać 1 listopada – informuje portal branżowy Travel Talk. Obecnie agenci nie muszą zbierać żadnych punktów, nie są też zobowiązani do sprzedania wycieczek o wartości odpowiadającej przynajmniej 97 procentom zeszłorocznego obrotu. Takie rozwiązanie postulowali sami sprzedawcy.

Obecnie żeby skorzystać ze zniżki na własne wakacje, doradcy powinni mocniej skupić się na rezerwowaniu ofert opartych o produkty własne TUI. powinni w danym roku osiągnąć obrót z ich sprzedaży w wysokości co najmniej 150 tysięcy euro. Dotychczas było to 175 tysięcy euro.

Rabaty na wakacje zależą od wielkości rezerwacji, pierwszy próg to 25 procent, trzeci i jednocześnie najwyższy sięga 40 procent (wcześniej było to 50 procent) i jest przyznawany biurom, które sprzedadzą ofertę własną TUI za co najmniej 1,25 miliona euro.

Jeśli produkty touroperatora będą stanowiły przynajmniej 70 procent całkowitego obrotu lub agent zwiększy ich udział w nim o 5 procent, dostanie dodatkowych 10 procent zniżki. W wypadku osób towarzyszących i dzieci wyniesie ona 20 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mouzenidis: Jedź z przyjaciółmi i rób, co lubisz

Mouzenidis Travel zaoferował Niemcom grupowe wyjazdy tematyczne. Wśród propozycji są wakacje z jogą, pielgrzymki ...

Kolorowy rok Prima Holiday

Sezon 2017 był najlepszy w pięcioletniej historii Prima Holiday. Połowa klientów biura podróży pojechała ...

Betlej: Policzymy, ile zarabiają biura podróży

Najważniejsze dla kondycji finansowej biur podróży są marże, jakie mogą one uzyskać na sprzedanych ...

Upadek Wow Aira zaszkodził gospodarce Islandii

Bankructwo islandzkiej taniej linii lotniczej Wow Air miało wpływ nie tylko na turystykę przyjazdową ...

Cypr zaprosi do stołu, na pokera

550 milionów euro będzie kosztował nowy cypryjski kurort-kasyno. Kompleks powstanie na południowym wybrzeżu, niedaleko ...

Betlej: Biura podróży żegnają wzrosty

Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie lepszych niż rok temu wyników sprzedaży wycieczek ...