W TUI można już zarezerwować konkretny pokój

www.tui-blue.com

Koncern TUI, podobnie jak wcześniej Thomas Cook, umożliwia klientom odpłatne rezerwowanie konkretnego pokoju w hotelu. Na razie oferta dotyczy sieci TUI Blue, z czasem będzie poszerzona na inne obiekty

TUI stawia w przyszłym roku jeszcze mocniej na rozwój własnych produktów. Jak mówi prezes TUI Deutschland Marek Andryszak, firma chce w ten sposób odróżnić się od konkurentów. W perspektywie średnioterminowej liczba gości, którzy będą nocować w obiektach należących do koncernu, ma wzrosnąć o 40 procent.

Czytaj też: „Thomas Cook: Wybrałeś hotel? Wybierz też pokój”.

Touroperator wprowadził właśnie możliwość zarezerwowania konkretnego pokoju w hotelach marki TUI Blue. Żeby go zamówić, turyści muszą wejść do sekcji klienta na stronie www.tui-blue.com. Tam znajdą interaktywną mapę, na której umieszczono wszystkie pokoje w opłaconej kategorii, oznaczone nazwami „poranne słońce”, „pokój narożny”, „w pobliżu plaży” i „widok na morze”. Osoby, które chcą wrócić do miejsca zajmowanego w czasie poprzedniego urlopu, mogą podać jego numer. Dostępność sprawdzana jest w czasie rzeczywistym, rezerwacji dokonuje się przez internet. Usługa kosztuje 5 euro za pokój za noc. Firma planuje poszerzyć ją w przyszłości także na inne obiekty własne.

Na przyszłe lato TUI poszerza ofertę tanich pokojów. Do programu wchodzi dziewięć nowych obiektów marki Suneo Club w Grecji, Turcji i Hiszpanii, które pracują w systemie all inclusive i mają rozbudowaną propozycję atrakcji sportowych i rozrywkowych. Touroperator włącza do swojego podstawowego programu więcej tanich obiektów po tym, jak zlikwidował na jesieni tego roku markę 1-2-Fly. Nowym, niedrogim kierunkiem będzie natomiast hiszpańska Costa Dorada.

W przyszłym roku przebojami mają być Turcja, Grecja i Egipt. Ten pierwszy kierunek jest szczególnie często wybierany przez rodziny z dziećmi. Z kolei młodych zainteresować mają nowości typu obozy surferskie w Portugalii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT: Promujemy się na targach IMEX

Piętnaście biur podróży, hoteli i biur odpowiedzialnych za promowanie swoich miast w organizowaniu konferencji ...

My Travel: Mamy największą sieć agentów

Ponad 30 procent wzrostu sprzedanych ofert, 115 salonów w sieci i ponad 100 milionów ...

Agentów w Niemczech nie będzie już ubywać

Od trzech lat nie zmienia się liczba biur agencyjnych w Niemczech. Okres konsolidacji tamtejsza ...

Polska na targach wakacyjnych w Utrechcie

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym ...

Piloci BA odwołują strajk, zapowiadają go w Embraerze

Piloci British Airways odwołali strajk zapowiedziany na 27 września. Chcą rozmawiać z dyrekcją linii. ...

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów ...