Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

AFP

O ponad jedną trzecią spadły ceny wycieczek na lato w Wielkiej Brytanii. W ten sposób tamtejsi touroperatorzy zachęcają klientów do wczesnego rezerwowania wakacyjnych wyjazdów

Przeceny sięgają nawet 36 procent – z takim rabatem można obecnie kupić wyjazdy na portugalskie wybrzeże Algarve, wynika z analizy serwisu TravelSupermarket. Porównanie powstało na podstawie oferty 25 organizatorów – podaje portal Travel Weekly.

Zobacz też: „Im wcześniej rezerwujesz wakacje… tym dłużej się cieszysz”.

W przeliczeniu na osobę (wyjazd siedmiodniowy) za noc w Algarve latem 2018 roku cena wynosiła 50,8 funta, a na nadchodzące lato już tylko 32,62 funta. Tygodniowy pobyt z własnym wyżywieniem z wylotem z Londynu-Luton kosztuje w najtańszej wersji 114 funtów od osoby. Przeceny obejmują wiele popularnych kierunków wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego, takich jak Zakintos (-31 procent), Costa Brava (-28 procent), Costa del Sol (-17 procent), Majorka (-13 procent), Costa Dorada (-9 procent), Kreta i Korfu (-7 procent).

Emma Coulthurst, która na stronie TravelSupermarket komentuje wyniki analizy, twierdzi, że touroperatorzy robią wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, kiedy na rynku było bardzo dużo ofert last minute. Żeby pozyskać jak najwięcej podróżnych już teraz, decydują się na obniżkę.

Zdaniem Coulthurst tak tanio można było wcześniej kupić wycieczki tylko okazyjnie. Podaje też przykład wyjazdów dla rodzin z dziećmi w środku wakacji, których cena zaczyna się od 214 funtów od osoby. Jak dodaje, w tym roku podatek wylotowy na rejsy krótkiego zasięgu został w Wielkiej Brytanii zamrożony, co także będzie miało pozytywny wpływ na wysokość cen pakietów.

TravelSupermarket przewiduje, że w nadchodzącym sezonie letnim popularne będą Turcja i Bułgaria z uwagi na korzystny kurs liry i lewy do funta brytyjskiego. Dobre oferty można znaleźć też na wyjazdy do Egiptu.

Czytaj też: „Thomas Cook sprzedaje taniej w internecie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Upały zmniejszyły zysk Thomasa Cooka

280 milionów, a nie jak zakładano wcześniej 323 miliony funtów, zarobi w tym roku ...

PIT do premiera: Ratujmy małe i średnie firmy turystyczne

Natychmiastowe zawieszenie składek ZUS, szybkie kredyty, dopłaty do wynagrodzeń, zawieszenie podatku od nieruchomości i ...

Karolewski za Kuraka na czele ETI

Grzegorz Karolewski, ostatnio dyrektor handlowy biura podróży ETI został dyrektorem generalnym tej firmy. Zastąpił ...

Zaczął się hadżdż – muzułmanie z całego świata pielgrzymują do Mekki

Ponad dwa miliony muzułmanów rozpoczęły hadżdż, pielgrzymkę do świątyni Al-Kaba w Mekce w Arabii ...

Louvre Hotels szykuje dwa hotele w Katowicach

W 2021 roku francuski koncern Louvre Hotels otworzy w Katowicach dwa obiekty – jeden ...

Wizz Air poleci na Ukrainę i do Austrii

Wizz Air ogłasza trzy nowe połączenia: z Warszawy do Wiednia, z Gdańska do Charkowa ...