Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

AFP

O ponad jedną trzecią spadły ceny wycieczek na lato w Wielkiej Brytanii. W ten sposób tamtejsi touroperatorzy zachęcają klientów do wczesnego rezerwowania wakacyjnych wyjazdów

Przeceny sięgają nawet 36 procent – z takim rabatem można obecnie kupić wyjazdy na portugalskie wybrzeże Algarve, wynika z analizy serwisu TravelSupermarket. Porównanie powstało na podstawie oferty 25 organizatorów – podaje portal Travel Weekly.

Zobacz też: „Im wcześniej rezerwujesz wakacje… tym dłużej się cieszysz”.

W przeliczeniu na osobę (wyjazd siedmiodniowy) za noc w Algarve latem 2018 roku cena wynosiła 50,8 funta, a na nadchodzące lato już tylko 32,62 funta. Tygodniowy pobyt z własnym wyżywieniem z wylotem z Londynu-Luton kosztuje w najtańszej wersji 114 funtów od osoby. Przeceny obejmują wiele popularnych kierunków wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego, takich jak Zakintos (-31 procent), Costa Brava (-28 procent), Costa del Sol (-17 procent), Majorka (-13 procent), Costa Dorada (-9 procent), Kreta i Korfu (-7 procent).

Emma Coulthurst, która na stronie TravelSupermarket komentuje wyniki analizy, twierdzi, że touroperatorzy robią wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, kiedy na rynku było bardzo dużo ofert last minute. Żeby pozyskać jak najwięcej podróżnych już teraz, decydują się na obniżkę.

Zdaniem Coulthurst tak tanio można było wcześniej kupić wycieczki tylko okazyjnie. Podaje też przykład wyjazdów dla rodzin z dziećmi w środku wakacji, których cena zaczyna się od 214 funtów od osoby. Jak dodaje, w tym roku podatek wylotowy na rejsy krótkiego zasięgu został w Wielkiej Brytanii zamrożony, co także będzie miało pozytywny wpływ na wysokość cen pakietów.

TravelSupermarket przewiduje, że w nadchodzącym sezonie letnim popularne będą Turcja i Bułgaria z uwagi na korzystny kurs liry i lewy do funta brytyjskiego. Dobre oferty można znaleźć też na wyjazdy do Egiptu.

Czytaj też: „Thomas Cook sprzedaje taniej w internecie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy na szóstym miejscu w Izraelu

Szóste miejsce pod względem liczby turystów odwiedzających Izrael przypadło w zeszłym roku Polsce. – ...

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent ...

Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka ...

Enter Air zatrudnił 45 mechaników

Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air utworzyła Enter Air Services – firmę zajmującą się ...

USA nie zakażą laptopów w samolotach

Amerykańskie władze wycofały się z planów zakazania wnoszenia laptopów na pokłady samolotów lecących do ...

Jordania: Atak na zagranicznych turystów w Dżarasz

Kilku turystów zostało ranionych nożem w środę w jordańskim Dżarasz, mieście popularnym wśród cudzoziemców ...