TUI rozszerzy rzeczywistość w czasie zwiedzania

Bloomberg

TUI testuje nowy sposób prowadzenia wycieczek fakultatywnych. Turyści dowiedzą się więcej o odwiedzanych miejscach dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Należąca do Grupy TUI spółka TUI Destination Experiences, specjalizująca się w obsłudze turystów w odwiedzanych miejscach, będzie testować w stolicy Majorki Palmie nowy sposób zwiedzania. Turyści przed wybranymi obiektami założą okulary do rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality – AR).

Dzięki nim będą mogli dowiedzieć się więcej o malarzu, którego obrazy właśnie oglądają, lub przenieść się w czasy średniowieczne i na własne oczy zobaczyć smoka, który kiedyś terroryzował miasto.

– Rozszerzona rzeczywistość pozwala turystom spojrzeć na historyczne fakty i miejsca w nowy, ekscytujący sposób, jest też odpowiedzią na potrzebę bardziej samodzielnego zwiedzania – mówi kierownik działu innowacji w TUI Destination Experiences Chris Carmichael. – Okulary są przyjemne w użytkowaniu i nie odwracają uwagi od właściwych doświadczeń – dodaje.

TUI będzie testował nową formułę zwiedzania przez kilka tygodni sezonu zimowego, żeby sprawdzić, jak najlepiej wykorzystać możliwości AR.

– Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która będzie mogła zaoferować swoim gościom tę technologię. Jesteśmy przekonani, że rozszerzona rzeczywistość wzbogaci wycieczki i inne aktywności, dlatego inwestujemy w nią już teraz – mówi dyrektor ds. cyfrowej akceleracji w TUI Destination Experiences Peter Ulwahn.

Koncern współpracuje przy tym projekcie z firmą Mixed-Reality I/O. – Branża turystyczna ma ogromny potencjał w zakresie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości, zarówno przy planowania urlopu, jak i w czasie pobytu – mówi prezes Mixed-Reality I/O Andy Gstoll.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Rainbow – pandemiczny wynik z małym zyskiem

Epidemiolodzy nie przedstawiali niebezpieczeństwa drugiej fali zakażeń dość stanowczo, a politycy przespali moment, kiedy ...

Hepworth Gallery muzeum roku w Wielkiej Brytanii

Hepworth Gallery na północy Anglii otrzymała prestiżowy tytuł brytyjskiego muzeum roku Istniejąca od sześciu ...

Tunezja otwiera granice. Wjazd tylko dla przetestowanych

Od 27 czerwca, kiedy to Tunezja otworzy granice dla ruchu turystycznego, wjeżdżający obcokrajowcy powinni ...

Trzęsienie ziemi na Kos, zginęło dwóch turystów

Dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku ...

Emilewicz: Liczymy na szybkie przyjęcie drugiej tarczy dla turystyki

Senatorowie zgłosili kolejne poprawki do ustawy w sprawie kolejnej tarczy dla turystyki i ponownie skierowali projekt ...

Jaki pierwszy dzień, taki cały wyjazd

Prawie połowa turystów uważa, że pierwszy dzień wakacji nadaje ton całemu pobytowi, wynika z ...