eSky bogatszy o nowych przewoźników

eSKY.pl

W ofercie internetowego agenta turystycznego eSky pojawiło się ponad 90 nowych linii lotniczych

Jak podaje eSky w komunikacie, wśród nowości jest Gazpromavia – rosyjska linia lotnicza, której głównym portem przesiadkowym jest Moskwa-Wnukowo, Kish Air – irański przewoźnik operujący z portu lotniczego Teheran-Mehrabad, Libyan Airlines – libijskie narodowe linie lotnicze latające między innymi z Trypolisu do krajów afrykańskich, na Bliski Wschód i do Europy, Pakistan International Airlines z bazą w Karaczi, obsługujące 27 krajowych i 42 międzynarodowe połączenia z Azją, Europą i Afryką Północną, argentyńska tania linia FlyBondi z bazami operacyjnymi w Buenos Aires i Córdobie oraz hiszpańska linia Canaryfly, oferująca bezpośrednie, regularne loty między Wyspami Kanaryjskimi.

W sumie eSky ma w ofercie ponad 950 przewoźników. Jak mówi wiceprezes Grupy eSky Łukasz Neska, cytowany w komunikacie, firma widzi szczególnie duży potencjał w krajach postradzieckich. – Na liście kierunków, które odnotowały wzmożone zainteresowanie podróżujących z eSky, są Ukraina i Rosja – dodaje dyrektor ds. produktu rekreacyjnego w eSkyu Jacek Skrzypkowski.

– Z pewnością większa popularność kierunków ukraińskich – o 55 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem – wynika z rosnącej liczby Ukraińców, którzy znajdują zatrudnienie w Polsce i wracają do Kijowa czy Charkowa spotkać się z rodziną. Z kolei do Moskwy i Petersburga między listopadem zeszłego roku a marcem tego roku wybrało się o 23 procent więcej turystów niż w latach ubiegłych. Wzrost zainteresowania tymi dwoma miastami Federacji Rosyjskiej związany jest między innymi ze spadkiem ceny biletów lotniczych o średnio 184 złote – wylicza Skrzypkowski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka: Nie jesteśmy na Litwie nieznani

Polski gigant turystyczny wchodzi na kolejny – po czeskim – rynek zagraniczny. Tym razem ...

Pierwszy Sure Hotel stanie w Poznaniu

Sieć Best Western podpisała umowę na otwarcie nowego obiektu w Polsce – Sure Hotel. ...

Paweł Niewiadomski prezesem europejskich touroperatorów

Podczas obrad w Kuala Lumpur w Malezji Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ...

Ryanair w lipcu rusza nad Morze Śródziemne

Od 1 lipca Ryanair będzie latał na najważniejsze wakacyjne lotniska w Portugalii, Hiszpanii, we ...

Goście wracają powoli, hotele też jeszcze czekają z otwarciem

W ostatni weekend niektóre hotele miały 25 procent obłożenia. Ale to wyjątki. Większość obiektów ...

Katastrofa filipińskiego autokaru

24 osoby zginęły w wypadku autokaru, który stoczył się w przepaść niedaleko miasta Carrangalan ...