Opóźnienie Brexitu pomoże turystyce?

AFP

Brytyjska turystyczna organizacja branżowa ABTA twierdzi, że dzięki przesunięciu Brexitu na jesień tego roku wzrośnie sprzedaż wyjazdów zagranicznych na święta wielkanocne i wakacje

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził, że wyjście kraju z Unii Europejskiej zostanie odłożone do 31 października 2019 roku. Organizacja branżowa ABTA uważa, że przyczyni się to do zwiększenia sprzedaży wycieczek do krajów Unii Europejskiej.

Wedle prezesa ABTA Marka Tanzera przełożenie Brexitu daje pewność, że Brytyjczycy zrealizują letnie podróże, a wcześniej zarezerwują wycieczki bez obawy, co się stanie, jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z Unią Europejską w sprawie wyjścia.

– Choć wiele osób już zaplanowało letnie wyjazdy i zamówiło je z wyprzedzeniem, inni czekali na wyjaśnienie kwestii Brexitu – mówi Tanzer. Ekspert dodaje, że w czasie Wielkanocy wiele osób rezerwuje wakacyjne wojaże, a wzrost popularności Turcji, Tunezji, Egiptu i Bułgarii sprawia, że ceny w krajach zachodniej części basenu Morza Śródziemnego są bardzo konkurencyjne.

ABTA uaktualniła swój komunikat dotyczący wyjazdów w związku z Brexitem, w którym potwierdza, że wszystkie dokumenty, takie jak EKUZ czy paszporty dla zwierząt, pozostaną ważne do momentu wyjścia z Unii Europejskiej.

Organizacja dodaje, że zgodnie z bieżącymi założeniami, nawet jeśli kraj opuści wspólnotę bez porozumienia, samoloty nadal będą latały normalnie, a obywatele Wielkiej Brytanii nie będą musieli mieć wiz na krótkie wyjazdy do krajów unijnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mieszkańcy hawajskiej wyspy nie chcą turystów

Tubylcy utworzyli żywy łańcuch i zablokowali wjazd około 50 turystów do Parku Stanowego Ha’ena ...

Lubuskie inwestuje w nowe ścieżki dla rowerzystów

W gminach Babimost, Kargowa i Zbąszynek powstaną nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad ...

Kraków Airport pomieści więcej samolotów

Za 100 milionów złotych netto Lotnisko Kraków Airport zyska 15 nowych miejsc dla samolotów. ...

Chorwacji przybył milion turystów

Od stycznia do grudnia 2016 roku do Chorwacji przybyło ponad 16 milionów turystów, a ...

Czy NIK pomoże napisać ustawę o POT?

NIK sprawdza system promocji polskiej turystyki, badając nie tylko POT, ale i wybrane ROT-y. ...

Nowy reprezentant IGHP na Podkarpaciu

Nowym dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na Podkarpaciu został Wojciech Fronczak, dyrektor Hilton ...