Opóźnienie Brexitu pomoże turystyce?

AFP

Brytyjska turystyczna organizacja branżowa ABTA twierdzi, że dzięki przesunięciu Brexitu na jesień tego roku wzrośnie sprzedaż wyjazdów zagranicznych na święta wielkanocne i wakacje

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdził, że wyjście kraju z Unii Europejskiej zostanie odłożone do 31 października 2019 roku. Organizacja branżowa ABTA uważa, że przyczyni się to do zwiększenia sprzedaży wycieczek do krajów Unii Europejskiej.

Wedle prezesa ABTA Marka Tanzera przełożenie Brexitu daje pewność, że Brytyjczycy zrealizują letnie podróże, a wcześniej zarezerwują wycieczki bez obawy, co się stanie, jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z Unią Europejską w sprawie wyjścia.

– Choć wiele osób już zaplanowało letnie wyjazdy i zamówiło je z wyprzedzeniem, inni czekali na wyjaśnienie kwestii Brexitu – mówi Tanzer. Ekspert dodaje, że w czasie Wielkanocy wiele osób rezerwuje wakacyjne wojaże, a wzrost popularności Turcji, Tunezji, Egiptu i Bułgarii sprawia, że ceny w krajach zachodniej części basenu Morza Śródziemnego są bardzo konkurencyjne.

ABTA uaktualniła swój komunikat dotyczący wyjazdów w związku z Brexitem, w którym potwierdza, że wszystkie dokumenty, takie jak EKUZ czy paszporty dla zwierząt, pozostaną ważne do momentu wyjścia z Unii Europejskiej.

Organizacja dodaje, że zgodnie z bieżącymi założeniami, nawet jeśli kraj opuści wspólnotę bez porozumienia, samoloty nadal będą latały normalnie, a obywatele Wielkiej Brytanii nie będą musieli mieć wiz na krótkie wyjazdy do krajów unijnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miłośnicy komiksów wcielają się w swoich idoli

W weekend w Nowym Jorku na imprezie pod nazwą Comic Con spotkali się miłośnicy ...

Hotelarze przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce

IGHP będzie promować wśród swoich członków kodeks postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem ...

Greccy hotelarze przeceniają puste pokoje

O kilka procent wzrosła liczba rezerwacji wyjazdów do Grecji w największych niemieckich biurach podróży. ...

24 godziny w Dubaju, czyli Dubai Stopover w pigułce

Dubaj non-stop 24 godziny? Dlaczego nie. Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też ...

53 letnie nowości od Air France KLM

Połączenia KLM-u z Gdańska i Transavii z Katowic, nowe kierunki z Paryża i Amsterdamu ...

Accor inwestuje na Krecie

Jeszcze tego lata na Krecie działalność rozpocznie pierwszy hotel sieci ibis Styles, należącej do ...