Agenci franczyzowi – we współpracy wasza szansa

Bloomberg

Szef sieci franczyzowej Travel Councellor wie jak sprzedawcy mogą zwiększyć przychody. Po pierwsze powinni obsługiwać podróże służbowe, po drugie dzielić się pracą z innymi agentami

Travel Councellors to brytyjska sieć franczyzowa, którą tworzy 1,8 tysiąca agentów, z czego 1,2 tysiąca działa w samej Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku ich przychody wyniosły 600 milionów funtów. Prezes Steve Byrne podpowiadał ostatnio w czasie serii spotkań z franczyzobiorcami, jak mogą je jeszcze zwiększyć. Jeden ze sposobów zakłada obsługiwanie podróży służbowych. – Szczególnie małych i średnich firm, które wymagają bardzo zindywidualizowanej obsługi w stylu concierge – mówił, cytowany przez portal branżowy TTG Media.

Innym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest zmiana modelu biznesowego. Travel Councellors to sieć samodzielnych agentów pracujących z domu, choć firma nie zabrania im otwierania stacjonarnych salonów. Byrne zachęca między innymi do nawiązywania współpracy partnerskiej agentów należących do sieci i dzielenia się obowiązkami – podczas gdy jeden skupia się na zdobywaniu i obsługiwaniu klientów, drugi na kwestiach administracyjnych. Doradcy nadal mogą pracować zdalnie, korzystając z dostarczonych im narzędzi informatycznych i rozliczać się na samodzielnie ustalonych zasadach.

Drugi model jest bardziej klasyczny – agent, nawet jeśli obsługuje klientów z domu, zatrudnia własnych pracowników, niekoniecznie otwierając przy tym klasyczny salon. Trzeci to co-working – kilku agentów wynajmuje wspólnie lokal i dzieli się dochodami. Czwarty polega na tym, że jeden agent zajmuje się tylko zdobywaniem klientów i tworzy zespół, który zakłada rezerwacje i prowadzi całą obsługę biurokratyczną wyjazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bułgaria zafunduje dzieciom wakacje. Akcja „Znów razem”

30 tysięcy uczniów z klas I-XI wyjedzie na darmowe wakacje – poinformowało Ministerstwo Edukacji ...

Koloseum udostępnia najwyższe piętra

Po czterdziestu latach przerwy znów można wejść na czwarte i piąte piętro Koloseum. Z ...

Portugalia nową gwiazdą niemieckiej turystyki

O 11 procent zwiększyła się w 2016 roku liczba Niemców podróżujących do Portugalii – ...

Sąd: Płatność kartą bez prowizji

Agenci, którzy przyjmują opłaty przez internet, nie mogą doliczać dodatkowych prowizji do szybkich przelewów ...

7 polskich hoteli z nagrodą HolidayCheck

Spośród ponad 660 tysięcy obiektów noclegowych z całego świata, które można opiniować na portalu ...

Obcokrajowcy wydali w Polsce prawie 8 procent więcej

W III kwartale tego roku obcokrajowcy wydali w Polsce 11,7 miliarda złotych, czyli o ...