Agenci franczyzowi – we współpracy wasza szansa

Bloomberg

Szef sieci franczyzowej Travel Councellor wie jak sprzedawcy mogą zwiększyć przychody. Po pierwsze powinni obsługiwać podróże służbowe, po drugie dzielić się pracą z innymi agentami

Travel Councellors to brytyjska sieć franczyzowa, którą tworzy 1,8 tysiąca agentów, z czego 1,2 tysiąca działa w samej Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku ich przychody wyniosły 600 milionów funtów. Prezes Steve Byrne podpowiadał ostatnio w czasie serii spotkań z franczyzobiorcami, jak mogą je jeszcze zwiększyć. Jeden ze sposobów zakłada obsługiwanie podróży służbowych. – Szczególnie małych i średnich firm, które wymagają bardzo zindywidualizowanej obsługi w stylu concierge – mówił, cytowany przez portal branżowy TTG Media.

Innym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest zmiana modelu biznesowego. Travel Councellors to sieć samodzielnych agentów pracujących z domu, choć firma nie zabrania im otwierania stacjonarnych salonów. Byrne zachęca między innymi do nawiązywania współpracy partnerskiej agentów należących do sieci i dzielenia się obowiązkami – podczas gdy jeden skupia się na zdobywaniu i obsługiwaniu klientów, drugi na kwestiach administracyjnych. Doradcy nadal mogą pracować zdalnie, korzystając z dostarczonych im narzędzi informatycznych i rozliczać się na samodzielnie ustalonych zasadach.

Drugi model jest bardziej klasyczny – agent, nawet jeśli obsługuje klientów z domu, zatrudnia własnych pracowników, niekoniecznie otwierając przy tym klasyczny salon. Trzeci to co-working – kilku agentów wynajmuje wspólnie lokal i dzieli się dochodami. Czwarty polega na tym, że jeden agent zajmuje się tylko zdobywaniem klientów i tworzy zespół, który zakłada rezerwacje i prowadzi całą obsługę biurokratyczną wyjazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele.pl: Noclegi w rok podrożały o 8 procent

W styczniu średnia cena pokoju wynajętego na jedną noc wyniosła 198,17 złotych, co oznaczało ...

Travelplanet: Dla polskiego turysty Grecja ponad wszystko

Jak wakacje z biurem podróży to w Europie, we dwoje lub troje, najchętniej w ...

Z LOT-em na wakacje na Korfu

LOT otworzy letnie połączenie do Grecji. Od 9 czerwca będzie latał raz w tygodniu ...

Na swoje 25-lecie TT Warsaw wracają do Pałacu Kultury

Najbliższe, 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, jedna z największych takich imprez w Europie ...

Ustawa o imprezach turystycznych – czy jest na sali kworum?

Brak zainteresowania posłów opóźnia prace nad najważniejszą dla turystyki wyjazdowej ustawą o imprezach turystycznych ...

7 milionów turystów Itaki

Wrocławskie lotnisko obsłużyło dzisiaj 7-milionowego klienta biura podróży Itaka. Okazała się nim turystka z ...