Pogoda zachęca Niemców do odpoczywania blisko domu

Filip Frydrykiewicz

W zeszłym roku wzrosła liczba Niemców, którzy wybrali się na wakacje samochodem. Tamtejsi touroperatorzy mówią, że także w tym sezonie dojazd własny cieszy się dużym zainteresowaniem

Niemcy chętniej niż jeszcze kilka lat temu wybierają się na wakacje własnym samochodem lub pociągiem – donosi portal Touristik Aktuell. Powodem jest sprzyjająca pogoda – zeszłoroczne lato zachęcało do bliższych podróży i wszystko wskazuje, że także w tym sezonie ten rodzaj podróżowania nie będzie tracił na znaczeniu.

– Statystyki pokazują, że podróże z dojazdem własnym do krajów Europy środkowej, w tym po samych Niemczech, cieszą się powodzeniem – mówi odpowiedzialny w DER Touristik za ofertę europejską Dino Steinkamp. – W Dertourze liczba rezerwacji rośnie już dwucyfrowo.

Szefowa działu dojazd własny w TUI Nicole Sohnrey obserwuje podobny trend. – Jako cel podróży najchętniej wybierane są Niemcy i Włochy, kolejne miejsca należą do Austrii i Chorwacji – mówi. TUI otworzył w tych krajach nowe hotele własnych marek – czterogwiazdkowy TUI Sensimar Carolina na chorwackiej wyspie Rab i TUI Magic Life we włoskiej Kalabrii.

Ofertę powiększył też FTI, który ma trzy nowe obiekty, w tym otwarty w zeszłym roku w Polsce hotel Baltic Park Fort by Zdrojowa w Świnoujściu. Z kolei biuro Ameuropa, specjalizujące się w wycieczkach pociągami, dodało do katalogu „Urlop całkiem blisko” na bieżący sezon aż 74 dodatkowe obiekty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turysta aresztowany za kopnięcie sprzątaczki

Szwedzki turysta trafił do bułgarskiego aresztu za kopnięcie kobiety myjącej hotelową podłogę. Napaść nagrała ...

Wizy do Indii tanieją

Indie obniżyły ceny wiz turystycznych wydawanych elektronicznie. Ich koszt zależeć ma także od terminu ...

Egipt i egzotyka poprawiają wynik Thomasa Cooka

O 5 procent wzrosły przychody Grupy Thomas Cook w pierwszym półroczu roku rozliczeniowego. Prezes ...

Polska i Kuba będą współpracować w turystyce

Zachęcanie firm turystycznych do udziału w targach turystycznych, wydawanie informatorów w językach narodowych i ...

Przewoźnik zmusza pilotów i załogę do odchudzania się

Linie lotnicze Air India wyznaczyły specjalną dietę swoim pilotom i personelowi pokładowemu, w „trosce ...