Pogoda zachęca Niemców do odpoczywania blisko domu

Filip Frydrykiewicz

W zeszłym roku wzrosła liczba Niemców, którzy wybrali się na wakacje samochodem. Tamtejsi touroperatorzy mówią, że także w tym sezonie dojazd własny cieszy się dużym zainteresowaniem

Niemcy chętniej niż jeszcze kilka lat temu wybierają się na wakacje własnym samochodem lub pociągiem – donosi portal Touristik Aktuell. Powodem jest sprzyjająca pogoda – zeszłoroczne lato zachęcało do bliższych podróży i wszystko wskazuje, że także w tym sezonie ten rodzaj podróżowania nie będzie tracił na znaczeniu.

– Statystyki pokazują, że podróże z dojazdem własnym do krajów Europy środkowej, w tym po samych Niemczech, cieszą się powodzeniem – mówi odpowiedzialny w DER Touristik za ofertę europejską Dino Steinkamp. – W Dertourze liczba rezerwacji rośnie już dwucyfrowo.

Szefowa działu dojazd własny w TUI Nicole Sohnrey obserwuje podobny trend. – Jako cel podróży najchętniej wybierane są Niemcy i Włochy, kolejne miejsca należą do Austrii i Chorwacji – mówi. TUI otworzył w tych krajach nowe hotele własnych marek – czterogwiazdkowy TUI Sensimar Carolina na chorwackiej wyspie Rab i TUI Magic Life we włoskiej Kalabrii.

Ofertę powiększył też FTI, który ma trzy nowe obiekty, w tym otwarty w zeszłym roku w Polsce hotel Baltic Park Fort by Zdrojowa w Świnoujściu. Z kolei biuro Ameuropa, specjalizujące się w wycieczkach pociągami, dodało do katalogu „Urlop całkiem blisko” na bieżący sezon aż 74 dodatkowe obiekty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

O połowę mniej turystów w Chorwacji. „To i tak dobry wynik”

Ponad 54 miliony noclegów wykupili w tym roku turyści w Chorwacji. Choć to tylko ...

Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, ...

W biurach podróży niskie ceny mimo wakacji

Symboliczny, bo tylko 1,7-procentowy wzrost ponad stan z zeszłego roku osiągnęła w minionym tygodniu ...

Spór o prawa do armii terakotowej

Jeden z najbardziej znanych zabytków Chin został w skali jeden do jednego skopiowany i ...

Niepewność hamuje odmrażanie transportu lotniczego

Transport lotniczy powoli się odmraża, ale barierą wciąż pozostaje niepewność i zmienność sytuacji, na ...