Pogoda zachęca Niemców do odpoczywania blisko domu

Filip Frydrykiewicz

W zeszłym roku wzrosła liczba Niemców, którzy wybrali się na wakacje samochodem. Tamtejsi touroperatorzy mówią, że także w tym sezonie dojazd własny cieszy się dużym zainteresowaniem

Niemcy chętniej niż jeszcze kilka lat temu wybierają się na wakacje własnym samochodem lub pociągiem – donosi portal Touristik Aktuell. Powodem jest sprzyjająca pogoda – zeszłoroczne lato zachęcało do bliższych podróży i wszystko wskazuje, że także w tym sezonie ten rodzaj podróżowania nie będzie tracił na znaczeniu.

– Statystyki pokazują, że podróże z dojazdem własnym do krajów Europy środkowej, w tym po samych Niemczech, cieszą się powodzeniem – mówi odpowiedzialny w DER Touristik za ofertę europejską Dino Steinkamp. – W Dertourze liczba rezerwacji rośnie już dwucyfrowo.

Szefowa działu dojazd własny w TUI Nicole Sohnrey obserwuje podobny trend. – Jako cel podróży najchętniej wybierane są Niemcy i Włochy, kolejne miejsca należą do Austrii i Chorwacji – mówi. TUI otworzył w tych krajach nowe hotele własnych marek – czterogwiazdkowy TUI Sensimar Carolina na chorwackiej wyspie Rab i TUI Magic Life we włoskiej Kalabrii.

Ofertę powiększył też FTI, który ma trzy nowe obiekty, w tym otwarty w zeszłym roku w Polsce hotel Baltic Park Fort by Zdrojowa w Świnoujściu. Z kolei biuro Ameuropa, specjalizujące się w wycieczkach pociągami, dodało do katalogu „Urlop całkiem blisko” na bieżący sezon aż 74 dodatkowe obiekty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowy rok wrocławskiego lotniska

W ciągu ostatnich 12 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2,86 miliona pasażerów, o ...

Indonezja – zakaz lotów w rejonie wulkanu

Wszystkie loty w rejonie wulkanu Anak Krakatau są przekierowywane z powodu unoszącego się w ...

Ewa Kubaczyk rzecznikiem PIT

Potwierdziły się nasze informacje, że rzecznikiem Polskiej Izby Turystyki zostanie Ewa Kubaczyk, dotychczasowa redaktor ...

Słaby kwartał dla największych biur podróży

Grupa TUI obniżyła wysokość szacowanego zysku na koniec roku, a Grupa Thomasa Cooka obawia ...

POT: Studenci Erasmusa pomogą w promocji Polski

POT rozpoczyna konkurs „Discover Poland with your mates – Erasmus” dla obcokrajowców studiujących w ...

Krzysztof Piątek: Zostawiam stabilnego Neckermanna

– Mogę z ręką na sercu stwierdzić, że sytuacja Neckremanna jest stabilna. Chociaż przyznaję, ...