Z Sun & Funa do Polskiej Izby Turystyki

Filip Frydrykiewicz

Wiesława Przybylska, do niedawna dyrektor marketingu w biurze podróży Sun & Fun, stanie na czele biura wykonawczego Polskiej Izby Turystyki. Z tej funkcji odchodzi Iwona Nasiłowska

Wiesława Przybylska, znana z kilkunastoletniej pracy w biurze podróży Sun & Fun, dostała propozycję pracy dla Polskiej Izby Turystyki i przyjęła ją. W randze dyrektora będzie kierowała biurem wykonawczym tej największej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców branży turystycznej. W biurze, oprócz dyrektora, pracują obecnie trzy osoby, w tym sekretarka i rzeczniczka prasowa Ewa Kubaczyk. Ze względu na coraz większy zakres zadań i problemów podejmowanych przez Polską Izbę Turystyki, prezydium organizacji zamierza zatrudnić jeszcze jednego pracownika.

– Wiesława jest znana w branży, lubiana przez środowisko i ma doświadczenie w pracy w biurze podróży – mówi nam prezes PIT Paweł Niewiadomski. – A przy tym jest pełnym energii organizatorem, co będzie bardzo przydatne na nowym stanowisku.

Odejście po trzech latach kierowania biurem wykonawczym PIT Iwony Nasiłowskiej, która postanowiła wrócić do swojego zawodu (jest ekonomistką) zbiegło się z informacją, że Przybylska zakończyła pracę w Sun & Funie.

Czytaj też: „Sun & Fun stawia na marketing internetowy”.

Polska Izba Turystyki liczy obecnie ponad 400 członków – biura podróży, agentów turystycznych, hotelarzy. Reprezentuje interesy branży turystycznej w pracach nad przepisami dotyczącymi tego sektora gospodarki, organizuje szkolenia dla członków (ostatnio z nowej ustawy o imprezach turystycznych i połączonych usługach turystycznych i z RODO), uczestniczy w targach turystycznych. Niemal bez przerwy udziela też informacji klientom naszych członków, jeśli mają jakieś pytania, problemy, czasem pomaga w łagodzeniu konfliktów. W tych wszystkich pracach uczestniczy biuro wykonawcze.

Jak mówi Niewiadomski, z przyjściem Przybylskiej wiąże nadzieje na bliższą współpracę z branżą, nie tylko z członkami PIT, ale także z firmami, które dopiero nimi mogą zostać. Przybylska jest bowiem znana w tym środowisku. Zależy mu na spopularyzowaniu działań organizacji.

Jak mówi Niewiadomski, z przyjściem Przybylskiej wiąże nadzieje na bliższą współpracę z branżą, nie tylko z członkami PIT, ale także z firmami, które dopiero nimi mogą zostać. Przybylska jest bowiem znana w tym środowisku. Zależy mu na spopularyzowaniu działań organizacji. – Izba robi wiele dla członków, ale nie zawsze jest to widoczne – mówi.

Zastrzega jednak, że nie chce zbyt szczegółowo nakreślać zadań nowego dyrektora. – To będzie dopiero przedmiotem naszych rozmów, kiedy Wiesława rozpocznie pracę – mówi.

Przybylska obejmie stanowisko 15 sierpnia.

„Bardzo serdecznie dziękujemy Iwonie Nasiłowskiej za zaangażowanie, wkład pracy i profesjonalizm i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej” – czytamy w oficjalnym komunikacie PIT.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko we Frankfurcie odwołało 170 lotów

Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie nad Menem odwołało dziś rano 170 lotów, a wiele połączeń ...

Do pendolino z laptopem jeszcze w tym roku

W ekspresach pendolino będzie można wreszcie swobodnie korzystać z telefonów komórkowych i internetu We ...

Upały męczą Europę

Nad Europę znów nadciągnęła fala upałów. W wielu krajach temperatura przekracza 40 stopni, w ...

Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, ...

Hilton: Mamy 100 tysięcy, chcemy jeszcze 40

Stu tysiącami pokojów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki może pochwalić się Hilton. ...

Poseł PO chce zakazać lotów do Chin

Poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba postuluje, by w związku z epidemią koronawirusa zakazać ...