Z Sun & Funa do Polskiej Izby Turystyki

Filip Frydrykiewicz

Wiesława Przybylska, do niedawna dyrektor marketingu w biurze podróży Sun & Fun, stanie na czele biura wykonawczego Polskiej Izby Turystyki. Z tej funkcji odchodzi Iwona Nasiłowska

Wiesława Przybylska, znana z kilkunastoletniej pracy w biurze podróży Sun & Fun, dostała propozycję pracy dla Polskiej Izby Turystyki i przyjęła ją. W randze dyrektora będzie kierowała biurem wykonawczym tej największej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców branży turystycznej. W biurze, oprócz dyrektora, pracują obecnie trzy osoby, w tym sekretarka i rzeczniczka prasowa Ewa Kubaczyk. Ze względu na coraz większy zakres zadań i problemów podejmowanych przez Polską Izbę Turystyki, prezydium organizacji zamierza zatrudnić jeszcze jednego pracownika.

– Wiesława jest znana w branży, lubiana przez środowisko i ma doświadczenie w pracy w biurze podróży – mówi nam prezes PIT Paweł Niewiadomski. – A przy tym jest pełnym energii organizatorem, co będzie bardzo przydatne na nowym stanowisku.

Odejście po trzech latach kierowania biurem wykonawczym PIT Iwony Nasiłowskiej, która postanowiła wrócić do swojego zawodu (jest ekonomistką) zbiegło się z informacją, że Przybylska zakończyła pracę w Sun & Funie.

Czytaj też: „Sun & Fun stawia na marketing internetowy”.

Polska Izba Turystyki liczy obecnie ponad 400 członków – biura podróży, agentów turystycznych, hotelarzy. Reprezentuje interesy branży turystycznej w pracach nad przepisami dotyczącymi tego sektora gospodarki, organizuje szkolenia dla członków (ostatnio z nowej ustawy o imprezach turystycznych i połączonych usługach turystycznych i z RODO), uczestniczy w targach turystycznych. Niemal bez przerwy udziela też informacji klientom naszych członków, jeśli mają jakieś pytania, problemy, czasem pomaga w łagodzeniu konfliktów. W tych wszystkich pracach uczestniczy biuro wykonawcze.

Jak mówi Niewiadomski, z przyjściem Przybylskiej wiąże nadzieje na bliższą współpracę z branżą, nie tylko z członkami PIT, ale także z firmami, które dopiero nimi mogą zostać. Przybylska jest bowiem znana w tym środowisku. Zależy mu na spopularyzowaniu działań organizacji.

Jak mówi Niewiadomski, z przyjściem Przybylskiej wiąże nadzieje na bliższą współpracę z branżą, nie tylko z członkami PIT, ale także z firmami, które dopiero nimi mogą zostać. Przybylska jest bowiem znana w tym środowisku. Zależy mu na spopularyzowaniu działań organizacji. – Izba robi wiele dla członków, ale nie zawsze jest to widoczne – mówi.

Zastrzega jednak, że nie chce zbyt szczegółowo nakreślać zadań nowego dyrektora. – To będzie dopiero przedmiotem naszych rozmów, kiedy Wiesława rozpocznie pracę – mówi.

Przybylska obejmie stanowisko 15 sierpnia.

„Bardzo serdecznie dziękujemy Iwonie Nasiłowskiej za zaangażowanie, wkład pracy i profesjonalizm i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej” – czytamy w oficjalnym komunikacie PIT.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ibis styles w Nowym Targu przyjął pierwszych gości

Projektanci wnętrz nowotarskiego ibisa Styles czerpali inspirację z górskich krajobrazów. Hotel znajduje się w ...

Będzie więcej Grecji w Polsce

Minister turystyki Grecji ogłosiła, że jej kraj zacieśni współpracę z Polską w turystyce. W ...

Cook: Nieważne gdzie, ważne w jakim hotelu

Hotele jako wakacyjne kierunki, rosnący popyt na luksusowe podróże rodzinne i łączenie obsługi przez ...

TUI szkoli internetowych doradców

Internetowy doradca klienta to nowe stanowisko w koncernie TUI. Pierwszych chętnych do pracy z ...

Lublin czeka na pierwszego Hamptona

We wrześniu w Lublinie podwoje otwiera nowy Hampton by Hilton. Miejską bazę noclegową zasili ...

Turyści chętnie udostępnią swoje dane

Ponad połowa podróżnych jest skłonna podać swoje dane, jeśli ich podróż miałaby dzięki temu ...