Czerwiec nie poprawił humoru niemieckim agentom

Bloomberg

O 5,4 procent spadły przychody niemieckich agentów w czerwcu tego roku w porównaniu z poprzednim. Także bilans za całe pierwsze półrocze wypada słabiej niż przed rokiem

Jak wynika z analizy przychodów biur agencyjnych w Niemczech prowadzonej przez firmę Travel Agency Technology & Services czerwiec nie przyniósł lepszych wyników niż poprzednie miesiące.

Łączna wartość sprzedaży całej dostępnej oferty była o 5,4 procent niższa niż przed rokiem. I tak z tytułu rezerwacji ofert od touroperatorów biura uzyskały przychody większe o 5,1 procent. W wypadku biletów lotniczych nastąpił spadek o 15,4 procent (liczba zamówionych biletów lotniczych była mniejsza o 11 procent), a pozostałych usług (transport lądowy, ubezpieczenia i inne) – o 12,3 procent. Większe zainteresowanie widać było natomiast przy rejsach wycieczkowych – przychody z ich sprzedaży wzrosły o 15,4 procent.

Czytaj też: „Niemieccy agenci liczą na last minute”.

Podsumowanie pierwszego półrocza roku pokazuje, że przychody agentów spadły o 1,6 procent, licząc rok do roku. Przy imprezach zorganizowanych różnica wynosi 3,2 procent in minus, przy przelotach 1,3 procent in minus. Wzrosty dotyczą pozostałych usług turystycznych – plus 3,3 procent, liczby biletów lotniczych – plus 1,9 procent oraz rejsów wycieczkowych – plus 11,3 procent.

W czerwcu biura podpisały też o 12,1 procent mniej umów z klientami, liczba rezerwacji na wyjazdy z terminem rozpoczęcia do października 2019 roku jest natomiast mniejsza o 1,9 procent. Gorzej pod względem ilościowym wypadają też zamówienia na rejsy wycieczkowe – jest ich mniej o 12,1 procent, ale już tych rozpoczynających się w sezonie zimowym (od listopada) jest więcej o 2,8 procent.

Zobacz też: „Słaba sprzedaż południowych kierunków w Niemczech”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zima na Lotnisku Chopina: Czarterem do kurortu

W sezonie zimowym z największego polskiego lotniska będzie można polecieć między innymi do Dubaju, ...

W Łodzi o problemach europejskiej turystyki

Problemy prawne mające wpływ na branżę turystyczną w 2018 roku były przedmiotem odbywających się ...

Targi Lato 2018 i Regionalia odwołane

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato i Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia w tym ...

Kraków Airport – wrzesień lepszy od sierpnia

Po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska wrzesień był lepszym miesiącem od sierpnia pod ...

PPL: Stop fałszywym alarmom

Dziś rusza kampania edukacyjna Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, która ma uwrażliwić odbiorców na problem ...

Słaby marzec na Lotnisku Chopina

W marcu warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 513 tysięcy pasażerów, czyli o 61,7 procent mniej ...