Zimą Niemcy wybiorą Egipt

Filip Frydrykiewicz

Niemieccy touroperatorzy powiększają zimową ofertę wypoczynku w Egipcie. Część klientów może jednak wybrać Wyspy Kanaryjskie, które w kolejnym sezonie nieco potanieją – donosi portal FVW

W ostatnim roku Egipt popularność zawdzięcza zarówno atrakcyjnym cenom, jak i temu, że zdołał odzyskać zaufanie klientów. W 2018 roku pojechało tam na urlop 1,7 miliona Niemców, o 40 procent więcej niż rok wcześniej.

Czytaj też: „Egipt odzyskuje turystów”.

Tamtejsi touroperatorzy, TUI, FTI i Alltours, potwierdzają, że duże zainteresowanie utrzymuje się również w tym roku, dlatego spodziewają się dwucyfrowego wzrostu liczby turystów. Perspektywy na zimę 2019/20 są dobre, choć główny konkurent Egiptu, Wyspy Kanaryjskie, prawdopodobnie potanieje, a to może spowodować ucieczkę części klientów. W zeszłym roku z powodu wysokich cen pobytu na tym archipelagu wiele osób wybrało Afrykę Północną.

W nadchodzącym sezonie organizatorom udało się uniknąć podwyżek, Alltours podaje nawet, że koszty wyjazdów w ten rejon świata spadną średnio o 3 procent. Najwięksi niemieccy touroperatorzy poszerzyli jednak egipską ofertę o kilkadziesiąt procent. Na przykład linie lotnicze TUIfly będą miały o 35 procent więcej miejsc w samolotach lecących do Hurghady i o 22 procent więcej do Marsa Alam. TUI jest też jedynym biurem oferującym bezpośrednie połączenia do Luksoru.

Thomas Cook otwiera tam nowe obiekty pod markami Casa Cook i Cook’s Club, a Schauinsland-Reisen wyczarterował na wyłączność statek pływający po Nilu. Na rejsy stawia również FTI, który powiększa flotę z 20 do 30. Dodatkowo za opłatą w wysokości 5 euro doliczaną do kosztu wizy goście dostają egipską kartę SIM do telefonu i voucher na wycieczkę.

Także sam Egipt mocno inwestuje w turystykę. Pod koniec tego roku ma zacząć działać nowy port lotniczy Berenice położony około 200 kilometrów od Marsa Alam, kilka miesięcy temu pierwsze samoloty zaczęło przyjmować lotnisko Sphinx International Airport leżące około 30 kilometrów od Kairu.

 

Zobacz: „Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kraków Airport: w 2020 roku 15 nowych tras

Połączenia do Chicago, Nowego Jorku i Paryża to tylko trzy z piętnastu nowych tras, ...

Hampton by Hilton stanie w Olsztynie

Hampton by Hilton Olsztyn dołącza do grona 5 inwestycji realizowanych przez sieć hoteli Hilton ...

Rosjanie oszaleli na punkcie Turcji

Zainteresowanie Rosjan odpoczynkiem w Turcji zwiększyło się w styczniu o 324 procent. To efekt ...

Belgijscy agenci i touroperatorzy odkrywają Polskę

– Belgowie nie wiedzą, co Polska ma do zaoferowania. Mają o niej przestarzałe wyobrażenia. ...

Fotka ze słoniem? To nie jest dobry pomysł

Prawie 80 procent słoni wykorzystywanych w wielu krajach Azji jako atrakcja turystyczna jest trzymanych ...

Trzech chętnych do budowy terminalu w Radomiu

Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na projektowanie i budowę terminalu na lotnisku w ...