Zimą Niemcy wybiorą Egipt

Filip Frydrykiewicz

Niemieccy touroperatorzy powiększają zimową ofertę wypoczynku w Egipcie. Część klientów może jednak wybrać Wyspy Kanaryjskie, które w kolejnym sezonie nieco potanieją – donosi portal FVW

W ostatnim roku Egipt popularność zawdzięcza zarówno atrakcyjnym cenom, jak i temu, że zdołał odzyskać zaufanie klientów. W 2018 roku pojechało tam na urlop 1,7 miliona Niemców, o 40 procent więcej niż rok wcześniej.

Czytaj też: „Egipt odzyskuje turystów”.

Tamtejsi touroperatorzy, TUI, FTI i Alltours, potwierdzają, że duże zainteresowanie utrzymuje się również w tym roku, dlatego spodziewają się dwucyfrowego wzrostu liczby turystów. Perspektywy na zimę 2019/20 są dobre, choć główny konkurent Egiptu, Wyspy Kanaryjskie, prawdopodobnie potanieje, a to może spowodować ucieczkę części klientów. W zeszłym roku z powodu wysokich cen pobytu na tym archipelagu wiele osób wybrało Afrykę Północną.

W nadchodzącym sezonie organizatorom udało się uniknąć podwyżek, Alltours podaje nawet, że koszty wyjazdów w ten rejon świata spadną średnio o 3 procent. Najwięksi niemieccy touroperatorzy poszerzyli jednak egipską ofertę o kilkadziesiąt procent. Na przykład linie lotnicze TUIfly będą miały o 35 procent więcej miejsc w samolotach lecących do Hurghady i o 22 procent więcej do Marsa Alam. TUI jest też jedynym biurem oferującym bezpośrednie połączenia do Luksoru.

Thomas Cook otwiera tam nowe obiekty pod markami Casa Cook i Cook’s Club, a Schauinsland-Reisen wyczarterował na wyłączność statek pływający po Nilu. Na rejsy stawia również FTI, który powiększa flotę z 20 do 30. Dodatkowo za opłatą w wysokości 5 euro doliczaną do kosztu wizy goście dostają egipską kartę SIM do telefonu i voucher na wycieczkę.

Także sam Egipt mocno inwestuje w turystykę. Pod koniec tego roku ma zacząć działać nowy port lotniczy Berenice położony około 200 kilometrów od Marsa Alam, kilka miesięcy temu pierwsze samoloty zaczęło przyjmować lotnisko Sphinx International Airport leżące około 30 kilometrów od Kairu.

 

Zobacz: „Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Boeing wyłoży miliard dolarów na bezpieczeństwo

Boeing zamierza uruchomić program przygotowywania pilotów do bezpieczniejszego kierowania jego samolotami. Na początek przeznaczył ...

Polacy mało zorientowani w prawach pasażerów

Tylko 30 procent Polaków wie, w jakich sytuacjach może ubiegać się o odszkodowanie lotnicze ...

Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. Chcą podróżować

Prawie połowa Polaków planuje w najbliższym czasie podróż koleją, a 40 procent zamierza zatrzymać ...

Rosja karze chciwych hotelarzy

Rosyjskie władze ukarały grzywnami właścicieli hoteli, którzy podwyższyli ceny usług na czas mundialu. Organizacje ...

Ryanair zainteresowany przejęciem Alitalii

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair złożyły niewiążącą ofertę kupienia deficytowego narodowego przewoźnika włoskiego Alitalia ...

Hotele wkrótce będą bić się o gości

W tym roku rynek powiększy się o tysiące pokojów i nowe marki. Ale mocno ...