Niemcy nie chcą wypoczywać z Brytyjczykami

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Na wakacjach Skandynawowie dogadują się z Brytyjczykami i z Niemcami, podobnie Holendrzy z mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Gorzej wypada połączenie Niemców i Anglików

Kwaterowanie w tym samym hotelu turystów z różnych krajów nie zawsze jest możliwe. Taki wniosek płynie z analizy prowadzonej przez koncern TUI, informuje portal Travel Weekly. – Mniej więcej 90 procent naszych hoteli jest w mniejszym lub większym stopniu przeznaczonych na jeden rynek, ale zaczęliśmy łączyć klientów w niektórych miejscach – mówi prezes Grupy TUI Fritz Joussen.

Doświadczenia pokazują, że na wakacjach nie przeszkadzają sobie mieszkańcy krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii, ci pierwsi dogadują się też z Niemcami, ci drudzy z Holendrami. Nieco trudniej połączyć wypoczynek Niemców i Brytyjczyków. – Da się to zrobić, ale musi być utrzymana równowaga. Jeśli będzie dziesięciu Anglików i jeden Niemiec nie uda się jej uzyskać, dlaczego musimy być ostrożni – wyjaśnia Joussen. I dodaje, że w wypadku Skandynawów takie problemy nie występują. Być może jest to spowodowane tym, że kraje są stosunkowo niewielkie, a ich mieszkańcy otwarci na świat i mówią po angielsku.

Jak zapewnia Joussen, główne produkty jego firmy nadal będą przeznaczone na konkretne rynki, przykładem są hotele Sensatory i statki Marella Cruises dostępne w Wielkiej Brytanii i Robinson Clubs i TUI Cruises dla klientów z Niemiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsi agenci w nagrodę wyjadą do Tunezji

Sun & Fun ujawnia szczegóły planów na rok 2020

Co piąty polski turysta jadący z biurem podróży do Tunezji w tym roku był ...

Kraków – listopad miesiącem wzrostu

W listopadzie z usług krakowskiego lotniska skorzystało 551 tysięcy pasażerów, o 16 procent więcej ...

Rainbow: Lato na małym plusie

Sprzedaliśmy na lato 230 tysięcy wyjazdów. To 10,6 tysiąca więcej niż rok wcześniej – ...

Zimbabwe z lotniskiem imienia Mugabego

Międzynarodowy port lotniczy w Harare w Zimbabwe nazwano imieniem urzędującego prezydenta kraju, 93-letniego Roberta ...

Stowarzyszenie agentów turystycznych: Wypromujemy naszych członków

Agenci turystyczni będą promować się w internecie. – Chcemy zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, ...

TRVL zamienia podróżnych w agentów turystycznych

„Zarabiaj pieniądze jako agent-amator” – zachęca platforma rezerwacyjna TRVL. Dzięki niej turysta, który namówi ...