Niemcy nie chcą wypoczywać z Brytyjczykami

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Na wakacjach Skandynawowie dogadują się z Brytyjczykami i z Niemcami, podobnie Holendrzy z mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Gorzej wypada połączenie Niemców i Anglików

Kwaterowanie w tym samym hotelu turystów z różnych krajów nie zawsze jest możliwe. Taki wniosek płynie z analizy prowadzonej przez koncern TUI, informuje portal Travel Weekly. – Mniej więcej 90 procent naszych hoteli jest w mniejszym lub większym stopniu przeznaczonych na jeden rynek, ale zaczęliśmy łączyć klientów w niektórych miejscach – mówi prezes Grupy TUI Fritz Joussen.

Doświadczenia pokazują, że na wakacjach nie przeszkadzają sobie mieszkańcy krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii, ci pierwsi dogadują się też z Niemcami, ci drudzy z Holendrami. Nieco trudniej połączyć wypoczynek Niemców i Brytyjczyków. – Da się to zrobić, ale musi być utrzymana równowaga. Jeśli będzie dziesięciu Anglików i jeden Niemiec nie uda się jej uzyskać, dlaczego musimy być ostrożni – wyjaśnia Joussen. I dodaje, że w wypadku Skandynawów takie problemy nie występują. Być może jest to spowodowane tym, że kraje są stosunkowo niewielkie, a ich mieszkańcy otwarci na świat i mówią po angielsku.

Jak zapewnia Joussen, główne produkty jego firmy nadal będą przeznaczone na konkretne rynki, przykładem są hotele Sensatory i statki Marella Cruises dostępne w Wielkiej Brytanii i Robinson Clubs i TUI Cruises dla klientów z Niemiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japończycy podzieleni w sprawie promocji kraju

Dziennik „Japan Times” nie szczędzi słów krytyki opublikowanej właśnie broszurze japońskiego ministerstwa gospodarki, handlu ...

Kraków Airport z 25-procentowym wzrostem

W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 451,6 tysiąca pasażerów. To o 89 tysięcy ...

Francuzi dyskutują, jak chronić lotniska

Po udaremnionej w sobotę próbie zamachu na lotnisku Orly w Paryżu francuskie media zastanawiają ...

Anna Krupka będzie nowym ministrem sportu i turystyki?

Jak dowiaduje się „Rzeczpospolita”, Anna Krupka, obecna sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, ...

DER Touristik inwestuje w hotele Aldiana

Niemiecki koncern kupił 50 procent udziałów w sieci hoteli klubowych Aldiana. DER Touristik podpisał ...

Stowarzyszenie agentów turystycznych: Wypromujemy naszych członków

Agenci turystyczni będą promować się w internecie. – Chcemy zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, ...