Wartość ubiegłorocznej sprzedaży Grupy eSky (Total Transaction Value – TTV) wyniosła prawie 1,5 miliarda złotych, a przychody netto (czyli tzw. marża brutto – przed odjęciem kosztów) – 180 milionów złotych, podaje eSky w komunikacie. Oznacza to wzrost TTV o 41 procent, a przychodów netto o ponad 35 procent w porównaniu z rokiem 2017.
Liczba dokonanych za pośrednictwem serwisu eSky rezerwacji lotniczych była większa o 44 procent i wyniosła ponad 1,2 miliona. Z kolei liczba użytkowników aktywnie korzystających z serwisu wzrosła do 180 milionów, a liczba pobrań aplikacji do 3,6 miliona.
– Ubiegły rok był dla nas jednym z najlepszych – komentuje wiceprezes i dyrektor marketingu Grupy eSky Łukasz Neska, cytowany w komunikacie.
– Weszliśmy aż na 10 nowych rynków. Grupa eSky jest już obecna w każdym kraju Ameryki Łacińskiej, dlatego w 2018 roku zdecydowaliśmy się udostępnić naszą ofertę Brytyjczykom, Irlandczykom, Hiszpanom, Portugalczykom, Francuzom, Grekom, a także mieszkańcom Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. W tym roku wejdziemy na kolejne rynki, między innymi do pozostałych krajów europejskich. Mówiąc o skali planowanej ekspansji, mam na myśli potrojenie, w porównaniu z rokiem ubiegłym, liczby nowych rynków – zapowiada Łukasz Neska.
Czytaj też: „Grupa eSky poszukuje inwestora finansowego”.