Heritage Collection Travel to nowe biuro agencyjne, które niedawno otworzyło się w brytyjskim mieście York. Firma chce się specjalizować w organizowaniu wycieczek luksusowych, co ma oznaczać nie tylko sprzedaż drogich pakietów, ale też wyjątkową obsługę. Michael Davies, właściciel biura, tłumaczy w rozmowie z brytyjskim portalem branży turystycznej Travel Weekly, że chciał stworzyć miejsce, które będzie przyciągać klientów czymś wyjątkowym. - Pomyślałem, że zwłaszcza nowożeńcy chcieliby przyjść i obejrzeć sobie kilka obiektów – wyjaśnia.

Czytaj więcej

Brytyjczycy o agentach turystycznych: Pewność, bezpieczeństwo, eksperckość

W lokalu urządził więc niewielkie pomieszczenie, które nazwał salą kinową. Dzięki założeniu okularów do rzeczywistości wirtualnej klienci będą mogli przenieść się na chwilę w inne miejsca na świecie. Davies chce wykorzystywać materiały dostępne w YouTube w technologii wirtualnej rzeczywistości. Można tam na przykład znaleźć prezentację hotelu Soneva Fushi na Malediwach, czy przenieść się do parku Serengeti.

Davies założył Heritage Collection Travel w lipcu 2020 roku po tym, jak stracił pracę konsultanta w biurze podróży Africa & Beyond. Dzięki pozyskaniu inwestorów, udało mu się stworzyć niecodzienne miejsce. Oprócz pokoju kinowego, znalazła się tam fontanna, żywa ściana z jednej strony i obraz gondoli w Wenecji z drugiej, a także stolik kawowy wykonany z kamienia pochodzącego ze słynnej katedry w Yorku. - Jedna strona nawiązuje do dziedzictwa naturalnego świata, druga do kulturowego, a kamień z katedry łączy to wszystko w całość – wyjaśnia.

Właściciel chciałby w oparciu o tę koncepcję stworzyć w zamożniejszych regionach kraju całą sieć agencji turystycznych.

Czytaj więcej

Ekspert do agentów turystycznych: Załóżcie własne biuro podróży