Chiński inwestor Grupa Fosun, która przejęła pełne prawa do marki Thomas Cook po bankructwie koncernu, w 2020 roku otworzyła w Wielkiej Brytanii internetowe biuro podróży pod tą nazwą. Teraz poszerza działalność - właśnie otworzyła oddział w Niderlandach, podaje brytyjski portal branży turystycznej TTG Media.

Nowa holenderska firma Cooka będzie korzystać z tej samej platformy cyfrowej, co firma w Wielkiej Brytanii, a klienci mają wybierać z dziesiątek tysięcy pakietów turystycznych. Oferta obejmie wyloty z różnych lotnisk realizowane przez linie lotnicze Transavia, Corendon i EasyJet. Chodzi głównie o wyjazdy do krajów nad Morzem Śródziemnym, głównie do Hiszpanii, Turcji, Grecji, ale też o krótkie wypady do miast, na przykład do Londynu, Paryża, Rzymu czy Barcelony. Ponieważ mowa o pakietach dynamicznych, dostępne będą opcje z różną długością pobytu.

Czytaj więcej

Chińczycy kupili Thomasa Cooka za… 11 milionów funtów

Biuro jest już członkiem holenderskiego stowarzyszenia turystycznego ANVR. Na początek w Niderlandach pracował będzie niewielki zespół, który wesprze brytyjski oddział firmy, ale z zapowiedzi wynika, że biuro będzie rozwijane.

Alessandro Dassi, prezes Thomas Cook Europe i wiceprezes Fosun Tourism Group, podkreśla, że pomimo wszystkich wyzwań, z jakimi trzeba było się zmierzyć w ciągu dwóch ostatnich lat, firma odniosła sukces w Chinach i w Wielkiej Brytanii. To dało jej pewność, że nadszedł czas, by zrobić pierwszy krok w Europie. Prezes dodaje, że wraz z łagodzeniem restrykcji pandemicznych przez Niderlandy w kraju odradza się popyt na długo oczekiwane wakacje. To okazja, by skorzystać z odbicia się rynku.