Rainbow ma 350 programów wycieczek na rok 2024. Więcej klientów zwiedzi Chiny i USA

„Chiny cesarskie”, „Emilia i Romania – nie wszystko złoto, co się świeci!”, „Włoskie Napoli”, „Weekend na Litwie” - to nazwy niektórych nowych programów zwiedzania, jakie znalazły się w ofercie biura podróży Rainbow na przyszły rok.

Publikacja: 16.09.2023 01:14

Z Rainbowem można między innymi zwiedzać Bałkany.

Z Rainbowem można między innymi zwiedzać Bałkany.

Foto: AFP, Nikolay Doychinov

Rainbow rozpoczął właśnie sprzedaż wycieczek objazdowych na lato 2024 roku. 80 programów przewiduje podróżowanie autokarami z Polski, a 230 rozpoczyna się przelotem samolotem.

Jak informuje firma w komunikacie, wśród oferowanych wycieczek autokarowych są krótkie wypady do stolic europejskich, jak Praga, Wiedeń czy Budapeszt i są dłuższe objazdy, pozwalające zwiedzić całe regiony lub kraje. Touroperator wymienia w komunikacie "hity ubiegłych sezonów", jak „Włochy Klasyczne” (10 dni, m.in. Wenecja, Florencja, Rzym), „Chorwacja – wzdłuż Adriatyku” (Jeziora Plitwickie, Split i Dubrownik), a także objazdy po Rumunii, Skandynawii, krajach Beneluksu, Szwajcarii, Bałkanach i Bawarii.

Czytaj więcej

Europejczycy chcą jeździć pociągami. „Przekonamy do tego biura podróży”

W tej kategorii są też nowości - krótka podróż „Weekend na Litwie” i nieco dłuższa do włoskiego regionu „Emilia i Romania – nie wszystko złoto, co się świeci!” ze zwiedzaniem Rawenny, Bolonii, Ferrary i z kilkoma dniami na plaży nad Adriatykiem.

- W bieżącym sezonie „autokarówki” wybrało prawie 20 tysięcy naszych klientów. Korzystają z nich osoby z mniejszym budżetem, nielubiące latać, ale też traktujące podróż i zwiedzanie jako nieodzowny element wakacji - mówi cytowana w komunikacie menedżerka odpowiedzialna za komunikację biura podróży z mediami Marta Góral. - Mamy wygodne autokary i świetnych pilotów, a wycieczkę można rozpocząć w wielu miastach w Polsce bez konieczności dojeżdżania do punktu startu - dodaje.

Egzotyka wymaga przelotu samolotem

Najwięcej jednak, bo prawie 230 wycieczek, Rainbow proponuje na kolejne lato w wersji lotniczej. Połowę stanowi oferta czarterowa, w tym w wersji 7+7, czyli łącząca zwiedzanie (tydzień) z wypoczywaniem (drugi tydzień). Czarterem Rainbow zabierze klientów między innymi na zwiedzanie Włoch, Grecji, Chorwacji, Macedonii, Bułgarii, Albanii, Turcji, Maroka, Egiptu, Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Tunezji i Jordanii.

W tej grupie nowością są programy „Włoskie Napoli” (Neapol), „ Róża Pustyni” (Tunezja z Algierią) oraz łączące zwiedzanie Gruzji z Armenią i Albanii z Grecją.

Czytaj więcej

Raport "Wakacje 2023" - co trzeci klient biur podróży wybrał Turcję

Samolotami rejsowymi obsługiwane są przede wszystkim kierunki dalekie: Meksyk, Peru, Brazylia, Mauritius, Ekwador, Kolumbia. USA, Kuba, Indonezja i Bali, Japonia, Indie, Tajlandia, Wietnam, Kenia i Chiny. A z bliższych: Anglia, Szkocja, Skandynawia, Liban, Azerbejdżan i Gruzja.

Touroperator zapowiada też więcej programów wycieczek po Chinach, w tym „Chiny cesarskie” i „Chiny – w krainie złotego smoka”. Więcej turystów w nadchodzącym sezonie Rainbow planuje wysłać również na Islandię, do Skandynawii i do Stanów Zjednoczonych.

Na specjalnych warunkach

Turystom, którzy wolą podróżować w mniejszych grupach (do 25 osób), mieć wyższy standard hoteli na trasie i specjalne atrakcje, Rainbow proponuje kilkanaście wycieczek w wersji premium – np. po Sycylii, w Kenii, Turcji, Hiszpanii, Indonezji, Chinach, Egipcie, Jordanii, Emiratach i Izraelu. Dla tych, którzy nie chcą, aby program zwiedzania był zbyt napięty i wolą zakwaterowanie w jednym hotelu firma przygotowała wycieczki po Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Albanii, Czarnogórze, Grecji, Maroku, Portugalii, Egipcie, Jordanii, Emiratach Arabskich i Gruzji. Łącznie to ponad 20 unikatowych programów.

- W tym sezonie na zwiedzanie w wersji samolotowej wysłaliśmy już o 36 procent więcej klientów niż rok temu – wyjaśnia Góral. - Klienci wiedzą, że gwarantujemy znakomitą obsługę kierowców, przewodników i pilotów. Ich wiedza na temat odwiedzanych miejsc jest ponadprzeciętna. Lato 2024 warto rezerwować już teraz, kiedy jest największy wybór miejsc, terminów i największe zniżki – zachęca.

Czytaj więcej

Rainbow ma nową gwarancję - największą w historii

Tradycyjnie w pierwszym okresie sprzedaży touroperator zachęca do rezerwowania wyjazdów dodatkowymi obniżkami i oferuje zniżki i niższe ceny ubezpieczeń (od kosztów rezygnacji ) i gwarancji (bezpłatne odwołanie rezerwacji bez podania przyczyny, niezmienność ceny).

- W tym roku liczba uczestników naszych wycieczek wzrosła w porównaniu z poprzednim latem o ponad 30 procent. W sumie to 110 tysięcy turystów. Po stosunkowo trudnych latach pandemicznych znowu możemy przypisać sobie tytuł „lider objazdów”. Liczymy, że kolejny sezon przyniesie jeszcze lepsze wyniki – podsumowuje Marta Góral.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny