Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel ma nowy zarząd

Walne zgromadzenie członków SOIT podsumowało ostatnie dwa lata działalności i wybrało władze stowarzyszenia na następną kadencję (2024-2025).

Publikacja: 16.01.2024 12:19

Zarząd SOIT na lata 2024-2025: Agata Gościńska (prezes), Krzysztof Pobożniak (wiceprezes ds. finansó

Zarząd SOIT na lata 2024-2025: Agata Gościńska (prezes), Krzysztof Pobożniak (wiceprezes ds. finansów), Grażyna Woźniczka (wiceprezes ds. komunikacji i PR), Agnieszka Słowik (członek zarządu ds. etyki i szkoleń) i Sylwia Sadoch (członek zarządu ds. koordynacji eventów i projektów)

Foto: SOIT

Stanowisko prezesa objęła Agata Gościńska (preses Viventum). Wiceprezesem ds. finansów został Krzysztof Pobożniak (prezes Haxel Events & Incentive), a wiceprezesem ds. komunikacji i PR Grażyna Woźniczka (dyrektor zarządzająca Polka Travel). Skład uzupełniają Agnieszka Słowik (prezes Flower Travel) - członek zarządu ds. etyki i szkoleń oraz Sylwia Sadoch (partner Travel Concierge) - członek zarządu ds. koordynacji eventów i projektów.

Jak czytamy w komunikacie SOIT, najważniejszym celem nowego zarządu jest „umocnienie wizerunku stowarzyszenia jako grona ekspertów budujących potencjał organizacji na zasadach wzajemnego szacunku i szeroko pojętej etyki w biznesie”.

Czytaj więcej

Brytyjska telewizja potwierdza - polska firma negocjuje kupno Thomasa Cooka

- Będziemy słuchali głosów wszystkich członków naszej organizacji i włączali ich pomysły do innowacyjnej strategii zarządu SOIT na lata 2024-2025 – mówi nowo wybrana prezes Agata Gościńska, cytowana w komunikacie. - Jesteśmy siłą dla wszystkich zrzeszonych w SOIT, ale przede wszystkim jesteśmy potęgą w kreowaniu nowego spojrzenia i nowej jakości tak ważnego sektora jakim jest incentive travel dla całego rynku turystycznego - dodaje.

- Zajmę się cyframi, jakie generuje SOIT, łącznie z Barometrem. Postaram się je oswoić, porównać i tak poukładać, aby na koniec kadencji dały ładny „+”, ale ponieważ sam tego nie zrobię, bardzo liczę na dobrą i konstruktywną współpracę z zarządem i wszystkimi członkami SOIT - mówi Krzysztof Pobożniak.

- Były czasy hossy, pandemii, kryzysu, nadszedł czas rozwoju i aktywizacji. W nowym zarządzie będę odpowiedzialna za koordynowanie eventów i projektów, o których na pewno będzie głośno w całej branży, gdyż będą służyć nie tylko naszym członkom, ale również całemu rynkowi - zapowiada Sylwia Sadoch. - Mam również nadzieję, że dzięki mojemu zaangażowaniu wiele firm z branży incentive dostrzeże ogromne korzyści płynące z członkostwa i postanowi wstąpić do SOIT - uzupełnia.

- SOIT to organizacja biznesowa i na tym chciałabym się skupić w tej kadencji. Wyszukiwać interesujące i potrzebne tematy szkoleń. W dzisiejszych czasach wiedza i trendy zmieniają się błyskawicznie. Chcemy wspomóc, być na bieżąco, a czasami nawet być kreatorami. Jako stowarzyszenie mamy fantastyczny przekrój rynku incentive i ogromną wiedzę. Owocna współpraca między członkami to nasz cel na kolejne dwa lata — mówi Agnieszka Słowik.

- Moim zadaniem będzie kontaktowanie się z mediami i opracowanie strategii komunikacji dla stowarzyszenia i jego działań w ramach dotychczasowych i nowych projektów — mówi z kolei o swoich zadaniach w stowarzyszeniu Grażyna Woźniczka. — Głównym celem, oprócz informowania na temat aktualnych wydarzeń, będzie dzielenie się naszym doświadczeniem i wiedzą z rynkiem, edukowanie branży i klientów na temat obecnych wyzwań rynkowych, nowych trendów w turystyce incentive i biznesowej, podejmowanie na forum tematów dla nas ważnych, zwłaszcza tych dotyczących szarej strefy, procesów przetargowych, wysokości marży czy kosztów naszej pracy. Drugi obszar mojej działalności to kontynuowanie mojego zaangażowania w projekt „Pilot incentive travel” i praca nad rozpoczęciem szkolenia z przygotowania nowych kadr menedżerów incentive travel.

Czytaj więcej

Branża turystyczna: Szukasz miejsca na wyjątkowe wakacje? Mamy dla ciebie listę

Walne zgromadzenie wybrało również komisję rewizyjną w składzie Olga Krzemińska-Zasadzka (Power), Sebastian Słoniewski (OBP) i Konrad Wielgórski (Bespoke) oraz komisję etyki w składzie Anna Piotrowska-Süzer (Top Travel), Anastazja Szerkus (Conqueror Travel Club), Edyta Jabłońska-Hulimka (eTravel), Katarzyna Zawadzka (NU Horizons) i Mikołaj Jeżak (InDreams).

SOIT zrzesza obecnie 28 członków zwyczajnych reprezentujących 22 agencje incentive travel: Activezone, Air Tours Club, Bespoke, BFC Travel, Conqueror Travel Club, eTravel, Flower Travel, Grupa TSO, Haxel Events & Incentive, InDreams, Margot Travel, Mazurkas Travel, Motivoscope, NU Horizons, OBP Incentive & Sport Travel, Polka Travel, Power, Top Travel Incentives & Holidays, Travel Concierge, Viventum, Weco Travel Services, Wysoko i Wyżej.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny