Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel ma nowy zarząd

Walne zgromadzenie członków SOIT podsumowało ostatnie dwa lata działalności i wybrało władze stowarzyszenia na następną kadencję (2024-2025).

Publikacja: 16.01.2024 12:19

Zarząd SOIT na lata 2024-2025: Agata Gościńska (prezes), Krzysztof Pobożniak (wiceprezes ds. finansó

Zarząd SOIT na lata 2024-2025: Agata Gościńska (prezes), Krzysztof Pobożniak (wiceprezes ds. finansów), Grażyna Woźniczka (wiceprezes ds. komunikacji i PR), Agnieszka Słowik (członek zarządu ds. etyki i szkoleń) i Sylwia Sadoch (członek zarządu ds. koordynacji eventów i projektów)

Foto: SOIT

Stanowisko prezesa objęła Agata Gościńska (preses Viventum). Wiceprezesem ds. finansów został Krzysztof Pobożniak (prezes Haxel Events & Incentive), a wiceprezesem ds. komunikacji i PR Grażyna Woźniczka (dyrektor zarządzająca Polka Travel). Skład uzupełniają Agnieszka Słowik (prezes Flower Travel) - członek zarządu ds. etyki i szkoleń oraz Sylwia Sadoch (partner Travel Concierge) - członek zarządu ds. koordynacji eventów i projektów.

Jak czytamy w komunikacie SOIT, najważniejszym celem nowego zarządu jest „umocnienie wizerunku stowarzyszenia jako grona ekspertów budujących potencjał organizacji na zasadach wzajemnego szacunku i szeroko pojętej etyki w biznesie”.

Czytaj więcej

Brytyjska telewizja potwierdza - polska firma negocjuje kupno Thomasa Cooka

- Będziemy słuchali głosów wszystkich członków naszej organizacji i włączali ich pomysły do innowacyjnej strategii zarządu SOIT na lata 2024-2025 – mówi nowo wybrana prezes Agata Gościńska, cytowana w komunikacie. - Jesteśmy siłą dla wszystkich zrzeszonych w SOIT, ale przede wszystkim jesteśmy potęgą w kreowaniu nowego spojrzenia i nowej jakości tak ważnego sektora jakim jest incentive travel dla całego rynku turystycznego - dodaje.

- Zajmę się cyframi, jakie generuje SOIT, łącznie z Barometrem. Postaram się je oswoić, porównać i tak poukładać, aby na koniec kadencji dały ładny „+”, ale ponieważ sam tego nie zrobię, bardzo liczę na dobrą i konstruktywną współpracę z zarządem i wszystkimi członkami SOIT - mówi Krzysztof Pobożniak.

- Były czasy hossy, pandemii, kryzysu, nadszedł czas rozwoju i aktywizacji. W nowym zarządzie będę odpowiedzialna za koordynowanie eventów i projektów, o których na pewno będzie głośno w całej branży, gdyż będą służyć nie tylko naszym członkom, ale również całemu rynkowi - zapowiada Sylwia Sadoch. - Mam również nadzieję, że dzięki mojemu zaangażowaniu wiele firm z branży incentive dostrzeże ogromne korzyści płynące z członkostwa i postanowi wstąpić do SOIT - uzupełnia.

- SOIT to organizacja biznesowa i na tym chciałabym się skupić w tej kadencji. Wyszukiwać interesujące i potrzebne tematy szkoleń. W dzisiejszych czasach wiedza i trendy zmieniają się błyskawicznie. Chcemy wspomóc, być na bieżąco, a czasami nawet być kreatorami. Jako stowarzyszenie mamy fantastyczny przekrój rynku incentive i ogromną wiedzę. Owocna współpraca między członkami to nasz cel na kolejne dwa lata — mówi Agnieszka Słowik.

- Moim zadaniem będzie kontaktowanie się z mediami i opracowanie strategii komunikacji dla stowarzyszenia i jego działań w ramach dotychczasowych i nowych projektów — mówi z kolei o swoich zadaniach w stowarzyszeniu Grażyna Woźniczka. — Głównym celem, oprócz informowania na temat aktualnych wydarzeń, będzie dzielenie się naszym doświadczeniem i wiedzą z rynkiem, edukowanie branży i klientów na temat obecnych wyzwań rynkowych, nowych trendów w turystyce incentive i biznesowej, podejmowanie na forum tematów dla nas ważnych, zwłaszcza tych dotyczących szarej strefy, procesów przetargowych, wysokości marży czy kosztów naszej pracy. Drugi obszar mojej działalności to kontynuowanie mojego zaangażowania w projekt „Pilot incentive travel” i praca nad rozpoczęciem szkolenia z przygotowania nowych kadr menedżerów incentive travel.

Czytaj więcej

Branża turystyczna: Szukasz miejsca na wyjątkowe wakacje? Mamy dla ciebie listę

Walne zgromadzenie wybrało również komisję rewizyjną w składzie Olga Krzemińska-Zasadzka (Power), Sebastian Słoniewski (OBP) i Konrad Wielgórski (Bespoke) oraz komisję etyki w składzie Anna Piotrowska-Süzer (Top Travel), Anastazja Szerkus (Conqueror Travel Club), Edyta Jabłońska-Hulimka (eTravel), Katarzyna Zawadzka (NU Horizons) i Mikołaj Jeżak (InDreams).

SOIT zrzesza obecnie 28 członków zwyczajnych reprezentujących 22 agencje incentive travel: Activezone, Air Tours Club, Bespoke, BFC Travel, Conqueror Travel Club, eTravel, Flower Travel, Grupa TSO, Haxel Events & Incentive, InDreams, Margot Travel, Mazurkas Travel, Motivoscope, NU Horizons, OBP Incentive & Sport Travel, Polka Travel, Power, Top Travel Incentives & Holidays, Travel Concierge, Viventum, Weco Travel Services, Wysoko i Wyżej.

Stanowisko prezesa objęła Agata Gościńska (preses Viventum). Wiceprezesem ds. finansów został Krzysztof Pobożniak (prezes Haxel Events & Incentive), a wiceprezesem ds. komunikacji i PR Grażyna Woźniczka (dyrektor zarządzająca Polka Travel). Skład uzupełniają Agnieszka Słowik (prezes Flower Travel) - członek zarządu ds. etyki i szkoleń oraz Sylwia Sadoch (partner Travel Concierge) - członek zarządu ds. koordynacji eventów i projektów.

Pozostało 90% artykułu
Biura Podróży
Turyści chcą latać z biurami podróży za granicę, ale rezygnują z ich usług w kraju
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Biura Podróży
Klienci upadłego biura podróży dostaną pieniądze po wakacjach. Czeka 250 tysięcy ludzi
Biura Podróży
Biuro podróży planuje wozić klientów na prywatną wyspę. Ma już statki i hotele
Biura Podróży
Niemiecka firma turystyczna otwiera przedstawicielstwo w Polsce. W planach cała Europa
Biura Podróży
Korekta cen w biurach podróży. Wakacje tanieją, a najbardziej te w Turcji