Gilles Clavie na czele AccorInvest

1 lipca stanowisko prezesa i dyrektora generalnego grupy AccorInvest obejmie Gilles Clavie, który te same funkcje pełnił dotąd w Orbisie.

Publikacja: 16.06.2020 17:00

Gilles Clavie na czele AccorInvest

Foto: Fot. materiały prasowe

Z początkiem Gilles Clavie zostanie prezesem i dyrektorem generalnym AccorInvest – informuje spółka w komunikacie. Na stanowisku zastąpi Johna Ozingę.

Clavie rozpoczął karierę zawodową w 1993 roku w spółce z sektora przemysłu rolnego. Z Grupą Accor związął się 17 lat temu, obejmując stanowisko dyrektora ds. sprawozdawczości i konsolidacji dla biznesu i turystyki na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Do Orbisu dołączył w 2011 roku jako członek komitetu wykonawczego, a w 2014 roku został prezesem i dyrektorem generalnym spółki.

CZYTAJ TEŻ: Orbis wychodzi z giełdy

– Gilles Clavie wniesie do firmy znakomite doświadczenie finansowe i operacyjne, które z pewnością pomoże mu poprowadzić AccorInvest w nadchodzących latach. Rada dyrektorów będzie wspierać jego i zespół wykonawczy w pozycjonowaniu firmy na rynku i jej przyszłym rozwoju – mówi przewodnicząca rady dyrektorów AccorInvest, Nadra Moussalem, cytowana w komunikacie.

– W czasach, gdy branża hotelowa boryka się z najgorszym kryzysem w swojej historii, naszym priorytetem jest zagwarantowanie, aby grupa AccorInvest bezpiecznie przeszła przez ten kryzys i jak najlepiej wykorzystała szanse, które się pojawią, gdy działalność hotelarska zacznie się odbudowywać – komentuje swoją nominację Gilles Clavie.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym z 911 hotelami w 31 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. W marcu nabył 100 procent akcji Orbisu, który ma 73 obiekty w sześciu krajach Europy Wschodniej – 63 własne i 10 dzierżawionych. Działają one pod markami należącymi do Accoru: Sofitel, MGallery by Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, wkrótce także adagio i Tribe.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny