Polscy turyści, których samolot musiał lądować w Etiopii wrócili do kraju

Dzisiaj rano w Warszawie wylądował samolot z polskimi turystami, którzy wypoczywali w Kenii, ale w drodze powrotnej ze względu na usterkę samolotu, musieli lądować w Addis Abebie.

Publikacja: 19.09.2021 12:00

Przewoźnik wysłał do Etiopii samolot zastępczy

Przewoźnik wysłał do Etiopii samolot zastępczy

Foto: Enter Air

"W związku z wczorajszym incydentem naszego samolotu Boeing 737-800 informujemy, że mimo wielu przeciwności, procedura bezpiecznego sprowadzenia Pasażerów z Etiopii do Polski powiodła się" - poinformował przewoźnik, linia lotnicza Enter Air.

Jak dodał, wczoraj, w godzinach wieczornych w Addis Abebie wylądował drugi samolot wraz z nową załogą wysłany z Polski. "Pasażerowie objęci opieką służb naziemnych oraz konsulatu zostali odprawieni i maszyna wystartowała o godz. 01:40 czasu lokalnego. Samolot z Pasażerami na pokładzie bezpiecznie wylądował na lotnisku w Warszawie, o godz. 08:40 czasu polskiego.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Polskim Służbom Konsularnym za pomoc w opiece nad Pasażerami.

Dodatkowo informujemy, że odpowiednie działy w firmie natychmiastowo podjęły działania, aby wyjaśnić przyczyny zaistniałych sytuacji i uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę wszystkim Pasażerom będącym na pokładzie wykonywanego rejsu".

Samolotem zastępczym wróciła do Polski większość pasażerów, ale cztery osoby skorzystały z rejsowego lotu przez Frankfurt.

Czytaj więcej

Awaryjne lądowanie Enter Aira w Etiopii. Polacy wrócą do kraju drugim samolotem

Rzecznik prasowy MSZ Łukasz Jasina poinformował Polskie Radio, że wszyscy pasażerowie są w dobrym stanie fizycznym i psychicznym. - W Addis Abebie pozostała załoga samolotu, czekająca na jego naprawę. Korzysta ona ze wsparcia naszej placówki - wyjaśnił.

Samolot leciał wczoraj z Mombasy w Kenii. Na pokładzie było 167 pasażerów. Pilot zdecydował, że wyląduje na lotnisku po drodze, kiedy urządzenia zasygnalizowały mu awarię jednego z silników.

Pasażerowie oczekiwali na samolot zastępczy na lotnisku, a potem w hotelu. Byli pod opieką urzędników polskiego konsulatu.

Czytaj więcej

Enter Air dobiera samoloty przed sezonem
Linie Lotnicze
Linie lotnicze zarobią dwa razy więcej niż przewidywały
Linie Lotnicze
Sąd: Internetowe biura podróży szkodzą Ryanairowi
Linie Lotnicze
Ryanair uruchamia 17 tras do Albanii. Zapowiada 200 lotów w tygodniu
Linie Lotnicze
Koniec pierwszej klasy w Qatar Airways? Dyrektor generalny: Nie widzę potrzeby
Linie Lotnicze
Ryanair poleci z Wrocławia do Walencji