W lipcu lotnisko odprawiło 22 943 pasażerów i była to większa liczba odprawionych osób w ciągu jednego miesiąca, niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu. Według danych ULC w latach 2015-2017 ówczesne lotnisko odprawiło 19 538 podróżnych – informuje właściciel portu, spółka Polskie Porty Lotnicze, w komunikacie.

Obecnie z Radomia można polecieć na trasach regularnych i z biurami podróży, czarterami, do Rzymu, Paryża, Prewezy, Antalyi, Warny i Tirany. W sezonie zimowym LOT zamierza kontynuować tylko dwa pierwsze z tych połączeń. Wejdzie też wtedy na lotnisko biuro podróży Anex Tour, które zaoferuje wyjazdy do Egiptu, do Szarm el-Szejk. Pierwszy lot zaplanowano na 27 października. Loty będą obsługiwane przez linię Skyline Express.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który Lotnisko Warszawa-Radom osiągnęło w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy funkcjonowania - mówi cytowana w komunikacie rzeczniczka PPL Anna Dermont. - Wierzymy, że rekomendacje zadowolonych pasażerów przyczynią się do coraz większego zainteresowania i wzrostu ruchu lotniczego. Chcielibyśmy, aby lotnisko w Radomiu było postrzegane głównie jako port ukierunkowany na turystykę wypoczynkową i city breaki. Dlatego przy pracach nad zimową siatką połączeń, jednocześnie z pozyskiwaniem przewoźników regularnych rozmawiamy z biurami podróży i czarterowymi liniami lotniczymi.

Dla porównania, przez lotnisko w Katowicach w lipcu przewijało się średnio 24,5 tysiąca osób dziennie.