Sześćdziesięciotysięczny pasażer poleciał dzisiejszym rejsem do Prewezy - informują w komunikacie Polskie Porty Lotnicze.

- Od początku sierpnia do dziś port w Radomiu odprawił już ponad 13 tysięcy osób. Wynik pokazuje, że i ten miesiąc będzie bardzo dobry pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Sezon urlopowy nadal trwa, a Polacy chcą wykorzystać ostatnie dni wakacji i chętnie wykupują zagraniczne wycieczki. Niektórzy planują wyjazdy nawet we wrześniu. Wszystko to dla Lotniska Warszawa-Radom jest bardzo dobrym prognostykiem odnośnie do wyników przewozowych w tym roku - mówi rzecznik PPL Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

Czytaj więcej

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 225 milionów pasażerów. W tym wieku

Obecnie Lotnisko Warszawa-Radom realizuje tygodniowo około 30 pasażerskich (regularnych i czarterowych) operacji lotniczych oraz rejsy General Aviation. Połączenia obsługiwane są przez dwóch przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT i czarterowy Enter Air. Z Radomia można polecieć do Rzymu, Paryża, Warny, Prewezy, Tirany i Antalyi.

Powoli kształtuje się już siatka połączeń na sezon zimowy. Tej zimy z Radomia na pokładzie samolotów PLL LOT będzie można polecieć do Paryża i Rzymu. Oprócz rejsów regularnych, w ofercie pojawią się także loty czarterowe. Biuro podróży Anex Tour organizować będzie wakacje w Szarm el-Szejk. Rejsy do Egiptu wystartują 27 października i obsługiwane będą przez linię Skyline Express.