Barceló zapowiada ekspansję – szykuje 13 nowych hoteli

Fot. materiały promocyjne Barcelo

13 nowych hoteli zamierza otworzyć w tym roku hiszpańska sieć Barceló. Plany obejmują Hiszpanię, Portugalię, ale i kierunki azjatyckie – Bali, Sri Lankę i Malediwy.

W samej Hiszpanii stanie pięć obiektów – w prowincjach Alicante, Kadyks i Malaga oraz osiem za granicą.

Jak podaje portal branży turystycznej Hosteltur, wcześniej sieć sprzedała hotel na Majorce. Jednak to wyjątkowa sytuacja, bo jak zapewnia prezes Barceló na Europę i Bliski Wschód Raul Gonzales, o ile nie pojawi się intratna oferta, firma nie planuje pozbywania się hoteli. Wręcz przeciwnie, zamierza się rozwijać. W lutym otworzyła obiekt w Dubaju, piąty już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

CZYTAJ TEŻ: Chińczycy kupują hotele Steigenberger. „Niemiecka jakość, azjatycka szybkość”

Jak zapowiada prezes, na Wielkanoc działalność rozpocznie pięciogwiazdkowy obiekt w Alicante. Kolejny firma otworzy w lipcu. Przed nastaniem lata gotowe na przyjęcie turystów mają być następne – jeden w Kadyksie i dwa na Costa del Sol.

Sieć prowadzi też negocjacje w sprawie włączenia do grupy obiektów na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach (Majorka i Minorka). Jeszcze w tym roku otworzyć się mają także dwa hotele w Portugalii – na Maderze i na Azorach. A w ramach spółki joint-venture z Browns Investments, należącej do Grupy LOLC, jednego z największych konglomeratów ze Sri Lanki, w jej zarząd trafić mają dwa obiekty w tym kraju i dwa na Malediwach. Umowa przewiduje ponadto budowę i zarządzanie nowym kompleksem, w skład którego wejdą trzy obiekty na atolu Male Północne na Malediwach. W planach znajduje się też otwarcie pięciogwiazdkowego hotelu na Bali.

ZOBACZ TEŻ: Hotele Meliá: Kryzys to szansa – przejmiemy 50 nowych obiektów

Ekspansja zagraniczna obejmuje też wejście na rynek chiński, co nastąpi dzięki współpracy z lokalnym partnerem, Betterwoodem. Celem jest po pierwsze pozyskanie gości do obiektów w Azji Południowo-Wschodniej, a po drugie spopularyzowanie marki, co ma zagwarantować, że Chińczycy będą chętniej wybierać obiekty Barceló w Europie, na przykład w Madrycie, Barcelonie, Pradze, Rzymie i Budapeszcie, ale też w ZEA.

Jednocześnie Grupa planuje zainwestować około 200 milionów euro w modernizację niektórych swoich hoteli w Hiszpanii i za granicą, między innymi w Maroku.

Grupa ma 78 luksusowych hoteli na wszystkich kontynentach, z czego 39 w samej Hiszpanii, a 19 na w czterech krajach na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

WARTO: Biuro podróży: Chcesz odpocząć w naszym hotelu? Zaszczep się

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreta będzie mieć nowe lotnisko

Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace nad nowym lotniskiem na Krecie. Projekt będzie kosztował ...

Thomas Cook. Koczowanie na lotniskach jeszcze dwa tygodnie?

Rząd brytyjski ma do sprowadzenia do kraju 160 tysięcy urlopowiczów, którzy wykupili wakacje u ...

Chiny zamykają Wielki Mur i Zakazane Miasto

Z obawy o rozprzestrzenienie się koronawirusa, który zabił już 26 osób, Chiny zaostrzają środki ...

Büchner do O’Leary’ego: Zacznij być liderem

W kontaktach z załogą i klientami powinieneś zacząć zachowywać się w sposób przystający liderowi ...

Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we ...

Milion pasażerów na trasie Warszawa – Ad-Dauha

Linie lotnicze Qatar Airways powitały na Lotnisku Chopina milionowego pasażera, który w ostatni piątek ...