Radykalna obniżka noclegów nieskategoryzowanych

Fot. Bloomberg

Średnio nocleg w hotelu w listopadzie 2019 roku kosztował 249,76 złotych i był o 2,11 procent tańszy rok wcześniej.

Jak informuje platforma internetowa pośrednicząca w rezerwowaniu noclegów Hotele.pl, w listopadzie średnia cena noclegu spadła, licząc rok do roku, w czterech kategoriach obiektów. Największy spadek portal odnotował w wypadku obiektów nieskategoryzowanych – o 13,97 procent, do 212,07 złotego. W pozostałych obiektach spadki nie były tak drastyczne, najwięcej ucierpiały jeszcze hotele jednogwiazdkowe, ich cena spadła o 3,24 procent.

Przed spadkami obroniły się, a nawet zanotowały minimalny wzrost cen, hotele trzy- i czterogwiazdkowe. W tych pierwszych nocleg zdrożał o 1,78 procent, do 242,35 złotego, a drugich o 1,46 procent, do 315,78 złotego.

Zarazem w porównaniu z listopadem roku 2018 w listopadzie roku 2019 największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały właśnie obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się prawie 19 procent klientów Hoteli.pl, co przełożyło się na wzrost o 0,83 punktu procentowego w ujęciu rok do roku.

Z kolei największy spadek udziału w rynku platforma odnotowała w wypadku hoteli trzygwiazdkowych – hotele tej kategorii wybrało 45,74 procent korzystających z Hotele.pl, czyli o 0,49 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

W listopadzie największy przyrost liczby rezerwacji zanotowano w Katowicach i w Lublinie – odpowiednio o 40,8 i 40,7 procent. Również do Gdyni w listopadzie wyjechało więcej klientów, wzrost zainteresowania noclegami wyniósł tu 27,2 procent.

Miastami, w których rezerwacji, w stosunku do roku poprzedniego, ubyło najbardziej były natomiast Częstochowa (spadek o 32,7 procent), Kielce (spadek o 23,1 procent) i Gliwice (spadek o 18,4 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio 6,1 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu – o 0,4 dnia wcześniej niż rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: Tajemniczy klienci ocenią cypryjskie hotele

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates szczepią pracowników, ale tylko obywateli ZEA

Grupa Emirates rozpoczęła dziś szczepienie kluczowych pracowników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. ...

Cook: Internet zyskuje, ale nie zastąpi agentów

O 27 procent – porównując rok do roku – urosła od stycznia internetowa sprzedaż ...

Itaka pomogła wybudować szkołę na Madagaskarze

Dzięki dofinansowaniu przez biuro podróży Itaka i programu pomocowego prowadzonego przez UNICEF na Madagaskarze ...

Niemieckie biura podróży odwołują wyjazdy i proszą o wsparcie

11 niemieckich biur podróży poinformowało o wstrzymaniu programów na najbliższe tygodnie. Dwa z nich ...

Promocja Włoch wraca do Polski

Promowanie mniej znanych regionów, turystyki konferencyjno-kongresowej i wellenss & spa – to priorytety Narodowej ...

Wiosenne remonty schronisk górskich

W schroniskach górskich rozpoczynają się wiosenne prace porządkowe związane z odświeżeniem czy malowaniem budynków. ...