Pierwszy hostel a&o otworzył się w Budapeszcie

Fot. a&o

W budapeszteńskiej dzielnicy Erzsébetváros otworzył się pierwszy hostel berlińskiej sieci a&o Hostels. Ma 108 pokojów i mieści się w dawnej fabryce kart do gry.

Hostelowa sieć a&o Hostels otworzyła swój pierwszy obiekt w Budapeszcie, o czym zawiadamia w komunikacie. Hostel mieści się w odnowionej i powiększonej o dodatkowe piętro fabryce kart do gry z 1910 roku, która stoi w dawnej żydowskiej dzielnicy Erzsébetváros, dziś słynącej z barów i pubów.

Hostel ma 108 pokojów i 412 łóżek. Wystrój nawiązuje do historii budynku – projektanci z kolektywu artystów All Caps ozdobili klatkę schodową motywami gier karcianych. Hostel ma też wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny element budapesztańskiej architektury, który naturalnie wydłuża hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda na wewnętrznym dziedzińcu łączy cztery piętra budynku.

CZYTAJ TEŻ: Warszawski hostel a&o już przyjmuje gości

Założona w 2000 roku przez Olivera Wintera sieć a&o ma dziś 39 hosteli w 23 miastach i ośmiu krajach europejskich. – Pandemia spowolniła tempo naszej ekspansji, ale w zasadzie nic nie zmieniło się w planach rozwoju a&o – mówi dyrektor ds. inwestycji Henri Wilmes, cytowany w komunikacie. – W przyszłości jednak będziemy poszukiwali obiektów do przejęcia, a w mniejszym stopniu tworzyli nowe – dodaje. Kolejny hostel otworzy się wkrótce w Kopenhadze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wrocław ugości brytyjskie biura podróży

W tym roku konferencja brytyjskiej organizacji branżowej Aito odbędzie się we Wrocławiu. Dla miasta ...

All inclusive napędza sprzedaż rejsów

Odkąd Norwegian Cruise Line zaczął sprzedawać Brytyjczykom rejsy premium all inclusive, liczba agentów sprzedających ...

Airbnb podpowiada, jak trafić na miejsce

Stoisz przed furtką prowadzącą do wynajętego przez Airbnb mieszkania i nie wiesz, jak ją ...

Hotelarze przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce

IGHP będzie promować wśród swoich członków kodeks postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem ...

Sindbad kupił 16 autokarów

Sindbad odnawia i powiększa flotę – odebrał w fabryce w niemieckim Ulmie 16 autokarów ...

W hotelach coraz więcej gości

Polska branża hotelowa przeżywa rozkwit. Ale obecny rok przyniesie wzrost kosztów, który może wyhamować ...