Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, spółka MT Targi sprzedała prawa do targów turystycznych TT Warsaw spółce Ptak Warsaw Expo. Wystawcy dostali dziś od MT Targów taki komunikat:

„Targi TT Warsaw to niemal 28-letnia historia wspaniałej współpracy z Państwem. Za te lata, które uczyły nas, jak rozwijać turystykę, za wspólne chwile na targach, konferencjach i spotkaniach z podróżnikami, za wspólne przeżycia i doświadczenia z całego serca dziękujemy.

Przyszedł czas na zmiany i zapraszamy Państwa do kontynuacji dalszej współpracy z Ptak Warsaw Expo, który będzie organizatorem 28. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw”.

Czytaj więcej

TT Warsaw: Przez targi do serc polskich turystów

Nie udało nam się skontaktować z Ptak Warsaw Expo, ale na jej stronie internetowej można przeczytać, że targi TT Warsaw odbędą się „w najlepszym centrum targowym Ptak Warsaw Expo” i że firma spodziewa się 400 wystawców. Zarazem nowy właściciel nie podaje terminu, kiedy odbędzie się impreza. "Nowa data wkrótce" - czytamy tylko. Targi TT Warsaw odbywały się ostatnio co roku pod koniec listopada.

Dotąd Ptak Warsaw Expo organizował w tymże centrum targi turystyczne World Travel Show. W zeszłym roku jednak impreza się nie odbyła.

TT Warsaw to największe targi turystyczne w Polsce. Ich organizowaniem zajmowała się od początku, czyli od 1993 roku, firma MT Targi prowadzona przez Urszulę Potęgę. Odbywały się albo w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, albo - jak trzy ostanie edycje i wiele wcześniejszych - w Pałacu Kultury i Nauki.

Ostatnie targi, z 2019 roku, zgromadziły około 500 wystawców z ponad 50 krajów. W ubiegłym i tym roku targów nie organizowano z powodu pandemii.

Spółka MT Targi była również organizatorem innej imprezy - targów gastronomiczno-hotelarskich (połączone wcześniejsze dwa wydarzenia) EuroGastro/WorldHotel. Ostatnia, przekładana z roku 2020, odbyła się we wrześniu tego roku w Ptak Warsaw Expo.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ