Hasające Zające najlepsze w mistrzostwach blogerów

Autorzy bloga hasajacezajace.com Justyna i Krystian Zającowie zwyciężyli w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. W nagrodę dostali 10 tysięcy złotych.

Publikacja: 13.12.2021 18:00

Pierwsze miejsce i 10 tysięcy złotych przypadło blogerom z Małopolski za materiały o Dolnym Śląsku.

Pierwsze miejsce i 10 tysięcy złotych przypadło blogerom z Małopolski za materiały o Dolnym Śląsku. Nagrody wręczali prezes POT Rafał Szlachta (drugi z prawej) i wiceprezes Marcin Różycki

Foto: Filip Frydrykiewicz

Zwyciężcy, sami pochodzący z Małopolski, przygotowali pracę opowiadającą o zamkach i pałacach Dolnego Śląska.

Jury oceniało jakość tekstów, zdjęć, filmów i zasięg danego bloga. O tym, kto zwyciężył zdecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia jury.

Drugie miejsce i 5 tysięcy złotych przypadło Małgorzacie Girek-Bąk prowadzącej blog voyagerka.com. Jej praca dotyczyła województwa łódzkiego. Za trzecie miejsce POT płacił 3,5 tysiąca złotych. Tę nagrodę odebrali Angelika i Mateusz Grzegorzek z mynaszlaku.pl za pracę z podróży po województwie świętokrzyski.

Czytaj więcej

Wrocławskie Hydropolis ze złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej

Celem Turystycznych Mistrzostw Blogerów było stworzenie materiałów promocyjnych mających zainspirować indywidualnych turystów organizujących samodzielnie swój wypoczynek w Polsce i osoby korzystające z mediów społecznościowych - wyjaśniają organizatorzy. Jak dodają, ważnym jego elementem była promocja Polskiego Bonu Turystycznego.

Mistrzostwa polegają na rywalizacji między blogerami i wspierającymi je regionalnymi organizacjami turystycznymi. W tym roku do konkursu zgłosiło się 59 blogerów z całej Polski. W pierwszym etapie jury konkursu wybrało szesnastkę jego zdaniem najlepszych - już na tym etapie każdy uczestnik dostał 3,5 tysiąca złotych.

Każdego blogera (lub parę blogerów, blogi prowadzą bowiem często pary) przypisano teraz do konkretnego regionu. Ich zadaniem było stworzenie wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi scenariuszy podróży i przygotowanie z nich materiałów. Pracowali nad nimi w październiku i listopadzie.

Czytaj więcej

Rząd przedłuży bon turystyczny na kolejne wakacje. Została jeszcze duża suma

- Duża liczba zgłoszeń do udziału w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów pokazuje, że konkurs wpisał się na stałe do kalendarza polskich podróżników, którzy chętnie dzielą się wrażeniami z odwiedzonych miejsc ze swoimi fanami mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. - Wpisy finałowej szesnastki stanowią gotowe pomysły i scenariusze na krótsze lub dłuższe wyjazdy w każdym z szesnastu województw. Gratulacje i wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom - twórcom materiałów wyróżniających się kreatywnością, nieszablonowym podejściem do tematu i sporym poparciem internautów.

Dodatkowo kapituła postanowiła nagrodzić trzy blogi za pomysłową promocję Polskiego Bonu Turystycznego, wyróżnienia dostały: Raczej trampki, Hasające Zające i Nasze szlaki.

W ramach IV Turystycznych Mistrzostw Blogerów zrealizowano 32 wpisy na blogach, 16 filmów, ponad 192 wpisy w mediach społecznościowych. Szacuje się, że materiały trafiły do ponad 6 milionów odbiorców.

Zwyciężcy, sami pochodzący z Małopolski, przygotowali pracę opowiadającą o zamkach i pałacach Dolnego Śląska.

Jury oceniało jakość tekstów, zdjęć, filmów i zasięg danego bloga. O tym, kto zwyciężył zdecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia jury.

Pozostało 89% artykułu
Nowe Trendy
Branża turystyczna Grecji: Turyści z Polski wyrastają u nas na potęgę
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Popularne Trendy
Egipt - po zatruciu w hotelu władze biorą pod lupę usługi turystyczne
Biura Podróży
Ceny w biurach podróży. Na wakacje 2022 potaniał tylko jeden kierunek
Biura Podróży
Turyści przylatujący spoza Schengen będą mogli zrobić test na polskim lotnisku
Biura Podróży
TUI Deutschland redukuje dział podróży służbowych. „Długo się nie odrodzą”