Hasające Zające najlepsze w mistrzostwach blogerów

Autorzy bloga hasajacezajace.com Justyna i Krystian Zającowie zwyciężyli w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. W nagrodę dostali 10 tysięcy złotych.

Publikacja: 13.12.2021 18:00

Pierwsze miejsce i 10 tysięcy złotych przypadło blogerom z Małopolski za materiały o Dolnym Śląsku.

Pierwsze miejsce i 10 tysięcy złotych przypadło blogerom z Małopolski za materiały o Dolnym Śląsku. Nagrody wręczali prezes POT Rafał Szlachta (drugi z prawej) i wiceprezes Marcin Różycki

Foto: Filip Frydrykiewicz

Zwyciężcy, sami pochodzący z Małopolski, przygotowali pracę opowiadającą o zamkach i pałacach Dolnego Śląska.

Jury oceniało jakość tekstów, zdjęć, filmów i zasięg danego bloga. O tym, kto zwyciężył zdecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia jury.

Drugie miejsce i 5 tysięcy złotych przypadło Małgorzacie Girek-Bąk prowadzącej blog voyagerka.com. Jej praca dotyczyła województwa łódzkiego. Za trzecie miejsce POT płacił 3,5 tysiąca złotych. Tę nagrodę odebrali Angelika i Mateusz Grzegorzek z mynaszlaku.pl za pracę z podróży po województwie świętokrzyski.

Czytaj więcej

Wrocławskie Hydropolis ze złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej

Celem Turystycznych Mistrzostw Blogerów było stworzenie materiałów promocyjnych mających zainspirować indywidualnych turystów organizujących samodzielnie swój wypoczynek w Polsce i osoby korzystające z mediów społecznościowych - wyjaśniają organizatorzy. Jak dodają, ważnym jego elementem była promocja Polskiego Bonu Turystycznego.

Mistrzostwa polegają na rywalizacji między blogerami i wspierającymi je regionalnymi organizacjami turystycznymi. W tym roku do konkursu zgłosiło się 59 blogerów z całej Polski. W pierwszym etapie jury konkursu wybrało szesnastkę jego zdaniem najlepszych - już na tym etapie każdy uczestnik dostał 3,5 tysiąca złotych.

Każdego blogera (lub parę blogerów, blogi prowadzą bowiem często pary) przypisano teraz do konkretnego regionu. Ich zadaniem było stworzenie wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi scenariuszy podróży i przygotowanie z nich materiałów. Pracowali nad nimi w październiku i listopadzie.

Czytaj więcej

Rząd przedłuży bon turystyczny na kolejne wakacje. Została jeszcze duża suma

- Duża liczba zgłoszeń do udziału w IV Turystycznych Mistrzostwach Blogerów pokazuje, że konkurs wpisał się na stałe do kalendarza polskich podróżników, którzy chętnie dzielą się wrażeniami z odwiedzonych miejsc ze swoimi fanami mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. - Wpisy finałowej szesnastki stanowią gotowe pomysły i scenariusze na krótsze lub dłuższe wyjazdy w każdym z szesnastu województw. Gratulacje i wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom - twórcom materiałów wyróżniających się kreatywnością, nieszablonowym podejściem do tematu i sporym poparciem internautów.

Dodatkowo kapituła postanowiła nagrodzić trzy blogi za pomysłową promocję Polskiego Bonu Turystycznego, wyróżnienia dostały: Raczej trampki, Hasające Zające i Nasze szlaki.

W ramach IV Turystycznych Mistrzostw Blogerów zrealizowano 32 wpisy na blogach, 16 filmów, ponad 192 wpisy w mediach społecznościowych. Szacuje się, że materiały trafiły do ponad 6 milionów odbiorców.

Zwyciężcy, sami pochodzący z Małopolski, przygotowali pracę opowiadającą o zamkach i pałacach Dolnego Śląska.

Jury oceniało jakość tekstów, zdjęć, filmów i zasięg danego bloga. O tym, kto zwyciężył zdecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia jury.

Pozostało 89% artykułu
Nowe Trendy
Branża turystyczna Grecji: Turyści z Polski wyrastają u nas na potęgę
Popularne Trendy
Egipt - po zatruciu w hotelu władze biorą pod lupę usługi turystyczne
Biura Podróży
Ceny w biurach podróży. Na wakacje 2022 potaniał tylko jeden kierunek
Biura Podróży
Turyści przylatujący spoza Schengen będą mogli zrobić test na polskim lotnisku
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Biura Podróży
TUI Deutschland redukuje dział podróży służbowych. „Długo się nie odrodzą”