Impreza to jeden z elementów programu, zgodnie z którym Szarm el-Szejk na półwyspie Synaj ma być pierwszym „zielonym” miastem turystycznym w kraju - pisze rosyjski portal branży turystycznej Ator.

Czytaj więcej

Egipska branża turystyczna dostaje trzecią dawkę. Szczepienia obowiązkowe

Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu wydało już dyrektywę, która zobowiązuje hotele w Szarm el-Szejk do wdrożenia standardów potwierdzających dbałość o środowisko. Obiekty muszą uzyskać zaświadczenia od jednej z zatwierdzonych międzynarodowych lub lokalnych jednostek certyfikujących. Muszą zmniejszyć zużycie prądu i wody nawet o 30 procent, zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ograniczyć produkcję odpadów, przeszkolić personel ze zrównoważonego rozwoju i informować gości o celach i założeniach polityki chroniącej środowisko.

Hotelarze już zostali poproszeni o wdrożenie „zielonych standardów”, a dotąd do programu zgłosiło się 16 obiektów - informuje Egipski Urząd ds. Turystyki.

Jak podaje Ator, międzynarodowa konferencja pomoże hotelarzom, ponieważ państwo będzie ich wspierać w unowocześnianiu wyposażenia technicznego i dostępu do szerokopasmowego internetu instalowanego specjalnie na szczyt klimatyczny. Skorzystają na tym również turyści, bo w sieci surfować będą mogli nie tylko w hotelowym lobby, ale i w pokojach. Z takich udogodnień można już korzystać w niektórych obiektach znajdujących się w kurorcie, ale głównie tych luksusowych.

W pierwszej kolejności dostęp do szybkiego internetu uzyskają obiekty 4- i 5-gwiazdkowe – proces podłączania ma się rozpocząć w lutym-marcu i potrwa trzy miesiące.