Szlak Maślanki Mrągowskiej to owoc współpracy Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, Urzędu Miasta Mrągowa i przedstawicieli lokalnej branży hotelarsko-gastronomicznej - głosi komunikat prasowy. Skupia 14 restauracji, kawiarni, lodziarni i hoteli w Mrągowie i Krutyniu serwujących przysmaki, których składnikiem jest mrągowska maślanka, takie jak między innymi chłodnik, koktajle, lody czy racuchy. W ofercie jest także zabieg spa „letnie ukojenie skóry muśniętej słońcem”.

Czytaj więcej

Aplikacja Turystyczny Lublin - zobacz zabytki, których już nie ma

- Idea szlaku zrodziła się na 25-lecie marki. Maślanka Mrągowska to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów Warmii i Mazur, dostępny w wielu wariantach smakowych nie tylko w osiedlowych sklepikach w Mrągowie, ale także w całej Polsce, w tym w dużych sieciach i dyskontach - wyjaśnia kierownik marketingu SM Mlekpol Dorota Grabowska, cytowana w komunikacie.

- Nie mamy wątpliwości, że nasza propozycja zyska w tym roku opinię najsmaczniejszej oferty w regionie. Nie tylko gwarantuje niezapomniane doznania kulinarne, ale także łączy konsumpcję z lokalnością produktu, emocjami i możliwością poznania kuchni regionu od najlepszej strony - dodaje.

Turyści mogą korzystać z atrakcji od początku lipca. Na zdobywców Szlaku Maślanki Mrągowskiej czekają nagrody: gwarantowana koszulka oraz możliwość wzięcia udziału w loterii i wylosowania pobytów na Mazurach i voucherów na obiad. Chętni muszą wziąć kartę do gry z punktu informacyjnego szlaku przy ulicy Ratuszowej 5 w Mrągowie (wejście od ulicy Mały Rynek) lub ze strony internetowej szlak.maslankamragowska.pl i zebrać na szlaku pieczątki.