World Travel Market, czyli WTM w Londynie, to jedna z najważniejszych imprez targowych w świecie turystyki. W tym roku, z powodu pandemii odbędą się w formule hybrydowej – najpierw tradycyjnie w dniach 1-3 listopada wystawcy i goście będą mogli spotkać się w halach wystawienniczych centrum Excel, tydzień później, od 8 do 9 listopada - wirtualnie.

Jak informują organizatorzy, do tzw. buyers’ club, czyli do grupy najwyższych rangą menedżerów, którzy mają prawo podpisywać kontrakty, zgłosili się przedstawiciele ponad 80 krajów, najwięcej z Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

„Polska – różnorodność tuż obok” na wirtualnych targach ITB

Wśród nich znajdą się armatorzy statków wycieczkowych, touroperatorzy, agenci turystyczni, przedstawiciele banków miejsc hotelowych i firm internetowych. Z takich firm, jak Jet2holidays, Saga Holidays, British Airways Holidays, TUI Group, Kayak, Booking.com czy lastminute.com.

- Kontraktujący menedżerowie i osoby decyzyjne będą odgrywały główną rolę w odbudowie segmentu podróży – mówi dyrektor WTM London&Travel Forward Simon Press, cytowany w komunikacie firmy. - Turystyka zaczyna się odbijać, a szanse na zdobycie nowych kontraktów są ogromne. Buyers’ club to idealny sposób na poszerzenie kontaktów, pozyskanie partnerów, odnowienie umów i odkrycie nowych sposobów współpracy przy restarcie turystyki.

Osoby, które zapiszą się do wspomnianej grupy, będą mogły też wziąć udział w spotkaniach zapoznawczych, organizowanych w formie tzw. szybkich randek, które będą odbywać się codziennie w czasie tradycyjnej edycji targów.

Czytaj więcej

Tour Salon na żywo, ale w reżimie sanitarnym

Żeby wziąć udział w WTM, należy się zarejestrować przez internet. Wszyscy wchodzący będą musieli przedstawić swój status covidowy (certyfikat szczepień, przebycia covidu-19 lub negatywny wynik testu wykonanego nie dawniej niż 48 godzin przed wejściem na targi), a także codziennie rejestrować się za pomocą kodu QR. Organizatorzy rekomendują noszenie maseczek przez cały czas i przestrzeganie zasad sanitarnych.

Targi WTM pierwszy raz odbyły się w 1980 roku. W rekordowym 2019 roku odwiedziło je prawie 50 tysięcy gości ze 182 krajów.