Najlepsze convention bureau i firmy z branży MICE wyróżnione przez POT

Siedem convention bureaux (CB), 13 organizatorów podróży motywacyjnych (ITC) i 17 organizatorów kongresów (PCO) dostało rekomendacje Poland Convention Bureau - Biura Spotkań i Wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej na lata 2023-2024.

Publikacja: 31.03.2023 14:15

Najlepsze convention bureau i firmy z branży MICE wyróżnione przez POT

Foto: Katarzyna Cegłowska

Po weryfikacji dokumentów złożonych do programów rekomendacji certyfikaty dostało 21 podmiotów gospodarczych (niektóre w podwójnej kategorii) i siedem miejskich i regionalnych convention bureaux - informuje w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Wśród wyróżnionych znalazły się nowe podmioty.

- W roku 2022 Poland Convention Bureau (PCB) Polskiej Organizacji Turystycznej obchodziło 20-lecie działalności, a od kilku miesięcy funkcjonuje jako Biuro Spotkań i Wydarzeń w POT - mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki, cytowany w komunikacie. - Niezmienne pozostaje wsparcie dla profesjonalnych partnerów polskiego przemysłu spotkań. 37 certyfikatów z rekomendacjami POT jest potwierdzeniem ich profesjonalizmu i wysokiej jakości świadczonych przez nich usług - dodaje.

Polska Organizacja Turystyczna od prawie 20 lat realizuje programy rekomendacji PCO, ITC i CB, który służą profesjonalizacji polskiej branży spotkań.

- Odgrywają one ważną rolę w przyciąganiu międzynarodowych wydarzeń do Polski. Warto podkreślić, że regulaminy programów zostały przez nas zaktualizowane i przystosowane do nowej rzeczywistości, czyli hybrydyzacji i digitalizacji wydarzeń konferencyjnych - mówi kierownik Poland Convention Bureau Aneta Książek.

Czytaj więcej

Startuje Silesia Convention Bureau. Reklamuje się hasłem „Potęgujemy twój biznes”

PCB, rekomendując podmioty, bierze pod uwagę takie kryteria jak posiadane certyfikaty, członkostwo w stowarzyszeniach i organizacjach międzynarodowych, nagrody branżowe czy działania podejmowane w duchu zrównoważonego rozwoju, mające na celu zminimalizowanie negatywnego, a zwiększenie pozytywnego oddziaływania na otoczenie i lokalną społeczność.

Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas pierwszego po pandemicznej przerwie spotkania POT, przedstawicieli przemysłu spotkań i biur odpowiedzialnych za promocję kierunków turystycznych. W czasie wydarzenia zainaugurowano również nowy projekt pod nazwą Laboratorium Twórców (Eventprofs Creators Lab), w ramach którego odbyła się sesja inspiracji z ekspertkami - Natashą de Caiado Castro i Dagmarą Platą-Alf.

Rekomendowane CB

1. Gdansk Convention Bureau

2. Kraków Convention Bureau

3. Łódź Convention Bureau

4. Mazovia Convention Bureau

5. Poznań Convention Bureau

6. Warsaw Convention Bureau

7. Convention Bureau - Wrocław

Rekomendowane PCO

1. Allegro Brand Experience Agency

2. Argentum Event

3. Business Service Galop

4. Creative Poland

5. DMC Poland

6. Event-factory

7. FSWO Sp. z o.o.

8. Furnel Travel International Sp. z o.o

9. Grupa MTP - Poznań Congress Center

10. Jan-Pol DMC Poland

11. Jordan Group

12. Mazurkas Congress Management

13. PolandPops Meetings & Incentives

14. Relago

15. Symposium Cracoviense Sp. z o.o.

16. Targi w Krakowie Ltd.

17. Tarifa Corporate Events

Rekomendowane ITC

1. Allegro Brand Experience Agency

2. Argentum Event

3. DMC Poland

4. Furnel Travel International Sp. z o.o

5. Intercrac DMC

6. Jan-Pol DMC Poland

7. Jordan Group

8. Mazurkas DMC Poland

9. PolandPops Meetings & Incentives

10. Tarifa Corporate Events

11. Travel Projekt DMC Poland

12. Vengo DMC Poland Sp. z o. o.

13. WOWland - Polka Travel

Rekomendowane przez POT convention bureaux i firmy specjalizujące się w organizacji wydarzeń mogą liczyć na intensywną promocję PCB POT, która obejmuje między innymi zamieszczanie informacji o nich w prezentacjach dla zagranicznych organizatorów, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Ponadto rekomendowani organizatorzy dostają zaproszenia do uczestnictwa w różnych inicjatywach organizowanych przez POT, takich jak międzynarodowe targi branżowe, podróże studyjne, warsztaty, szkolenia.

POT
Popularne Trendy
Niemcy – ruszyła kampania promująca obiekty i miejsca z listy UNESCO
Popularne Trendy
Minister turystyki Egiptu: Padł rekord w liczbie turystów
Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie