Małgorzata Wilk-Grzywna kandydatką na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

Dyrektorka Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, dyrektorka świętokrzyskiego Parku Legend i prezeska Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych Małgorzata Wilk Grzywna uzyskała dzisiaj rekomendację na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystyki od jej Rady.

Publikacja: 16.02.2024 16:09

Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

Foto: Turystyka.rp.pl

Rada Polskiej Organizacji Turystyki zaopiniowała dzisiaj pozytywnie kandydatkę w konkursie na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

W styczniu prezes POT Rafał Szmytke odwołał dwoje swoich zastępców — Annę Salamończyk-Mochel i Marcina Różyckiego. Natychmiast też rozpisał konkurs na jedno miejsce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że startowało osiem osób. Po pracach komisji rekrutacyjnej, która przedstawiła prezesowi POT wynik swoich prac i rekomendacje, prezes zwrócił się do Rady o opinię w sprawie właśnie Wilk-Grzywny. Kandydatka zdobyła dziesięć głosów na tak. Jeden głos padł przeciw, a jeden członek Rady się wstrzymał.

Rekomendacja jest ostatnim etapem przed powołaniem kandydata na stanowisko.

Małgorzata Wilk-Grzywna jako wiceprezes POT ma zajmować się sprawami Polski. Prawdopodobnie wkrótce prezes POT rozpisze kolejny konkurs na drugiego swojego zastępcę.

Małgorzata Wilk-Grzywna za zasługi dla polskiej turystyki uzyskała w 2022 roku tytuł przyznawany przez redakcję „Rzeczpospolitej” i serwisu Turystyka.rp.pl Orła Turystyki „Rzeczpospolitej”. Zasiada obecnie w kapitule tej nagrody.

Archiwum Małgorzaty Wilk-Grzywny

Kiedy w 2022 roku odbierała ten prestiżowy tytuł nasz serwis pisał o niej:

"Małgorzata Wilk-Grzywna dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, od 2018 roku prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, a od 2019 roku dyrektor instytucji kultury Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra”.

Za tymi tytułami kryje się ogrom pracy i pasji z jaką Wilk-Grzywna podejmuje się kolejnych zadań.

Absolwentka Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie. W turystyce od zawsze. Najpierw jako pilot wycieczek (Syria, Rosja, kraje Beneluksu), następnie zarządzająca firmami turystycznymi, w tym własnym biurem podróży organizującym wycieczki zagranicznych gości po Polsce.

Pod jej kierownictwem, a często z jej inicjatywy, świętokrzyska ROT realizuje szereg wyjątkowych projektów i akcji promocyjnych, edukacyjnych i inwestycji w turystyce. Najbardziej znane to „Świętokrzyskie czaruje - poleć na weekend” i „Green Velo - łańcuch atrakcji”.

W 2015 uzyskała tytuł Człowieka Roku w województwie w kategorii Turystyka. A był to rok, w którym przeprowadziła wraz z zespołem biura jedną z największych w historii polskiego marketingu miejsc kampanię reklamową Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo o wartości 25 milionów złotych.

Jako prezes FROT działa na rzecz wzmocnienia struktury POT- ROT- LOT – prowadzi projekty szkoleniowe dla członków ROT-ów i przedsiębiorców z branży turystycznej, integruje środowisko.

W 2019 roku wygrała konkurs na dyrektora powstającego w Nowej Soli Parku Legend i od tamtej pory prowadzi tę inwestycję. Jej otwarcie przewidziane jest na 2023 rok.

Dzięki jej aktywności i zaangażowaniu, a także widząc efekty takich inwestycji, samorząd województwa świętokrzyskiego przyznał w tym roku na rozwój turystyki budżet w wysokości 3 milionów złotych, niespotykany w żadnym innym regionie kraju, poza województwem małopolskim.

Małgorzata Wilk-Grzywna zajmuje się również działalnością naukową, ma otwarty przewód doktorski w tematyce kapitału marki), wykłada na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i publikuje w wydawnictwach Polskiej Akademii Nauk"

Popularne Trendy
Przybywa turystów. Najbardziej korzystają kwatery prywatne, znikają agroturystyki
Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle