Wszyscy chcą lecieć do Meksyku

AFP

Tylko w tym roku liczba miejsc w samolotach do Meksyku zwiększy się o milion. Meksykański rząd liczy więc, że – przy tak szybko rosnącej popularności – w 2021 roku obsłuży 50 milionów turystów

Meksykańska Organizacja Turystyczna, na którą powołuje się portal Travelnews.ch, podaje, że liczba połączeń lotniczych do Meksyku rośnie w rekordowym tempie. Przewoźnicy włączają meksykańskie kierunki do swojej siatki, zwiększają liczbę lotów i wykorzystują na tych trasach coraz większe samoloty. Tylko w 2017 roku liczba dostępnych miejsc w lotach bezpośrednich z 20 różnych krajów świata zwiększyła się o milion.

Największy wzrost obejmuje połączenia  ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Narodowy przewoźnik Aeromexico uruchomi w tym roku loty do Amsterdamu, Austin, Detroit, Calgary, Vancouver i Seulu oraz z Detroit do Monterrey. Zapowiada też, że wkrótce na trasach ze stolicy kraju do Londynu, Paryża i Madrytu będzie wykorzystywał boeinga 787-9.

Połączenia do Meksyku mnoży też Air France, który od niedawna oferuje przeloty z Paryża do Mexico City i Cancun. Operacje wykonywane są airbusem A380. To pierwsza linia na świecie, która lata do kraju tym typem samolotu.

Lourdes Berho, prezes Meksykańskiej Organizacji Turystycznej, wyjaśnia, że zwiększenie liczby połączeń lotniczych z zagranicą to wynik realizowanej strategii dywersyfikacji rynków źródłowych. Choć dokładne statystyki za 2016 rok nie są jeszcze znane, już dziś organizacja mówi o rekordowej liczbie obcokrajowców odwiedzających kraj.

Od 2013 przyjazdy z zagranicy rosną o około 10 procent rocznie, co jest wartością dwukrotnie wyższą niż średnia światowa. Szacuje się, że tylko w zeszłym roku do Meksyku przyjechało 35 milionów turystów (jeszcze w 2013 roku było ich 24 miliony), co według rankingu Światowej Organizacji Turystyki plasuje kraj na 9 miejscu wśród najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Meksyk stawia sobie ambitny plan pozyskania do 2021 roku 50 milionów zagranicznych turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mazowieccy działacze: Usterkami samolotów LOT-u powinno zająć się ABW

Tak uważają członkowie mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zamierzają oni zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ...

Windsor boi się, że żebracy popsują mu wizerunek

Przed uroczystym ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle trzeba usunąć z centrum Windsoru żebraków ...

Poznań, Gdańsk i Bydgoszcz zyskały gości

O 2,53 procent więcej trzeba było zapłacić za nocleg w styczniu tego roku niż ...

PPL: Stop fałszywym alarmom

Dziś rusza kampania edukacyjna Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, która ma uwrażliwić odbiorców na problem ...

Aplikacja pokaże, czy można iść na plażę

Od 1 lipca turyści wypoczywający w Palmie na Majorce będą mogli korzystać z aplikacji, ...

Przewodnik po największych łowiskach wędkarskich w Polsce

Każdy szanujący się wędkarz, nie tylko na mapie swojego regionu, ale również całego kraju, ...