Nadchodzi koniec wczesnych rezerwacji?

Fot. AFP

Wczesna rezerwacja odejdzie do lamusa, a wiele osób ograniczy podróżowanie, bo nie będzie ich stać na zagraniczne wyjazdy – uważają niemieccy agenci.

Niemiecki portal i magazyn branży turystycznej „Travel Talk” przeprowadził wśród agentów ankietę, w której zapytał, w jaki sposób koronawirus zmieni zachowania podróżnych i sposób rezerwacji wyjazdów. Wyniki pokazały, że po opanowaniu pandemii Niemcy nadal będą podróżować, ale już inaczej niż dotychczas.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecka turystyka wróci najwcześniej jesienią przyszłego roku

32 procent z 349 wakacyjnych doradców, którzy odpowiedzieli na pytanie dziennikarzy, jest przekonanych, że w przyszłości wczesna rezerwacja nie będzie cieszyła się takim powodzeniem jak dotąd, wiele osób będzie zamawiać wyjazdy w ostatniej chwili. 24 procent uważa, że ich klienci przestaną wyjeżdżać tak często jak do tej pory, a większość z nich z powodów finansowych spędzi urlop we własnym ogródku zamiast za granicą.

21 procent wskazuje, że turyści zaczną unikać zatłoczonych miejsc i dużych statków wycieczkowych, 13 procent twierdzi, że na popularności zyskają kierunki, do których można dojechać własnym samochodem lub innym lądowym środkiem lokomocji. Na tym ucierpią wyjazdy do dalekich krajów. 10 procent doradców uważa też, że w przyszłości o wiele więcej zapytań będzie przychodzić pocztą elektroniczną, przez czaty i inne cyfrowe kanały komunikacji.

ZOBACZ TAKŻE: Turystyka zmieni się, ale nie straci na znaczeniu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

MSZ: Do Tunezji najlepiej z biurem podróży

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało swoją opinię o zagrożeniach dla turystów wyjeżdżających do Tunezji. Zachęca ...

Bieszczadzkie retorty przyciągają turystów

600-700 osób odwiedza każdego dnia wakacji działające od półtora roku Plenerowe Muzeum Wypału Węgla ...

Nowy Focus w Poznaniu – każdy pokój z balkonem

O 184 miejsca noclegowe zwiększyła się baza hotelowa w Poznaniu – działalność rozpoczął tu ...

Hotele Jaz w Egipcie podrożeją

Grupa Travco, właściciel sieci Jaz, podniesie w tym roku ceny noclegów w swoich obiektach ...

Lotowscy związkowcy: Zamiast strajku pikieta

Zamiast zaplanowanego na jutro strajku, pracownicy LOT-u przeprowadzą pikietę przed siedzibą spółki. Związkowcy uzasadniają ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...