Wjazd do Chorwacji będzie łatwiejszy

Fot. Aleksandar Gospić / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Minimum formalności na granicy dzięki aplikacji, kampania promocyjna i platforma ze zdjęciami i filmami – tak Chorwacja zachęca turystów do przyjazdu.

Polacy, a także obywatele państw Unii Europejskiej, w których sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą, nie muszą podawać powodu wjazdu do Chorwacji przy przekraczaniu granicy – informuje w komunikacie Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Muszą jednak podać miejsce, w którym będą spędzać urlop, numer telefonu komórkowego i adres e-mailowy, poddać się kontroli epidemicznej, a potem przestrzegać zasad epidemicznych obowiązujących w Chorwacji.

Żeby uniknąć kolejek na granicach i maksymalnie skrócić kontrolę, turyści mogą przesłać wszystkie potrzebne dane przez aplikację (entercroatia.mup.hr). Na razie jest ona po chorwacku i angielsku, ale w najbliższych dniach pojawią się kolejne wersje językowe, w tym polska. Goście, którzy skorzystają z aplikacji, dostaną e-mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia od Policji Granicznej i zalecenia Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego, pozostali będą mogli dopełnić formalności na przejściach granicznych.

CZYTAJ: Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

– Rząd Chorwacji stara się wypracować równowagę między bezpieczeństwem ekonomicznym i zdrowotnym. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest aplikacja, ma umożliwić szybszy wjazd gości do Republiki Chorwacji z jednoczesnym dopełnieniem protokołów bezpieczeństwa – mówi chorwacki minister turystyki Gari Cappelli, cytowany w komunikacie.

– Dzięki bardzo dobrej sytuacji epidemicznej, a także aplikacji Enter Croatia stworzyliśmy warunki potrzebne do szybkiego i bezpiecznego przyjazdu do Chorwacji. Wierzę, że nasza nowa kampania „The Vacation You Deserve Is Closer Than You Think” (wakacje, na które zasługujesz, są bliżej, niż myślisz – red.), która rozpoczęła się na kluczowych rynkach 28 maja, przyniesie oczekiwane rezultaty i goście z tych państw odwiedzą nas już niedługo – dodaje dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

ZOBACZ TAKŻE: Chorwacja: Przewodnik tylko z właściwą temperaturą

Dyrektor poinformował też, że powstała platforma „Enjoy The View From Croatia” (ciesz się widokiem z Chorwacji) ze zdjęciami i filmami, z której mogą korzystać zarówno turyści, jak i branża turystyczna w celach promocyjnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EXPO w Dubaju o rok później. To już pewne

Zapadła wreszcie oficjalna decyzja – EXPO 2020 będzie przesunięte. Nowy termin wystawy to 1 ...

Rainbow: Mamy hotel na Krecie. Z potencjałem

Tym razem spółka należąca do grupy Rainbowa i zarządzająca już czterema hotelami, White Olive, ...

Air France utrzymuje rejsy do Stanów Zjednoczonych

Air France zamierza utrzymać połączenia do Atlanty, Chicago, Detroit, Los Angeles, Nowego Jorku, San ...

Państwo chce skonsolidować zarządzanie swoimi hotelami. Powstanie Polski Holding Hotelowy

Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie hoteli, których właścicielem są ...

Niemcy zimą wybierają Azję

Z pierwszych podsumowań niemieckich touroperatorów wynika, że klienci w tym roku chętnie jeżdżą do ...

Czarne chmury zbierają się nad hotelami?

W niektórych miastach można zaobserwować spadki średniej stawki za pokój – mówi Alex Kloszewski, ...