Niemiecki rząd chce strategii dla turystyki

Pixabay

Koalicja rządowa w Niemczech już teraz zapowiada, że chce stworzyć narodową strategię dla turystyki. Zrzeszające touroperatorów i agentów turystycznych stowarzyszenie DRV podpowiada więc politykom, jakie są najważniejsze problemy branży

W Niemczech trwają rozmowy między koalicjantami, a jednym z tematów jest wsparcie rozwoju turystyki. Niemiecki Związek Turystyczny (Der Deutsche Reiseverband – DRV) cieszy się z zainteresowania polityków tą kwestią. – Strategia dla turystyki to krok w dobrym kierunku. Plan musi jednak uwzględniać ramy gospodarcze – mówi Norbert Fiebig, prezes DRV. – Nasze główne problemy muszą zostać rozwiązanie w bieżącej kadencji – dodaje.

Do palących problemów Fiebig zalicza między innymi tak zwany podatek urlopowy, z którym niemieccy przedsiębiorcy walczą już od dawna. Chodzi o konieczność odprowadzenia przez touroperatorów podatku od zamówionych za granicą miejsc hotelowych. Danina ta jest naliczana na tych samych zasadach co opłaty od wynajmu nieruchomości. Zdaniem Fiebiga może ona jednak ostatecznie doprowadzić do zamknięcia wielu mniejszych biur podróży lub przeniesienia ich poza granice Niemiec. To zaś oznacza likwidację miejsc pracy i zmniejszenie przychodów z podatków od działalności gospodarczej.

DRV podkreśla, że w Niemczech turystyka jest ważną częścią gospodarki i dużym pracodawcą, większym nawet niż przemysł motoryzacyjny. Łącznie w branży tej pracuje bowiem prawie 3 miliony ludzi, czyli około 7 procent zatrudnionych. Sektor ten generuje on przychody sięgające 290 miliardów euro, a jego wpływ do PKB to 3,9 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, ...

Mieszkańcy Edynburga za podatkiem turystycznym

Władze Edynburga planują wprowadzić podatek turystyczny. W przyszłości odwiedzający mają płacić 2 funty za ...

Wynajmujący kwatery chcą uczyć się od hotelarzy

Greccy menedżerowie obiektów wynajmowanych na krótko proszą hotelarzy o wsparcie w zakresie szkoleń z ...

Kazachstan – 52 osoby spłonęły w autobusie

Kazachstańskie MSW potwierdziło śmierć 52 pasażerów autobusu jadącego trasą z Samary do Szymkentu. Autobus ...

Minister turystyki podpisuje się pod dekalogiem OSAT

Poznaj dobrze ofertę biura podróży, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie, sprawdź czy masz ważny paszport ...

Rośnie rentowność agentów turystycznych

Od 7,5 do 13,1 procent wynosi średnia rentowność niemieckich agentów. Różnice wynikają z wielkości ...