Grecja: Pięć milionów turystów, znikoma liczba zakażonych

Fot. Pixabay

W 2020 roku do Grecji przyjechało około 5 milionów gości zagranicznych – mówi tamtejszy minister turystyki. Jedynie 0,03 procent z nich było zakażonych koronawirusem.

Miniony sezon pokazał, że kraj jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym. Jak podkreślał minister Harry Theoharis w czasie IV Międzynarodowego Forum Hotelarskiego, w tym roku przyjechało tam około 5 milionów gości z zagranicy. Jedynie u 0,03 procent z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem – informuje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Według ministra otwarcie kraju na turystykę w środku pandemii było dobrym posunięciem i zakończyło się sukcesem. – Nikt z nas nie będzie wspominał 2020 roku w miły sposób, bo to rok, w którym turystyka otrzymała olbrzymi cios i to na skalę globalną – mówi. – Mimo wszystko jestem głęboko przekonany, że musimy iść w stronę światła i nie pozostawać w ciemnościach. Każdy duży kryzys można przekuć w wielką szansę, jeśli skupimy się na pozytywach – twierdzi.

CZYTAJ TEŻ: Grecja – przychody z turystyki spadną sześciokrotnie

Zdaniem ministra wyniki z lata pokazują, że Grecja była jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie Południowej. – Wszystkie hotele dostosowały się do protokołów, sanitarnych, dzięki czemu udało nam się wzmocnić, w sposób o wiele bardziej efektywny niż wcześniej, markę Grecja – podkreśla i dodaje, że w przyszłości turystyka będzie korzystać z pozyskanego zaufania.

Rząd rozpoczął już prace nad nową strategią dla turystyki na najbliższe 10 lat. – Turystyka stale się zmienia, a to wymaga nowych rozwiązań, innowacji i kreatywności, by Grecja mogła utrzymać swoją wiodącą pozycję. Sektor może również nadal pełnić ważną rolę gospodarczą i społeczną – podkreśla Harry Theoharis.

Nowy plan ma być oparty o wytyczne Funduszu Odbudowy. Na tej podstawie określone zostaną nowe narzędzia wsparcia. Minister podkreśla znaczenie dwóch elementów – zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji.

ZOBACZ TAKŻE: W Grecji branża turystyczna rozmawia już o wykorzystaniu Funduszu Odbudowy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Obcokrajowcy wydali w Polsce prawie 8 procent więcej

W III kwartale tego roku obcokrajowcy wydali w Polsce 11,7 miliarda złotych, czyli o ...

W Grecji minister każe sprawdzać hotelowe baseny

Po ostatnich utonięciach w basenach hotelowych w Grecji tamtejszy minister turystyki nakazał zaostrzenie kontroli ...

Samolot leciał z pękniętym oknem zaklejonym taśmą

Pasażer indyjskich linii SpiceJet opublikował w internecie szokujące zdjęcie pękniętego okna zaklejonego taśmą w ...

LOT leci do Newark

Dziś o godzinie 11.35 z warszawskiego Lotniska Chopina wystartuje pierwszy samolot PLL LOT do ...

Trivago wprowadzał klientów w błąd

Trivago na pierwszych miejscach wyświetlał oferty, za które dostawał najwięcej pieniędzy z tytułu opłat ...

Chiny – katastrofa autokaru w prowincji Shaanxi

Co najmniej 36 ludzi zginęło, w tym dwoje dzieci, a 13 zostało rannych w ...