Statua Wolności ma nowe muzeum

Post Image
Post Image
Post Image

W Nowym Jorku, na wyspie Liberty, na której stoi słynna Statua Wolności, otwarto wczoraj poświęcone jej muzeum

Statua Wolności to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Ameryki i atrakcja turystyczna Nowego Jorku. Co roku Liberty Island, na której stoi monument, odwiedza 4,5 miliona osób.

Muzeum o powierzchni 2,4 tysiąca metrów kwadratowych kosztowało 100 milionów dolarów. Umieszczono w nim naturalnej wielkości odlew twarzy rzymskiej bogini i oryginalną pochodnię (zastąpioną nową w 1986 roku). Zwiedzający mogą obejrzeć film o historii monumentu, dowiedzieć się, w jaki sposób został on zaprojektowany i zbudowany, a także napisać, czym jest dla nich wolność.

Czytaj też: „Nowy Jork z kolejnym rekordem”.

We wczorajszej ceremonii otwarcia muzeum uczestniczyli nowojorscy politycy, głównie z partii demokratycznej, artyści, przedsiębiorcy i celebryci, wśród nich między innymi Hillary Clinton, były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, prezes Amazona Jeff Bezos czy prezenterka Oprah Winfrey. Uroczystości przybrały wyraźny charakter polityczny. Goście chętnie podkreślali, jakie korzyści przyniosła Ameryce imigracja.

Według dziennika „New York Daily News” taki wydźwięk zniechęcił Donalda Trumpa, który początkowo chciał wziąć udział w otwarciu, ale ostatecznie się na nim nie zjawił. Amerykański prezydent przedstawi dziś w Białym Domu plan reformy przepisów imigracyjnych i będzie mówił o zagrożeniu, jakie niesie nielegalna imigracja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Katastrofa statku turystycznego w Kolumbii

Co najmniej 9 osób nie żyje, a los 28 pozostaje nieznany po tym, jak ...

„Polska jest w tobie”, czyli młodzi Polonusi poznają kraj przodków

250 młodych ludzi polskiego pochodzenia ze Stanów Zjednoczonych, z Brazylii, Argentyny, Kazachstanu, Rosji, Łotwy, ...

Ubezpieczenie samochodu w praktyce. Dowiedz się, przed czym warto zabezpieczyć się wybierając się w wakacyjną podróż samochodem.

Perspektywa wyjazdu wakacyjnego niewątpliwie wiąże się z pozytywnymi emocjami. Każdy dłuższy wyjazd wymaga jednak ...

Betlej: Wrześniowa sprzedaż wycieczek rekordowa

Do Egiptu taniej niż rok temu o 289 złotych, do Grecji o 118 złotych, ...

Linie lotnicze skarżą się na Francję do Komisji Europejskiej

IAG (International Airlines Group), Ryanair, easyJet i Wizz Air złożyły skargi do Komisji Europejskiej ...

Znowu zapachniało rewolucją w Tunezji

Kilkuset aresztowanych, wojsko wysłane do kontrolowania nadmorskich kurortów i prowincjonalnych miast. Tunezyjskie władze próbują ...