Niemcy zapraszają na adwent, ale w sieci

Fot. Van der Valk Hotels

Niemiecka Centrala Turystyki wystartowała z kampanią „Magiczne święta”, która ma zachęcić do adwentowych podróży po Niemczech w internecie.

W tym roku z powodu pandemii i lockdownu wiele jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech zostało odwołanych. Najnowsza międzynarodowa kampania promocyjna pod hasłem „Magiczne święta” ma więc zachęcić turystów do adwentowych i świątecznych podróży po Niemczech, ale przez internet – informuje jej organizator, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT).

„DZT inspiruje turystów historiami i obrazami żywo kultywowanych bożonarodzeniowych zwyczajów, tradycji i specyficznych świątecznych kulinariów” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy: Mamy najlepszy wizerunek na świecie

Informacje o bożonarodzeniowych zwyczajach, a także przedświątecznych aktywnościach i ofertach zimowych można znaleźć na stronie internetowej DZT germany.travel, a także w mediach społecznościowych. Trafią one do odbiorców również w newsletterach. Łącznikiem wszystkich publikacji jest hasztag #GermanyXmas.

– W naszej strategii komunikacyjnej również w okresie pandemii z całą mocą skupiamy się na dialogu i interakcji – mówi prezes DZT Petra Hedorfer, cytowana w komunikacie. – Okres przedświąteczny z ponad 3 tysiącami jarmarków bożonarodzeniowych i licznymi wydarzeniami kulinarnymi i kulturalnymi był w przeszłości silnym bodźcem motywującym do podróży. W samych tylko dwóch miesiącach – listopadzie i grudniu – goście zagraniczni, z wyłączeniem osób podróżujących w celach biznesowych, mieli niebagatelny wpływ na koniunkturę hotelarstwa i handlu detalicznego w wielu miastach. Listopad i grudzień to 9,6 miliona spędzonych noclegów i 1,4 miliarda euro wydatków na cele turystyczne turystów z zagranicy. W obecnym „stanie wyjątkowym” inspirujemy i wzmacniamy lojalność wobec marki z jasną intencją ponownego powitania klientów w Niemczech w przyszłym roku – dodaje prezes.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy – 2021 rokiem uzdrowisk i miasteczek

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Europa odwołuje loty z Wielkiej Brytanii. Boi się nowej postaci wirusa

Najpierw władze Holandii, a później Belgii, Włoch, Niemiec, Bułgarii i Irlandii ogłosiły, że wprowadzą ...

Latem więcej LOT-u z Rzeszowa

Pod koniec kwietnia polski przewoźnik uruchomi rejsy z Rzeszowa do Gdańska, a pod koniec ...

Więcej wakacyjnych tras w letniej siatce Air France’u

W sezonie letnim Air France uruchomi więcej lotów do miejsc wakacyjnego wypoczynku. Będzie także ...

Polacy mogą już wjechać na Cypr bez testowania zdrowia

Polska, którą początkowo Cypr zaliczył do krajów podwyższonego ryzyka epidemicznego, znalazła się właśnie w ...

Hiszpania, Albania, Malta i Rumunia uratowane… do września

Hiszpania, Albania, Malta i Rumunia nie znalazły się na rządowej liście kierunków, do których ...

Samolot LOT-u lądował w trybie „emergency”

Obawy o nieprawidłowe działanie podwozia spowodowały, że samolot LOT-u zawrócił na Lotnisko Chopina i ...